• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MAR_TINA: oj máš pravdu, linknul jsem špatně ! Vidím klasický nejaderný zařízení a už nečtu dál ! :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    77WHITE: jestli tam má vytápění, přivedený vodovod nebo záchod, je v parametrech obytné stavby a je to na ohlášení.

    S tím, že v některých rekreakčních oblastech, často v chráněném území a podobně úřad považuje každou samostatnou stavbu na pozemku za minimálně rekreační, protože tam je ve zvyku postavit "kůlnu bez povolení" a trávit v ní 3 měsíce do roka na chatě.
    Tedy podle tebou jmenovaného odstavce koukají na kůlnu u zkolaudovaného / stavěného obydlí, ale na jak je to samo na celém pozemku, tak už chtějí ohlášení.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TSOH: to já měl na mysli spíš -
    Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují
    a) stavební záměry uvedené v § 79 odst. 2,

    § 79 Rozhodnutí o umístění stavby
    (2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují:
    o) stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci


    To se týká tebe, skoro 100%. Jedinej problém může být územní plán, resp. možná i les, ale pokud máš od nich oficiální vyjádření tak máš být v klidu. Jdi za nadřízeným :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TSOH: bohužel některé úřady jsou hrozné.
    Otázka je, co si ty představuješ pod pojmem ohlášení. Protože součástí ohlášení je projektová dokumentace, spousta posudků a souhlasů a na konci je též kolaudace. Ohlášení není "řeknu to a stavím".

    Nevešel by ses do paramentrů stavby bez ohlášení, tj. ten paragraf 103 odstavec 1?
    TSOH
    TSOH --- ---
    77WHITE: dik za info.... s pani jsem se jiz sesel... v podstate jsem se dozvedel to co by mohla rict i do telefonu a z jejiho jednani mam pocit ze chce nejaký prachy.. (coz nedostane) cokoliv poslu e-mailem tak neodpovi a vsechno musim urgovat stále dokola... :)
    patrne to bude tento zákon http://business.center.cz/business/pravo/zakony/stavebni/cast4h1d1.aspx

    no a ted tam ctu: Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
    a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,
    -----
    tak by to mělo jít .... nechapu proc lidi na uradech maji snahu veci komplikovat...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TSOH: pokud fakt nic neporušuješ tak jim stejně předej ohlášení stavby, všechny dokumenty co zmiňuješ a přesnou citaci části zákona, co se tě týká, s tvým dodaným komentářem, to je taková ostřejší cesta. Jinak doporučuju sejít se s tím úředníkem, popřípadě jeho nadřízeným a pokusit se to vyřešit na osobní schůzce (a opět s připravenym zákonem, ale nebude to působit tak hustě :)).
    TSOH
    TSOH --- ---
    nemá někdo zkušenost jak je to jen s ohlášením stavby ? aktualně řešim na urade stavbu male chatky v lese (cislo evidencni) a pry mam dolozit projektovouu dokumentaci, pak kolaudace atd. Vzhledem k tomu ze se jedná jen o zastavenou plochu 12m2 tak se dá chatka nazvat kůlnou... cetl jsem rúzné poradny a casto je psáno ze stací stavbu jen ohlásit a je to... na urade vsak o nejakém ohlášení nechtejí ani slyšet... (mam jiz vyjadreni lesů, ochranářů, ze se stavbou souhlasí.)
    WIXIN
    WIXIN --- ---
    Bezúdržbový!

    Architekti navrhli bezúdržbový dům, který své majitele přežije – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...y/349486-architekti-navrhli-bezudrzbovy-dum-ktery-sve-majitele-prezije.html
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    KAIRRA: na takhle obecnou otázku se dá pouze odpovědět = Ano, může :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: tím chci říci, že při výpočtu od statika a montáži od jejich certifikované firmy bych se nebála. Píšou propustné podloží, nevím, co to udělá na jílech - ty si nesedají, ty tlačí věci ven.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MILIS: klíčová bude spíš nostnost "Na vrutech KRINNER jsme schopni založit stavby jakékoli velikosti a nosnosti až 72 kN na vrut (bod)". To až bude vyjadřovat optimální podloží pro vrut, takže průměr bude někde okolo 50kN :D. Z toho se dá spočítat spotřeba vrutů na metr základu.
    MILIS
    MILIS --- ---
    KAIRRA: charakteristiku pisi na strankach: http://www.zemnivruty.cz/profi-stavby
    "Během vegetačního (ročního) období se vlastnosti vrutu výrazně zlepšují díky sedání zeminy – vrut získává lepší vlastnosti."
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIRRA: muselo by se to spočítat (a já pořád říkám, že malý geologický průzkum za pár tisíc je skvělá investice), ale do určitého zatížení na vhodném podloží ano.
    Každopádně skorovšude fungují mikropiloty http://www.zakladani.cz/cz/mikropiloty
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    A může na těch zemních vrutech stát normální celoročně obyvatelná dřevostavba bez komplikací do budoucna?
    ASSID23
    ASSID23 --- ---
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    MATT: hmm zajimave je ze jeste mi tu kamarad chtel vypomoct tim ze tam hodime jeho paypal at se tim treba udavi... no a ono jak na potvoru tato jedina varianta nefunguje a rekne ze:

    Došlo k problému.
    Při načítání informací ze serveru došlo k chybě.
    MATT
    MATT --- ---
    JESSE_MORENO: neni to zadarmo, ale stoji to nula penez ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    MATT: sry mozna za hloupy dotaz ale jak to mam stahnout aniz bych jim musel davat udaje sve platebni karty coz mi nedava smysl kdyz je to zadarmo? :)
    MATT
    MATT --- ---
    ARAON, QWWERTY: tedka jsem potkal tohle v ustavu pro vysmate, tak jsem neodolal repostu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam