• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOCTOR23Dvojčata a vícerčata
    Rady, nápady, zkušenosti a vše okolo výchovy dvojčat a vícerčat.


    Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat
    dvojčata.cz
    Centrum pomoci rodinám s vícerčaty - Klub dvojčat a vícerčat, o.s.
    Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty

    Důležitá informace: umělé mléko pro nedonošené děti do 5kg (PreBeba Discharge) je možné mít na recept plně hrazený zdravotní pojišťovnou
    rozbalit záhlaví
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    KACHNY: já mám pubertu v dámském... s dvojkama bude sranda :-D
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    TRISSIE: ja mam pubertu ted v jednom panskem provedeni a desim se dvojcat, jak cert krize ...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KACHNY: no, občas to chce i dvojitou porci alkoholu - a to máme pubertu teprve před sebou! :-)
    KACHNY
    KACHNY --- ---
    KRUPAN: dvojita porce vseho !
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    a navic je to dvojita porce zabavy :))
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    ANTIHERO: dáte to! Všichni jsme to dali. Tak to taky dáte :-) Ono to stejně nejde jinak, než to nakonec nějak dát :-)
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    ELIS: děkuji :)
    ELIS
    ELIS --- ---
    ANTIHERO: Tyjo, gratuluju! A držím palce.
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    TRISSIE: mno, jelikoz jsem teprve v pulce tehotenstvi, pamatuju si to velmi dobre : ) hned na prvni prohlidce se doktorka zasmala a rekla - vitejte v klubu. ona sama ma dvojcata a jeji sestricka taky. ja si to kvuli predchozimu nezdaru moc nepripoustela, porad jsem cekala, ze to nedopadne. ale dneska mi to teda uz zacina dochazet... a zacinam mit docela nervy, jak to vsechno dame.
    XINDL
    XINDL --- ---
    TRISSIE:
    Nám se teda na prvním ultrazvuku ukázal jen jeden plod. Na druhej šla pak manželka sama, byl jsem v práci, říkali jsme si, že to bude jen rutina, tak šla sama.
    Sedím v práci a najednou telefon od manželky. Tak si říkám "a doprdele" - kdyby bylo všechno cajk, tak mi napíše jen sms. Šel jsem tedy vedle do místnosti na gauč, abych se posadil. Zvednu telefon a manželka: "sedíš?". Já, že jo. "Oni tam jsou dva" a začala brečet. Já sem si nemohl pomoct a začal jsem se smát. Smích něco mezi Velká radost a doprdelecobudemedělat?
    Po telefonátu mi to všechno začalo docházet a ja zbytek práce nebyl schopnej dělat nic jinýho, než projíždět internet s informacema o dvojčatech :D

    Momentálně mají naši prďoši 5 let a já bych v žádným případě neměnil :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TRISSIE:
    TRISSIE: No, a můj muž ještě pozitivní test “vtipně” komentoval "dvě čárky, to jsou jako dvě děti?"
    Lékař to pak odhalil hned na první návštěvě.
    Nespala jsem asi půl roku... vlastně pak už taky ne, zase z jiného důvodu.
    Ke Kroftovi jsem se dostala až po prvním velkém screeningu. Prohlédl si zprávu a napsal mi na ni: B - 80:20%, jakože Béčko na 80% nepřežije.
    Za odměnu to bylo ;-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TANAIS: se tak občas stane, že se jedno schová :-)

    naše se teda nemaskovaly. já na tom ultrazvuku nikdy nic nepoznám, ale manžel tvrdí, že tam viděl něco - a ještě něco, a chtěl se zeptat, ale doktor mezitím spustil "tady vidím srdíčko... a tady taky vidím srdíčko"
    ale my jsme to tušili, všechno od pozitivního testu až po nástup nevolností bylo proti prvnímu těhotenství výrazně akcelerované, a hned první odkaz na dotaz "very early positive pregnancy test" bylo "you might be expecting twins" :-)
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    TRISSIE: já se to dozvěděla na konci třetího měsíce. Trochu jsem zakrvácela, tak jsem jela na pohotovost, jestli náhodou nepřijdu o jedno dítě a vrátila jsem se s dvěma :-D
    Nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy ležím roztažená na koze a pan doktor říká: "oba jsou v pořádku."
    A já tam ležím a přemýšlím, co tím "oba" myslí. Ten plod a ten děloha? Ten plod a ten matka? Asi po minutě se zeptám. "Jaký oba?"
    "Oba plody."
    "Jaký oba plody? Vždyť já čekám jenom jedno! Mně všichni doktoři říkali, že je tam jen jedno!"
    "Já nevím, co vám říkali všichni doktoři, ale jsou tam dva."
    Pak mi natočil monitor a ukázal mi oba prcky.
    Do tý doby mě vyšetřovali přes vaginální utz a jeden z prcků byl prostě schovanej. Na utz mě viděli asi 3 doktoři a nikdo z nich neviděl toho druhýho. Včetně Krofty, který je v Podolí vyhlášenej, co se utz týče :-D

    No, vylezla jsem z ordinace, sedla jsem si na lavičku a totálně jsem byla několik minut mimo :-D Pak jsem zavolala manželovi, který doma hlídal dcerku a povídám mu: "tak to krvácení nic nebylo. A obě děti jsou v pořádku."
    V telefonu bylo ticho. Hodně dlouho v tom telefonu bylo ticho :-D
    Já nespala dvě noci, manžel jednu.
    Od tý doby se náš Maty už neschovával :-D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    vzpomínáte ještě? :-)

    Surprise Twins Ultrasound Compilation #1
    https://www.youtube.com/watch?v=wX6REVHaFMg&feature=emb_rel_end
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Američanka porodila identická čtyřčata - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/americanka-porodila-identicka-ctyrcata-40325063

    monochoriální čtyřčata, a dobře to dopadlo! Wow!
    (rodiče se rozhodně nebudou nudit :-)
    NABIS
    NABIS --- ---
    Prodám kočeárek pro dvojky zn. Bumbleride
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Bumbleride Twin / Orlová / 8000 CZK ]
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Zdravím, pokud nemáte nic na víkend, stavte se v neděli v Praze na Piratské pohádce, kterou jsme připravili s divadlem Kubko. Ráda vás uvidím :)

    https://www.facebook.com/events/1511324158998973/?ti=as
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ORELOHNUTY: oh díky. Já pracuju u Motola. Co znamená Praha 4 ? :-) Napiš mi když tak zprávu
    ORELOHNUTY
    ORELOHNUTY --- ---
    VERONIKA22: nechám je za odvoz, je tam knoflík a slabá gumička. Jsou teplé ale jen do plus stupňů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam