• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přístup odmítnut.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Ono neni nic slozityho postavit za mrak. Sousedi nemeli kontakt ve stavebninach, takze vsechen material meli za katalogovy ceny, tak se pak neni cemu divit. Ja nakupoval vse pres kamose a svete div se, opravdu to jde, kdyz se chce. Jen pro predstavu ty rozdily v cenach muzou delat klidne 30-50%..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAR_TINA: uznavam, ze kamosi si sami zaridili, projekt, papiry a material, ale celou stavbu delala jedna firma, tak kolik muze byt asi rozdil v cene? Pozemek jsme tu neresili..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: velký dům na klíč (tedy od stavebního povolení ke kolaudaci) za 2 mil. je nesmysl.
    Buď myslíš dodavatelsky nebo malý dům nebo nekvalitně a to vše na optimálním pozemku.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Tak základ je vědět s kym na klíč. Samo není složitý najít drahou firmu..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POHODAVOLE: za 1,8 + DPH na klíč máš canaba chico nebo uno, rd rýmařov kubic a podobný zvěrstva. plnohotný velký dům bych tomu neříkala.

    problém je to na klíč, to ti zvedne cenu o 25-5%
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    POHODAVOLE: Protože dělám v kanclu a dům za 2 mega je bohužel většinou jen pěkná pohádka, pokud si člověk na stavbě s rodinou nezaotročí, nemá známý v betonárce apod:(
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    hodně zdařilou aleternativou k freedomku je a jsou tady http://www.archteam.cz/rodinne_domy?id=9
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    77WHITE: k čemu? Sám jsem teď rekonstruoval a dva kamosi maj za 2m dva velký domy, tak nechapu. Za 4m máš palác..
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    POHODAVOLE: Přidej k tomu tak milion až dva :/
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    tam asi nefouka :D
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    ZABAKOVA: leopardovi taky... u me dobry :D
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    HOLUB161: no dobra vejska, to by mi delalo problem tam vylizt
    HOLUB161
    HOLUB161 --- ---
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Case Example -- International Dome House
    http://www.i-domehouse.com/case.html
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    VDFLAT:
    QWWERTY:
    FEEX:

    Za 1,8 + DPH mas patrovej barak jak krava na klic a nehnes ani prstem a ani nebudes muset mit pruchozi pokoj, takze za me uplne mimo, i kdyz to bude hezky vypadat, coz samo si to taky nenechas udelat hnusne..
    DIDGENAUT
    DIDGENAUT --- ---
    77WHITE: Jn, nekoupil bych si ani jeden :-) Vlastníma rukama to člověk postaví za půlku. Ale jako inspirace vpoho, třeba ty posuvné stěny na uzavírání oken a dveří mi z hlediska bezpečnosti a izolace přijdou jako dobrý nápad.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    DIDGENAUT: taky nakonec pěkně drahý, oproti tý původní krabičce bez vybavení, ceny psaný bez dph, varianty s trochou zateplení o párset litrů dražší .... :/
    EGGH
    EGGH --- ---
    DIDGENAUT: A v mých očích i hezčí. A když srovnám ty ceny s freedomkama, tak konečně chápu, jak se správně vydělávají peníze.
    DIDGENAUT
    DIDGENAUT --- ---
    FEEX
    FEEX --- ---
    myslim, ze je spousta lidi , pro ktery je ekonomicky vyhodnejsi, kdyz stravi cas praci kterou umi a dostanou za ni zaplaceno, koupi tenhle produkt, nez kdyby stravili dvakrat tolik casu necim co neumi, vysledek by neodpovidal jejich pozadavkum ... zaroven nechteji klasickej katalogovej hnus .... uplne bych to neodsuzoval, jina vec, ze bys to mohl samo nechat udelat levneji od ruznycvh subdodavatelu, ale uz to chce mit o tom naky povedomi a zas je to dost casu..
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    netvrdil bych stylovka, ale je to jednoduchá volba mezi prácí a penězma - tzn. člověk platí za to, že dostane hotovej produkt a nemusí u toho hnout prstem (to spousta diy pozitivních lidí slyší strašně nerado :D )
    btw je tu někdo, kdo s tím má osobní zkušenost?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    VDFLAT: pod pojmem stylovka si představim něco hezčího než je freedomek :)
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    POHODAVOLE: Je to stylovka pro člověka, co má dost peněz, ale málo času řešit stavbu domu, atd. Tím to nijak nehájím, ale umím si představit lidi, pro které je to jasná volba.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    MAESTRO_007: no drahý je slabý slovo. Nechápu člověka, kterej za to zaplatí :-)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    dobry..... jenom tak jdu kolem tak jedna fotka k tematu :)



    ...je to freedomek co uz tady parkrat probehl ... drahe ale pekne :)
    http://www.freedomky.cz/
    RODWY
    RODWY --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    RODWY: nekde vic info?:)
    AURENIS
    AURENIS --- ---
    Nejdříve tady hodím pár definic, co vám trochu osvětlí jak to s těmi mobilními domky je. Detailně je to rozepsané ještě ve stavebním zákoně. Tenhle rok , ale proběhly trochu změny, tak si dejte trošku pozor. Případně pokud budete chtít s výkladem pomoct, pokud budu vědět, rád poradím...

    Definice pojmu Nemovitost
    Nemovitostí se dle ustanovení § 119 rozumí pozemky, a to ve všech případech, a dále stavby, které jsou spojeny se zemí pevným základem.

    Význam slova Stavba
    Stavba – je věc, která je jako stavba označena ve smyslu zákona č. 183/2006 Sb. (stavební zákon). Definice je obsažena v §2 odst. 3) a to v tom smyslu, že za stavbu jsou pro účely stavebního zákona považována veškerá stavební díla, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, účel a dobu trvání. Ze staveb jsou tedy nemovitostmi ve smyslu ObčZ pouze ty stavby, které jsou spojeny se zemí pevným základem. Proto stavba, která není spojena se zemí pevným základem, je považována za věc movitou a pokud je předmětem občanskoprávního vztahu, nevztahují se na ni náležitosti právních úkonů, které se vztahují k nemovitosti (např. smlouva o převodu stavby tohoto druhu nevyžaduje písemnou formu, k nabytí vlastnictví není zapotřebí vklad do katastru nemovitostí apod.). Z hlediska chápání pojmu stavba v občanskoprávních vztazích není rozhodující, zda jejímu zřízení předcházelo stavební povolení a došlo-li po jejím dokončení k vydání kolaudačního rozhodnutí případně jiných aktů vyžadovaných stavebním zákonem.
    ARAON
    ARAON --- ---
    Plně funkční skandinávský mini-dům o výměře 15 m² s mnoha možnostmi uspořádání interiéru | Living | bydlení | WORN magazine
    http://www.worn.cz/...ni-skandinavsky-mini-dum-o-vymere-15-m-s-mnoha-moznostmi-usporadani-interieru/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam