• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    GREGI
    GREGI --- ---
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    KUTIL_TIM: záleží co čteš. Jestli to je nějakej klasickej konzum bestselleru, tak mi to nevadí. Ale mě třeba zajímá architektura a to nejsou 1)levný knihy 2)knihy na jedno přečtení. Žádný vyhazování, žádný omezování.
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    KLA: ne ve dvou... a nechci ten uplne nejmenci baracek co se dela... spis tak neco kolem 3x8 metru min
    KLA
    KLA --- ---
    KUTIL_TIM: Nevím co mají najednou všichni s minimalismem.
    Knížky jsou skvělý a pokud si nepořídím pět nových měsíčně tak je něco špatně
    GREGI: takhle málo knížek bych si vybrat neuměla
    GREGI: takže chceš bydlet sám?
    GREGI
    GREGI --- ---
    We The Tiny House People (Documentary): Small Homes, Tiny Flats & Wee Shelters - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    a i na knizky se misto najde

    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    neco takoveho by nemuselo byt uplne spatne... jeste kde to sehnat za slusnej peniz:)

    KUTIL_TIM
    KUTIL_TIM --- ---
    KLA: tak k tej kniznici. kolko z toho co mas v knihovnicke znova otvoris povedzme v najblizsich piatich rokoch? asi ich vela nebude co? tak preco ich potom mat?

    pekny clanok tu: http://mnmlist.com/minimalist-books

    http://mnmlist.com je jeden nadherny web sa sice netyka zrovna mini byvania, ale zda sa mi, ze s nim dost suvisi.
    GREGI
    GREGI --- ---
    KRALIK: jasny prave... no a jenom podvozek od maringotky se da sehnat? dival sem se nikde sem toho moc nenasel
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    GREGI: ja ti muzu rict, se zkusenosti nedavny koupe maringotky, ze nikdy nevis, co kupujes. a mam za to, ze za onech 20 tacu by si clovek postavil lepsi (rozumej bez shnilych casti, tzn. "vis na cem jsi") bydlo.
    znam i lidi, co bydli v baracku z osb desek a palet, 4x4 metry, prizemi + patro. pro par a jednoho spolubydliciho nahore to bylo dostatecny. ja bych s tim taky nemel problem. cim min veci, tim lip. a co pise KLA o detech a nedostatku prostoru: kdyz mas pozemek, neni nikdy problem sbouchat z par prken dalsi mistnost :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    TOXICMAN: jasny ze ty mnozstevni slevy tam sou... ale zase kdyz clovek hleda a je sikovnej tak prave spoustu veci muze koupit hodne levne... a vyhoda ze toho materialnu na takhle malej barak neni potreba tolik:) a chtel bych tam i takove picoviny jako podlahove topeni treba.... topeni na el plyn i pevna paliva, misto na skadovani vody popr i nejakej malej generator na elektriku nebo fotovoltaiku a dalsi a dalsi veci... rad bych aby byl ten baracek totalne nezavislej energeticky
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    GREGI: to ano, ale tím, že je vyrábí firma ve větším, může také ušetřit na množstevních slevách materiálu
    o hodně levněji to sám nepostavíš... a samozřejmě se nepočítá hodnota času, ale pokud to člověka baví, tak není co řešit :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    TOXICMAN: koukal samo ale prece jenom uz je k tomu prictena cena za praci kterou si radsi udelam sam... nastroje na drevo mam takze bych s tim nemel mit problem co se technicke stranky veci tyce
    GREGI
    GREGI --- ---
    KLA: knihovna?:D tu mam v mobilu nebo na kindlu a vejde se mi tam vic knih nez do statni knihovny:)) a je mi 22 takze na deti mam jeste cas, ty prijdou az po malem bydleni:) a prave ze to male bydleni bych chtel taky pouzit jako "stavebni budku" pro fullsize house
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam