• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    TBC
    TBC --- ---
    SUOTAM: co to? přestalo ho to bavit?
    KCE
    KCE --- ---
    SUOTAM: pekny, akorat bych pridal digestor, jinak to bude nahore vyuzenej mekac;)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    na to potřebuješ jeřáb? Zeptej se Kutíka z Mayapur sound
    ten převážel kontejner když končil Pokojíček tak by mohl vědět
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    Hledam dovoz/transport zakoupeneho kontejneru/skrine na pozemek ve Vrazi u Berouna
    Transport wanted. For a box sizes 6,5 x2,5x2,5 m. Around a 100km. Who has tips for a company?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAWRHIS: Nouzově jak píše SUOTAM:, lépe udělat hlubší jímku a přívod zaizolovat. Dělal jsem to tak u mnoha staveb a žádný problém.
    A kdyby náhodou přívod neodolal. Mám ho udělaný tak aby šel dobře opravit.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Topnej kabel kolem trubky
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    Pokud někdo provozujete maringotku celoročně, jak máte řešenou vodu, aby nezamrzala? Moje hlavní varianta je asi udělat nádrž uvnitř/izolovanou venku a tu dle potřeby dopouštět ze studny, ale třeba už někdo vymyslel něco lepšího.
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    HEJSEK23: jen jsem dostal to echo , že musí pryč, tak ještě zjistim , jak vypadá uvnitř a tu cenu. .
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    mě to zajímalo jen tak pro sousedku, která finišuje rekonstrukci stejnýho typu
    MARA1113: vždyť já vim;-)
    MARA1113
    MARA1113 --- ---
    HEJSEK23: ....podivej se treba na Bazoš na A3S ,, to sou čísla :-))) ... tahalo se to v soupravě za V3Skou,stávaly 10-12 tis. fungl nový ze skladu ...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    TROJKA: za kolik? :D
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    TROJKA: takovato . .

    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Tak pocitej ze u 2m vysoky a 8m dlouhy mariny je 20 cm na sirku 3,2 m3 prostoru navic... A v malym prostoru se hodi kazdej centimetr, kam uklidis naradi/knizky/obleceni etc ... Dokud muzes,udelej to co nejvetsi to jde.
    JOHNASS
    JOHNASS --- ---
    diky moc za postrehy,
    to jsem zapomnel zminit, bude to jen chatka na jaro/podzim, kdyz je venku vecer kosa, urcite ne trvaly bydleni..
    nebude tam ani koupelna, fakt jen spani pro 2+2, nejake posezeni a minikuchynka s drezem

    v dodavce je to jasny kvuli spani na sirku, ale to u mariny neni problem ani kdybych ji nechal sirokou jak puvodne byla,
    a na zadny dalsi rozmer, kde by se lamal nejaky dalsi level rozlozeni/komfortu jsem zatim neprisel.

    Tech cca 2,5m vnejsi sirka mi prislo jako max, pak uz to proporcne vypada divne na tom uzkym vysokym podvozku - 1,8m rozchod kol, podlaha cca 1,2m od zeme.. Chtel bych aby to byla marina, kdyz uz mam podvozek mariny, ne tiny house nebo ty fake mariny co se ted vyrabi..
    Idealne jsem si tedy fakt chtel do nejaky klasicky vlezt a pobavit se kde a proc by se 20cm sirky navic hodilo, ale uvitam i dalsi konkretni tipy tady...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    A podlahovy topeni
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    Presne, kazdej cm se pocita, do vsech smeru :) Tak asi hlavne zalezi, jaky s tim mas plany a kapacitu na realizaci. Chatka na zahrade vs soustavny bydleni na vic let.
    Osobne kdybych neco stavela od nuly, tak uz bych chtela co nejmin kompromisu i za cenu, ze to bude trvat dele nebo stat vic. Hlavne dobre zateplit a velky okna jinak to bude jeskyne.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JOHNASS: Osobně bych ji rozšířil ještě víc. Než 2,5m. Ještě poměrně dobře se dá převážet do 3,2m

    Ono se to nezdá, ale pokud ji zaizoluješ, tak ti tam moc místa nezbude. A owersize k-ce není nikterak složité.
    23NAUTILUS
    23NAUTILUS --- ---
    JOHNASS: nechci ti do niceho kecat, ale at uz v marine nebo obytnaku na sirku ocenis kazdej centimetr! :P
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    Nechce nekdo maringotku , takovou tu malou čtyřkolou , k vidění na Štvanici u divadla Vila ..
    JOHNASS
    JOHNASS --- ---
    ahoj,
    mel bych prosbu, nemate tu nahodou nekdo marinu nekde kolem prahy, na kterou by bylo mozne se prijet podivat, do ktere byste me pustili na kratkou exkurzi?
    poridil jsem podvozek na kterym chci postavit marinu a rad bych se mrknul jak to pusobi na zivo nez se do toho pustim, sketchup klame..
    aktualni pudorys podvozku je 8 x 2.3m, resim zda se vyplati absolvovat pakarnu s rozsirenim na 2,5, jakou vnitrni vysku atd
    diky moc!

    CUKI
    CUKI --- ---
    ITCHYHEAD: To záleží co na nich bude stát a jak je uděláš. Když budeš chtít postavíš domek na kuří nožce. Ale většinou je ekonomicky výhodné jich udělat spíše víc. Rozpon cca od 2,5m zvyšuje poměrně nároky na nosné prvky na kterých je stavba. Co je výhodnější je vždy záležitost daného pozemku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam