• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    MBL409
    MBL409 --- ---
    MIKEKT: a co se trochu poohlídnout a za kilo někde v okolí koupit slušnou Orličanku?
    Než tyhle naleštěný bídy za mraky peněz.
    Pro tuhle jsem si jel v pátek a v sobotu jí hned otestoval slušnej slejvák. Střecha neteče, ostatní postupně..

    CUKI
    CUKI --- ---
    MIKEKT: Mnohem lepší. Na zimu je 8cm vaty (hádám jen mezi nosnou k-ci) děsně málo, ale 100 lepší než to první. Klidně bych to vzal i bez toho podvozku, pedpokládám že často to přemisťovat nebudeš a ten podvozek sám stojí docela randál.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    MIKEKT: tohle vypada dobre
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Nebo vzít něco takového a jen tam nechat dodělat otvor na komín? https://auto.bazos.cz/inzerat/169917465/maringotka.php
    Nebo je lepší mít základ na klasické maringotce?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MIKEKT: Píšu po totální rek-ci od světských co mívají v inzerci za spíše ty vyšší částky.
    Nejde ani tak o fušeřinu z manuální stránky, ale totální nepochopení základů stavební fyziky. Za mě úplně zbytečná práce. Dneska z toho stojí jen podvozek a část podlahy.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    CUKI: píšeš teď o nějaké po reko nebo nově postavené?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MIKEKT: asi tě zklamu jednu takovou jsem před odjezdem viděl v Berouně. Bude to hádám stejný zdroj. Bydlelo se v tom chvíli, ale prostě byla plesnivá protože parotěska tam sice byla, ale úplně k ničemu. Prostupy naprosto nechráněný. 3rouby skrz až k vnějšímu plechu,.. po rozkrytí to bylo dost šílené, ale jinak řemeslně to bylo vcelku ok, ale bohužl jen na vrchu. Stála asi 350, pokud si dobře pamatuju.
    KCE
    KCE --- ---
    MIKEKT: snad si nemyslis ze to privedeni dovnitr je neco jinyho nez dira do podlahy vrtakem a protazeni kabelu?:)
    minimalne u ty mariny z inzeratu rozhodne zadna folie nebude :D
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    KCE: Jo jako natahat listy bych asi zvladnul, ale to privedeni elektriky dovnitr, kdyz je tam nejaka ta paroprosputna folie? neni to lepsi udelat rovnou pri te reko?
    KCE
    KCE --- ---
    MIKEKT: porad lpis na rozvodu elektriky, ale minimalne ta co jsi posilal na zacatku, co tam jako cekas? jeden, dva jistice, svetlo na strope a tri, ctyri zasuvky, kabely natazeny v listach. to snad zvladnes za odpoledne taky, ne? nesmysl za tohle neco priplacet..
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    MIKEKT: nebo tomu prostě dej čas a doufej
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Pokud to poptas u nekoho kdo to stavi, pocital bych v holym zakladu minimalne 500 a vic... Tyhle kolem 250 jsou zbastleny od preprodejcu
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    GASPODA: klidně kontakt pošli. Díky
    Jojo zahradní maringotky už jsem viděl. Koukal jsem na dalších pár firem co to staví. Možná zkusím něco poptat, když to bude bude hole a trvá jen s elektrikou na kolik to vyjde.
    Zatím je plán takový, že to bude jen na přechodnou dobu(ale může to být i tehdy 10let :-) než se tam povede zavést elektrika a popřípadě změnit územní plán a v budoucnu tam postavit nějakou chatku
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Ty jo byl jsem smirenej s tím, že si připlatim za holou zrekonstruovanou maringotku s elektrikou třeba 250,ale když to tak čtu, tak jestli není teda lepší si nechat udělat něco nového, ale to už je zase spíš 350+.
    Je blbý, že já mám ten sever Prahy docela z ruky a sám tomu moc extra nerozumím 😀
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    jj sem starej pesimista .. naděje umírá poslední 😎
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    MIKEKT: ja jsem normalne objizdel inzeraty a asi ctvrtej sem bral.. severne od prahy jich je fakt dost. kontakt ti klidne poslu do zpravy, jestli se chces optat... tihle mi rikali, ze to zacali delat, kdyz nemohli za covidu jezdit s kolotocema.. ted myslim budou kocovat a jestli to jeste delaj, tak mozna spis pres zimu.. nebyli to asi ti klasicti kseftari, no. Kdybych na ne nenarazil, mel jsem rozjednano odsud zahradnimaringotky.cz, ale pockas si...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    MIKEKT: to je jeden z důvodů proč ty překupníky nesnáším. První na co se zaměřili je skoupit všechno co jde, takže teď musíš mít zprdele kliku nebo známého kdo má a prodá. Jinak jsi podle mě bez šance
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Díky všem za tipy. V tomhle se vůbec nepohybuju. A nemáte někdo tip kde něco takového koupit? Nechci žádný luxus vybaveny tinyhouse. Jen základ kam si dám kamínka, matrací a nějaký poličky na věci. V budoucnu mít možnost připojit elektriku, kdyby se povedla přivést k pozemku. Kdyby to bylo něco solidního, tak si klidně i připlatim, ale zase ať neplatim nesmysl 😀
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: tak sem to vůbec nemyslel! Jasně že nejsou zmrdi všichni!!!! Chraň bůh srry. Vyjádřil sem se blbě.
    sám znám i ty srdcaře kteří fakt zmrdi nejsou!
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    HEJSEK23: Za vratama svetskejch to byla zajimava zkusenost. Svet sam pro sebe samozrejme. Hierarchie byla fakt jasna, sefik se poslouchal na slovo a okamzite a ti chlapci se spis predbihali, kdo muze ten povel udelat.. Kdyz mi tu marinu pak davali na pozemek, nasazeni nevidany.. fakt srdcari.. na cem jsme se domluvili, platilo. Jako maj svoje postupy, chtej na tom vydelat, delaj z toho nejlevnejsiho a je to znat, ale zmrdi vsichni fakt nejsou. Ja jsem temhle chlapikum docela rad zaplatil. Je fakt, ze ten uplnej zaklad, co delaj bezne, bych nechtel...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: konkrétním ne, ale viděl jsem tak zfušovaný kusy, že jsem nevěřil svejm očím a ty "množírenský dělníci" to dělaj jen pro prachy a výsledek bejvá podle toho...
    Z toho co píšeš mám pocit že jsi měl velký štěstí
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    HEJSEK23: nevim, jestli se tady bavis o nekom koknkretnim, ake mne to ty svetsky v pohode umoznili. Natahali mi elektro, jak jsem chtel, privez jsem jim svoje barvy apod... Ale asi jsem mel stesti...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    Akorát mě napadá že je-li to zmrd, tak ti fotky stejně nafotí tak abys měl pocit že je to kvalita. Takže ideální by byla možnost nakouknout pod pokličku výrobního procesu...což ti tutově neumožní
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam