• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    ASSID23
    ASSID23 --- ---
    ASSID23
    ASSID23 --- ---
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    TSOH: Se tim zivim :-) (vyrizovanim stavebnich povoleni). Dik :-)
    TSOH
    TSOH --- ---
    STEAK9: dik... to je dobrej napad... tak at ti do dobre dopadne preji...
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    TSOH: Stavebni povoleni vyrizuju cca pet let a bohuzel jsem zjisti ze je to o vykladu stavebniho zakona jednoho konkretniho urednika. Mozna by pomohlo pokud mas nejakeho znameho ktery se vyrizovanim stavebniho povoleni (jj v tvem pripade ohlasenim) zivi, dat mu plnou moc at to vyridi - pani na urade pak bude vedet ze on to dela pro penize a ze se nenecha odbyt.
    WACLOSH
    WACLOSH --- ---
    MAR_TINA: WORD!!!
    WACLOSH
    WACLOSH --- ---
    VICTOIRE: škoda toho MINI na obrázku. Tam grafik netrefil velikost a celej ten dojem návrhu shodil z útesu.
    TSOH
    TSOH --- ---
    MAR_TINA: to je v poho... pasport staveb jsem delal tak zkusim i projektovou dokumentaci... pak jen kulate razitko za 1000 ,- a na urede budou snad spokojeni...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TSOH: tak to je ohlášení a projektová dokumentace opravdu bude potřeba. Ale na jednoduchou věc stačí velmi jednoduchá a snad i levná.
    TSOH
    TSOH --- ---
    MAR_TINA: dik
    77WHITE: na to jsem se dival ale chci tam kamna... to je asi jediny problem... (uzemni plan v poho a pod chatkou je stavebni pzemek, chata tam v minulosti stála a zbořil jsem ji nebot byla na spadnutí..)
    MAR_TINA: voda neni, elektrika ano.. wc bude kadibudka v lese (je to ve stare trampske osade a maji to tam tak vsichni - samozrejme ze uredne to neni v poradku to by clovek musel mi chemicke wc..)
    ----
    takze moc dik a zjistuju ze jednoduse to nejde... :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    77WHITE: jasný, co nemá reaktor, to je banalita ;))
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MAR_TINA: oj máš pravdu, linknul jsem špatně ! Vidím klasický nejaderný zařízení a už nečtu dál ! :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    77WHITE: jestli tam má vytápění, přivedený vodovod nebo záchod, je v parametrech obytné stavby a je to na ohlášení.

    S tím, že v některých rekreakčních oblastech, často v chráněném území a podobně úřad považuje každou samostatnou stavbu na pozemku za minimálně rekreační, protože tam je ve zvyku postavit "kůlnu bez povolení" a trávit v ní 3 měsíce do roka na chatě.
    Tedy podle tebou jmenovaného odstavce koukají na kůlnu u zkolaudovaného / stavěného obydlí, ale na jak je to samo na celém pozemku, tak už chtějí ohlášení.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TSOH: to já měl na mysli spíš -
    Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují
    a) stavební záměry uvedené v § 79 odst. 2,

    § 79 Rozhodnutí o umístění stavby
    (2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují:
    o) stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci


    To se týká tebe, skoro 100%. Jedinej problém může být územní plán, resp. možná i les, ale pokud máš od nich oficiální vyjádření tak máš být v klidu. Jdi za nadřízeným :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TSOH: bohužel některé úřady jsou hrozné.
    Otázka je, co si ty představuješ pod pojmem ohlášení. Protože součástí ohlášení je projektová dokumentace, spousta posudků a souhlasů a na konci je též kolaudace. Ohlášení není "řeknu to a stavím".

    Nevešel by ses do paramentrů stavby bez ohlášení, tj. ten paragraf 103 odstavec 1?
    TSOH
    TSOH --- ---
    77WHITE: dik za info.... s pani jsem se jiz sesel... v podstate jsem se dozvedel to co by mohla rict i do telefonu a z jejiho jednani mam pocit ze chce nejaký prachy.. (coz nedostane) cokoliv poslu e-mailem tak neodpovi a vsechno musim urgovat stále dokola... :)
    patrne to bude tento zákon http://business.center.cz/business/pravo/zakony/stavebni/cast4h1d1.aspx

    no a ted tam ctu: Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují
    a) stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím,
    -----
    tak by to mělo jít .... nechapu proc lidi na uradech maji snahu veci komplikovat...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TSOH: pokud fakt nic neporušuješ tak jim stejně předej ohlášení stavby, všechny dokumenty co zmiňuješ a přesnou citaci části zákona, co se tě týká, s tvým dodaným komentářem, to je taková ostřejší cesta. Jinak doporučuju sejít se s tím úředníkem, popřípadě jeho nadřízeným a pokusit se to vyřešit na osobní schůzce (a opět s připravenym zákonem, ale nebude to působit tak hustě :)).
    TSOH
    TSOH --- ---
    nemá někdo zkušenost jak je to jen s ohlášením stavby ? aktualně řešim na urade stavbu male chatky v lese (cislo evidencni) a pry mam dolozit projektovouu dokumentaci, pak kolaudace atd. Vzhledem k tomu ze se jedná jen o zastavenou plochu 12m2 tak se dá chatka nazvat kůlnou... cetl jsem rúzné poradny a casto je psáno ze stací stavbu jen ohlásit a je to... na urade vsak o nejakém ohlášení nechtejí ani slyšet... (mam jiz vyjadreni lesů, ochranářů, ze se stavbou souhlasí.)
    WIXIN
    WIXIN --- ---
    Bezúdržbový!

    Architekti navrhli bezúdržbový dům, který své majitele přežije – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...y/349486-architekti-navrhli-bezudrzbovy-dum-ktery-sve-majitele-prezije.html
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    KAIRRA: na takhle obecnou otázku se dá pouze odpovědět = Ano, může :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam