• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PASTELMASO-vegetariánům vstup přísně zakázán
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZUZKAOU: takže nic konkrétního :)
    odpověď projdi si metrák vyhlášek neni moc konkrétní.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RAINBOF: co třeba si projít hygienické vyhlášky? A proces veterinární kontroly masa.

    Konkrétní předpisy najdeš třeba tady http://www.svscr.cz/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZUZKAOU: to je dobrá zpráva. můžeš to nějak podložit ?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ZUZKAOU: jo, ty hormony jsou urputně se držící mýtus, stejně jako ta antibiotika
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a bez přidaných hormonů a antibiolitk je každé české maso, které projde standartním prodejním řetězcem. Jsou věci, na které je EU dobrá.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: navic je to v praze a v centru... to je treba pro me taky zasadni plus :-)


    Objevil jsem toto auditko teprve nedavno a tak abych neprichazel s prazdnou, tak nesu tip:

    Nove reznictvi na smichove. primo proti svandove divadlu. vim, reznik a skvely je kousek, ale todle by melo byt neco jineho/noveho. je to hned vedle kureciho raje (kdo vi, vi) je to francouzske reznictvi se vsim, co k tomu patri. byl jsem tam v patek kolem druhy a mam pocit, ze otevreli tak v 13:50 :-) pomerne zmateny, ale tak prijemne a pocohpitelne, bez znalosti francouzstnihy dovnitr chodit jen opatrne (nebo slovnik v ruce), jedinej popis masa ci pastiky nebyl cesky :-) ale zejmena drubez vybadala skvele. nic jsem nekoupil, davam tomu tri kontrolni navstevy :) tak kdyby se nekdo odvazil a treba jen na pruzkum, budu rad!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PASTEL: tak TRM je především řeznictví, kde to maso pak nechávají dozrát suchou metodou + si dělají skvělé uzeniny, není potřeba se předem domlouvat na nečeský způsob bourání a tak. Maso přímo z farem dostaneš, ale čerstvé. A třeba u steaků to je dost rozdíl.
    MAKII
    MAKII --- ---
    PASTEL: na sušený maso se docela specializujou kluci ze survival klubu.. [ NOISEGATE @ Survival - do lesa jen s nožem... ] .. nejlepší je návod id MEYHAM [ MEYHAM @ Survival - do lesa jen s nožem... ]
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    Maso na cesty
    Co si udělat sušené maso doma? - Pohora.cz
    http://www.pohora.cz/vybaveni/co-si-udelat-susene-maso-doma/
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    DANCE_GIRL: jj o tom se psalo na cuketce apod. ale moc mi nejsou jasné ty jejich podmínky, a hlavně mi přijde, že volně chované maso se dá sehnat za lepší ceny přímo z těch farem. Ale špatné to asi nebude, když to všude chválí
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    Při brouzdání internetem jsem narazila na obchůdek The Real Meat Society (Praha) - údajně bez stresu, hormonů a s podporou malých farem. Masu neholduju, takže bližší info ani zkušenosti nemám.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    ZUZKAOU: Jsou perfektní (chodím do Zlatých Hor) nejlepší šunkový salám co jsem kdy jedla, ani by mě nenapadlo, že něco jako šunkový salám může být tak dobré. Vozím si odtamtud vždycky tak půl kila uzenin domu do Prahy :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALI_EN: v Zenklovce - v tom prvním bloku baráků na rohu.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    ZUZKAOU: tak to vypada hezky.. kde tam?
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZKAOU: diky, uz jsem o tom premyslela, ale nezkoumala to dal. dodavky vajicek bych si mohla zaridit i u nekoho na vesnici u pernstejna, kde mame chatu.) ale s drubezi, kterou obcas jime, jsem zatim nevedela. mlecny produkty nemusime, obcas kozi syr)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAREN: zaregistruj se do brontosauří/duhácké potravinové banky. Pravidelně se tak dvakrát do měsíce objednává ze sasova, plus mají vejce po 3 kč od někoho z okolí a tipuju, že drůbeží maso se taky půjde dát domluvit. Jinak nabídka víceméně čehokoliv potraviového na co si vzpomeneš, občas je nedostatek mléčých produktů. Ceny velmi bronto - tedy tak nízké, jak to jde. Profit tam nikde nevzniká.

    http://akce.brontosaurus.cz/banka/bin/view/PBBrno/WebHome
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODOMERKA: super, dik.))
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAREN: co toto?
    PRO-BIO RC Jižní Morava - Jihomoravský kraj - Brno - venkov
    Vladimír Pelikán, 664 05 Tvarožná 327,
    vpelikan@volny.cz, 737 291 477
    Farma zaměřená na chov mléčného skotu, ovcí, koní, drůbeže
    (slepice, husy, kachny, krůty), pěstování brambor, obilovin
    (oves, pšenice, ječmen), pícnin (tráva, vojtěška), ovoce
    (švestky, hrušky, jablka, třešně, meruňky, ořechy) a zeleniny
    (mrkev, petržel). Jízda na koních. Prodej ze dvora.

    zdroj: http://www.bio-mesicnik.cz/clanky/bio1207_dvur.pdf
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODOMERKA: diky! kdybys vedela o necem kolem brna, nezapomen se podelit, prosim.)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAREN: Olomoucky treba tady (z netu):
    Strachota Miroslav
    Březná 306, 789 91 Štíty
    +420 734 730 380, strachota.miroslav@seznam.cz
    www.biofarma.webnode.cz
    drůbež
    ---
    Mojmír Přecechtěl
    Luká-Březina 11, 783 24
    +420 777 208 872, +420 608 728 988
    pavlina.precechtelova@seznam.cz
    čerstvá drůbež, odchov a výkrm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam