• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    Nejenom mobilní dům musí být malý.
    Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
    Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


    Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

    odkazy na blogy a stránky na nástěnku

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
    rozbalit záhlaví
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NGANASAN: ty okna jsou naprosto super... třeba v takovém jarním dešti se tam válet, zatopeno v kamnech... mmm :o)
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---

    LAMIA
    LAMIA --- ---
    ARAON: název této místnoti s tímto ideálně souvisí:)
    ARAON
    ARAON --- ---
    The Horrible Reality of Tiny Houses, Revealed By Portlandia 
    http://gizmodo.com/the-horrible-reality-of-tiny-houses-revealed-by-portla-1687717092
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GREGI: :)))

    GREGI
    GREGI --- ---
    MAR_TINA: sem si te vyndal. ale sral sem spis ja tebe az pak ty me... mam pocit.... tak sem ti me chtel usetrit;D
    JOHY
    JOHY --- ---
    EDAK: sae starších staveb…někdo to třeba vyhazuje z půd při rekonstrukcích...
    EDAK
    EDAK --- ---
    PETAW: hm,tak to budu muset více googlit, nějak se mi nepovedlo nic takového najít.l,ale třeba jsem měl zatím smůlu. nejradši bych snad nějaký starycdlazdice z bouračky/přestavby starého domu na Vinohradech,tam jsou opravdu skvosty..
    EDAK
    EDAK --- ---
    MAR_TINA: to se dělá nějakým voskem, už jsem o tom někde četl...přesně něco takového sem mel na mysli
    EDAK
    EDAK --- ---
    JOHY: daj se koupit nový, ale to má do levný záležitosti dost daleko...
    JOHY
    JOHY --- ---
    Máte někdo tyhle podlahovky nebo půdovky? sháníme je na opravu naší malý chaloupky...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PETAW: cihelný podlahy jsou moc pěkný. Ale musíš vykopat beton, udělat podklad a cihly položit. Z protichemických cihel jsou krásné. Nebo cihel určených na podlahy. Možná by držely ještě šamotky nebo lícovky nebo jiné cihly odněku z bouračky, jen je nějak ošetřit, aby se za chvíli nerozpadly.


    PETAW
    PETAW --- ---
    EDAK: pred casom ked sme riesili podlahy som nasla rozne inzeraty, napr. pan vypredaval ctverce 1m2 za 100Kč alebo "vyprodej zbytku" 200Kč, ale to treba mat cas a chut sa s tym otravovat dlhsiu dobu a furt googlit aktualne ponuky
    EDAK
    EDAK --- ---
    Vzhledem k tomu ze mam tu chatu jenom pronajatou, tak to trochu beru jako testovaci prostredi(chata se bude bourat az se odstehujem) toho co bych chtel v dome kterej postavim potom...zacinam uvazovat o tech cihlach, obcas se to dela i kdyz sporadicky. to by byl dobrej experiment, akorat musim spocitat jestli by to ve finale nebylo to nejdrazsi reseni :D
    EDAK
    EDAK --- ---
    PETAW: jj, marmoleum mam v byte kde jsem ted a je to super, ale je to drahy a ma to prave pozadavek na fakt rovnou podlahu. Uplne se mi s tim nechce tak crcmat na miste kde budem pravdepodobne janom par let.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Korek jsem položila ve svém prvním bytě, cca rok 1992. Teď tam bydlí máma. Lakováno lodním lakem. :-) Korek je furt OK, jen trochu bledne v místech, kde je okno. Ale rovnoměrně.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIRRA: je to dobrá informace - že dobře vybraný lak ochrání korek. Já ho měla za moc měkký.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    MAR_TINA: jezdící židli na něm mám jen rok, tak nevím, zatím bez vlivu. trochu začernal od chromové trubkové židle na které nebyly chrániče, ale částečně to šlo umejt. Jinak přežívá různé šlapání na korálky, padající nůžky apod., je pravda že nic horkého na něj nestavím, což v kuchyni bych stavěla... Jsou to menší čtverce a tlustej lak na tom, bohužel bližší info nemám, ještě jsme tu tehdy nebydleli.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIRRA: zajímavý. Viděla jsem to u víc lidí a docela brzo měl šrámy. A na lak nelze položit horké věci a na korek moc těžké věci. Zní to na hlavu, ale krom ložnice nějak všude pokládám těžké nebo horké věci. Vlastně v ložnici je starý šicí stroj, tan by asi vytlačil nožičky.

    Co to dělá s jezdící židlí? A vůbec jaká podlaha je nejodolnější kolečkové židli? Zvládá ji marmoleum?
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    MAR_TINA: výjimečně, to je pravda.. ale zase dostává zabrat s provozem dětí. hned vedle je plovoucí podlaha dřevěná dubová třívrstvá, je tu o pět let míň a vypadá podstatně hůř (pro mě dost zklamání)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    VXP: tak to je na něm. Je to oboustranný ignor z jeho strany. Já jsem v tom nevinně. Teda krom toho, že jsem ho někde musela nas... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam