• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Dvojčata a vícerčata
    Rady, nápady, zkušenosti a vše okolo výchovy dvojčat a vícerčat.


    Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat
    dvojčata.cz
    Centrum pomoci rodinám s vícerčaty - Klub dvojčat a vícerčat, o.s.
    Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

    Důležitá informace: umělé mléko pro nedonošené děti do 5kg (PreBeba Discharge) je možné mít na recept plně hrazený zdravotní pojišťovnou
    rozbalit záhlaví
    ITCHYHEAD
    ITCHYHEAD --- ---
    KRUPAN: dvě Avatarky:)
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    TRISSIE: jedno dvojce se nabiji, koukam... ;)
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Po dlouhe dobe jsme se nechali presvedcit a dnes jsme dvojcatum zrusili letiste a misto toho dali dve samostatne postele .
    Takze dneska spi takhle:

    TUXAMINA
    TUXAMINA --- ---
    Bruno a Nikol
    2 roky

    Ještě par měsíců zpet to byla celkem pohoda…ale poslední dobou…do krabice s nima a poslat na severní pól bez zpáteční adresy 😅😂

    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    TRISSIE: no to bylo vtipny... zrcadlo :))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KRUPAN: ale zuby jim vypadly křížem (spodní dvojky) :-)

    naprosto rozumím, našim holkám třeba první jedničky vyrostly 12 hodin od sebe :-)
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    Vse spolecne :) (jiz pred nejakym casem)

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Dad Faces A Tough Time Keeping Toddler Triplets Away From Fridge - 1129972
    https://www.youtube.com/watch?v=E3ghwkUNyx0
    TAKAK
    TAKAK --- ---
    Ahoj, nemáte někdo po dvojčatech lyžařský set ( lyže, boty, hůlky), kluci mají kolem 128 cm, a velikost bot teď co nosí kolem 31-32 . Cenu nabídněte . Díky !
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Psychologický ústav AV ČR: "Hledáme dvojčata (věk1,5 až 2,5 roku)! A hlavně jejich rodiče! Pro studii o vývoji dvojčat jsme připravili dotazník o chování a komunikaci dětí - jeho vyplnění trvá 30-45 minut. Pomůžete tak vzniku první české studie o vývoji myšlení, chování a jazyka u dvojčat."

    vyzkumdvojcat
    https://vyzkumdvojcat.formr.org/?fbclid=IwAR2HdjNR4IOo9rPHDBqWImqyKCq3jJxuQzUacbko_f-remt2PflUkln3pzE
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    mně to nedalo, to musíte vidět: https://fb.watch/588j9S52jU/
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    TANAIS: no vidis a me v porodnice vykopli a holky si tam nechali a jelikoz muz uz nemohl cekat az je domazlim ( prvni klokankovani ) tak jsem jela domu z porodnice sama, uplne sama a doma jsem byla sama do 6 do vecera nez prisel syn z krouzku a muz z prace. To bylo nejhorsi co sem s nima zazila. Pak dva mesice jezdeni do podoli dvakrat denne, ale zase dostatek spanku a terve pak masakr. Jako prvnich pul roku znam spis z fotek :D pak vlastne pohoda nez se jim o rok a pul pozdeji narodil bracha. A ted vlastne klid, jsou skoro jako trojcata :DD Bracha je ve vsem dohani. Co me jako jedinacka neprestava udivovat, je to, jak se dokazou milovat a jeden bez druheho nemuzou zit a vzapeti na sebe vsichni tri jeci a rvou se..
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    LORAIN: já jsem takovou krizi asi neměla, že mi bylo úzko kvůli dvojčatům. Pro mě bylo jedno z nejnáročnějších období období na roomingu v porodnici - já jsem tam byla asi týden, spánková deprivace šílená, v zásadě mi sestřičky moc nepomohly. I teď je mi blbě, když si to vybavím - s hrůzou jsem se budila, že jsem zaspala krmení a tak podobně. Ale tohle naštěstí brzy skončilo. Jakmile jsem přijela domů, bylo to o moc jednodušší, manžel se hodně zapojil. A když jsem ztratila mlíko, byla to vlastně pohoda. No a pak nastalo veselo od cca 11 měsíců do cca 3 let, kdy už chodili, ale nedalo se s nima domluvit. Byla to likvidační jednotka. Od té doby je to s nimi pořád lepší a lepší. Zdaleka už na sobě nejsou tak závislí, ale jsou nerozluční.
    Pro mě je to něco úžasnýho. Přesně, jak píšeš - neustále překvapují. Kéž by jim ten vztah vydržel až do dospělosti.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TANAIS: Když mi bylo úzko, potkala jsem v zoo rodinu s trojčaty ve věku našich dvojčat. Tři chlapečci v modrých svetřících. V tu ránu jsem se cítila o sto kilo lehčí.
    A taky mám pocit, že děti krátce za sebou jsou pro rodiče mnohem náročnější.
    U dvojčat mám pocit, že od určitého věku je to vlastně výhoda.
    Nicméně ano, i tak jsem přesvědčená, že dvojčata jsou velmi specifická a že to žádný rodič, který je nemá, nemůže pochopit. A neustále překvapují - jednou soudržností, jednou vzájemným napojením, jednou nesmírnou soutěživostí, ohromnou nevraživostí, projevy vzájemné lásky atd.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Taky to máte tak, že jste přesvědčeni o tom, že dvojčata jsou prostě nejvíc a že to žádný rodič, který dvojčata nemá, nemůže při vší úctě pochopit? :-) A to ani v případě, že mají děti krátce za sebou? (To je argument, který prostě nefunguje! :-)
    Jsem z toho pořád vedle, že jsou dva. A to už jim je devět pryč.
    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    cesty dvojčat jsou nevyzpytatelné...:D
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    husty, beru zpet :D
    ZEWL23BABA
    ZEWL23BABA --- ---
    ZEWL23BABA: O náklady na dopravu se samozřejmě podělíme
    ZEWL23BABA
    ZEWL23BABA --- ---
    TIBOREC: Ahoj, já bych do toho šel.
    Bílá pro nás bude dobrá, když si rozdělíme panely modrá, růžová, na šuplíku nezáleží, přizpůsobím se.
    Akorát mi teče olej z převodovky u Mulťáka, tak by mi bodlo, kdybys to uměl přivézt.
    Když tak volej, 774 495 432.
    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam