KOCOURR: ne.
Problém 1) - jakmile objekt nějak napojuješ na zdroj elektriky, vody a odvádíš odpady, je to stvaba. Musí být vybavené záchodem (i záchod venku mimo stavbu) a tam musíš řešit odpady.
Problém 2) pokud má daná CHKO v plánu péče uvedeno, že ve II. zóně nepovoluje nové stavby, máš smůlu.
Problém 3) pokud tě nepráskne soused, všimne si tě pracovník CHKO sám. Je to obtížně představitelné, ale celá území jsou pracovníky neustále procházena za různými účely a dost si všímají. Řeší se i bivaky a tábořiště, vedou se jednání s trempy a neschválená tábořiště se jim opakovaně ruší. (Likviduje se donesené zařízení a odváží dřevo, např.)
Problém 4) Nepřijde ti to zbourat. Dá ti příkaz to zbourat sám a na tvoje náklady.
Jak se to dá obejít.
Pokud je na onen pozemek příjezd z veřejné komunikace, mohl bys tam parkovat pojízdné obydlí, které dokážeš připojit za auto a odvézt v každý okamžik. Nebudeš připojen na sítě, na nic. (A tak vyvézt odpady a odpadky například.) Obrázky dřevěných domečků na přívěsu tu byly.
Nebo koupíš nějaký pozemek se stávající chatou a přestavíš ji na hezkou. Na stávajích stavebních pozemcích to obvykle povolují, pokud nemají přímo v plánu péče dožití a likvidaci rekreační oblasti. Ale i tak tak může být "nepovoleno" celoroční obývání.
Ono se to nezdá, ale CHKO I. a II. mívají přísnější pravidla ochrany než třeba národní parky.