• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    SWT
    SWT --- ---
    LETHE: Ehm, stačí sledovat, kdo na co odkazuje, že ... LIPS
    LETHE
    LETHE --- ---
    GREGI: vidím tě tam samotného. To stavíš sám ? Je to velice zajímavé a jsem fakt zvědavá na hotové dílo.
    LIPS
    LIPS --- ---
    jo v poho na tohle sem sele
    GREGI
    GREGI --- ---
    LIPS: s dovolenim;)







    GREGI
    GREGI --- ---
    LETHE
    LETHE --- ---
    TCHOR: díky moc, na tu vodárnu určitě kouknu, teď ještě vyřešit aby do průtokového ohřívače tekla úplně čistá voda, takže dát někam nějaký mezi filtr, neb by prý stačily pouze nepatrné nečistoty a ten průtokáč by se mi zalepil a zničil. Alespoň z tím mě straší ti, kterým se do toho nechce a hledají jen důvody proč to nepůjde realizovat. Ale když nakoupím vše to co bude třeba, tak už jim bude zas líto to nechat ležet a nepustit se do toho. Snad se mi letos povede zapojit rodinku k práci.
    TCHOR
    TCHOR --- ---
    vodarnu s s tlakovou nadobou pokud to nechces ciste rutokovy ale obcas chces taky zavrit kohoutek.

    neco takovyho: http://www.e-vodarny.cz/305-marina-cam-8022-hobby-line-08kw-230v.html#
    LETHE
    LETHE --- ---
    TCHOR: elektrika tam je. Takže sehnat nějakou vodárnu....myslíš tím čerpadlo a strčit do kontejneru ?
    TCHOR
    TCHOR --- ---
    Pokud tam mas elektriku tak jakoukoli vodarnou. Pridal bych k ni akorat plovak kterej by ji vypnul kdyz by dosla voda.
    Pokud tam elektrika neni tak jedine dat tu nadobu na pudu (na strechu) a samospad.
    LETHE
    LETHE --- ---
    Koukla jsem trochu do historie této komůrky jsou tu moc hezké nápady, inspirací je tady fakt plno. Já mám ale problém takový a nevím jestli tu někde bylo řešení něčeho podobného, že nevím jak dostat vodu do sprchového koutu na naši zahradní boudičce zvané "mrduchýše" ;-). Stačilo by mi se v té sprše jen tak lehce opláchnout, když venku to není na koupání, ale nevím jak to udělat. Napojit se na vodu je zatím stále hudba budoucnosti. Mám možnost pouze někam dát kontejner na 1000 litrů, možnost načerpat do ní vodu z řeky, nebo dešťovou, ale nevím jak bychom řešili právě tu sprchu s teplou vodou. Vím že by musel být někde nějaký průtokový ohřívač, ale jak dostat tu vodu z kontejneru do toho průtokáče ? Neuměl by jste mi někdo poradit ?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JOHY: k čemu furt chcete trvalej pobyt? Můžeš bejt přihlášenej na úřadě, popř nemusíš bejt přihlášenej vůbec.
    PUPEK
    PUPEK --- ---
    CYBERBARA: nemáte někde fotky, jak to u vás vypadá?
    JOHY
    JOHY --- ---
    CYBERBARA: a jam je to s trvalym pobytem? to tam asi nikdo nemá, co?
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    CYBERBARA: ale jako smečka spřízněných draháňských jsme roztahaní po celém údolí...
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    JESSE_MORENO: blíž k řece... v divočině :)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    CYBERBARA: fakt je to s tim okruhem tak jisty jo? ja vim ze kdyz jsme tam prochazeli tak hodne lidi rikalo ze jako urputne bojujou proti tomu aby vedl okruh tudy a ze se jim to snad i nejak podari...

    drzim samo palce, takovejch mist neni moc uz kolem Prahy

    A jinak vy jste teda jako spis bliz k rece nebo bliz k Chabrum? nikdy jsem si tam nevsiml kohokoliv jineho nez klasickych chaluparu :o)
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    JESSE_MORENO: sluníčka je tam v létě na jižní straně dost, celé léto jsem neobula boty... pejskařů a výletníků je tam hodně, to jo... ale já samotu nepotřebuju... a navíc mám z vrcholku svahu hezky přehled o tom, kdo tam roklí pochoduje :)
    Jako velké + vidím komunitu lidí, kteří se znají, podporují, mají společné zájmy, pomáhají si a expandujou :) a to je to, co se tu docela často objevuje - lidi píšou: "pronajmout si pozemek s kámošema"... já osobně chci jurtu a tak potřebuju kolem sebe kopu lidí, kteří mi ji budou hlídat, když zrovna nebudu pobíhat kolem ní.
    A okruh dalších 10 let nehrozí - sledujem vývoj tohodle superprojektu ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    CYBERBARA: hele nechci pusobit jako stoura ale moje duvody proc jsem nakonec od Drahane ale i Zdib na kopecku utekl:

    Vetsinou velike pozemky ze kterych je ale 90% strmej kopec se kterym se neda nic udelat tzn. zaplatis realne za vyuzitelne metry vetsinou docela dost vysokou sumu
    V rokli malo slunicka
    Na kopci ve zdibech hodne slunicka ale zas tam hrozi zniceni celeho prozitku romantiky jestli tam postavi ten okruh
    V rokli docela velke mnozstvi pesich a cykloturistu + pejskaru

    Ale jako jestli ti tyhle veci nevadi tak ti uplne rozumim proc to tam mas rada :o) ja tam chodim alespon na prochazky obcas, ma to svoje kouzlo
    WIXIN
    WIXIN --- ---
    Tigh Port na Modern House Design by Dualchas Architects | Freshnist
    http://freshnist.com/home-design/tigh-port-na-modern-house-design-by-dualchas-architects/


    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    Ahoj všem fandičům malých a neobvyklých obydlí... chci vám tu jen nechat malý tip k hledání pozemků pro život: v Draháňské rokli (na okraji prahy, snadno vygooglíte), je spousta opuštěných chat s nádhernými pozemečky. Protože tam žiju, tak vím, že ty opuštěné chaty jsou opravdu opuštěné a vypadá to, že majitelé už o ně nestojí. A tak není nic jednoduššího, než je zkouknout, najít si pak na katastru majitele, zkontaktovat ho a zkusit přesvědčit o prodeji. Není to úplně snadný proces, ale je to cesta... My na draháni budem jen rádi za přírůstky dalších nadšenců, kteří to myslí s přírodou dobře a odmítají šílený život "tam za kopcem" (rozuměj v praze :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam