• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PASTELMASO-vegetariánům vstup přísně zakázán
    Vše o mase - hovězí, vepřové, skopové, zvěřina, drůbež (ryby a mořské plody prosím ne, na to je na nyxu jiná diskuse). Kde ho kupujete, jak ho připravujete, jaké máte rádi,pracovní postupy, adresy odzkoušených řeznictví, chovatelů, případně i na mase založených restaurací
    rozbalit záhlaví
    MINIBUBBLE
    MINIBUBBLE --- ---
    MALOSTRANSKÁ ZABIJAČKA 11. ÚNORA, VLAŠSKÁ ULICE, ST. MARTIN, 11 - 17h
    MALOSTRANSKÁ ZABIJAČKA
    https://www.facebook.com/events/492119432855552/?active_tab=about

    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    EZZOP: primo u tramvaji, jak jede desitka. smerem na zitkov mas skvelou drubez, smer kobylisy je klasicky reznik, oboje je hned u zastavky.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    EZZOP: Řekni, kde se pohybujes. To je asi nejdůležitější. Dobrý jsou skoro všude. Aspoň jeden třeba
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    WRIGLEY: Jaké konkrétní na Palmovce? Diky
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    EZZOP: krecci jsou celkem slusni, fiala na kobylisich, pripadne reznici na palmovce jsou ok
    EZZOP
    EZZOP --- ---
    Ahoj. K Vánocům jsem dostal sous-vide set a chtěl bych ho otestovat. Poradíte nějaké ozkoušené řečnictví v Praze. Díky
    SWIST
    SWIST --- ---
    Tak jsem se pustil taky do sušení.. Zkouším box s větrákem, zatím na test 600g pecka a 500g krkovice, 2 dny zavakuované v soli (3% hmotnosti), pak obalit do koření a pověsit.
    Trochu se bojím toho, jak jsem to uvázal, aby to v záhybech nechytlo, ale uvidím..

    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    prave jsem na palmovce kupoval cele kure za 29kc/kg, pry je moc drubeze.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Trvalo to docela dlouho, ale dopadlo to gut
    A skvely bylo

    SLASH
    SLASH --- ---
    I tried the Carnivore Diet for a Month... Unbiased Review
    https://www.youtube.com/watch?v=dYSV6908YME
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    jinak teda u techdle velkejch steaku sem resil jinej problem obvykle se delaji pro dva, nakrajeny rovnou na tenky platky, takto to je typicky pro restaurace, ale pokud se takovej steak dela doma tak to chce docela grif rychle rozkrajet a pak udrzet aby to nevychladlo nez se to sezere :)
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    KASUMI: podporuji navrh panev + trouba. jeste zalezi, co chces jako vysledek - jak mas rada steaky?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    RUTHLESS: Viděl jsem ho podle mě v úterý na TV paprika. Jestli nás horizon nebo jiný zpětný pouštění, bude tam
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    KASUMI: Jsem silene linej psát (jsem porad nalitej ze včerejška :-D). Tak jen hesla.
    Jamie cooks Italy, pátej nebo seztek díl. Místo ohne pánev a trouba
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: delal jsem nekolikrat, problem je dost velka panev na opeceni, jednou sem musel tu kost sekackem nastipnout abzch to trochu ohnul. Delal jsem jako kazdy steak, tzn zatahnout v panvi, potom do trouby v tedle velikosti tak mam pocit ze to bylo ale tak na 14 minut urcite a to dost casu stravi i v te panvi nez zatahnes boky.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    To misto je proste uzasny


    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Na te fotce to asi nevynikne
    Je velky asi jak moje dlan vc prstu a vysoky 4-5 cm
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KASUMI: Po roce jsme se vratili sem
    A tentokrat se vedle pochutin ala knedlicky, spek ci salam chystame i na toto

    Abych pravdu rekla, takhle velky kus masa jsem jeste nikdy nedelala
    Jak nejlepe na to v domacich zimnich (tedy bez grilu) podminkach? Mate nekdo prosim zkusenost?

    Dik!

    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LUKOYE: Super. Tak postni nejakou radu jak jist/upravit dobrý maso nebo fotku steaku
    LUKOYE
    LUKOYE --- ---
    Char! Jsem vegetarian a vlezl jsem sem!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam