• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    CUKI
    CUKI --- ---
    EGGH: přečtu si to ale za 600k Kč to musí bejt alespoň 20m šapitó :-) za 450k Kč mám pasivní domek včetně všeho vybavení a spotřebičů...
    EGGH
    EGGH --- ---
    CUKI: http://www.rozhlas.cz/...zprava/jedly-les-dava-plody-celorocne-rika-propagator-permakultury--1523360 tam zmiňuje ke konci, že bude stavět nějakou jurtu zateplenou slámou a vyjde jej na 600k. Nevím o tom víc, jen mě to zaujalo a) cenou b) provedením c) že zněl rozumně
    CUKI
    CUKI --- ---
    TOM: jurta prostě nemá vyřešené topeniště, teepee má kouzlo v jednoduchosti. vydrží (pokud je dobře postavené) jecjaký uragán, nevadí mu sníh. Jurta se k nám moc nehodí a neviděl jsem tu zatím žádnou která by dlouhodobě odolávala našemu klimatu. Za tu cenu jurta klidně 200k. Týpko stejné velikosti s kvalitnějšho materiálu cca 30k...
    TOM
    TOM --- ---
    CUKI: včem přesně pokulhává jurta za teepee?
    CUKI
    CUKI --- ---
    HURW: chvíli jsem v teepee bydlel i v zimě, je to v celku v pohodě. Podlážku doporučuju. Stejně tak jako vyřešit kam se stékající vodou. Taky bych ho nestavěl přímo někde v lese ale na prosluněné suché planině. Ideálně v mírném svahu. Radeji bych si pořídil Setona než Dakotu, té jsem na chuť nikdy nepřišel. Kdybych si ho šil tak bych vchod vyřešil naprosto odlišně než se běžně dělá. Pokud to dobře postavíš a dobře vypneš, stačí ho jednou za rok shodit a posunout aby tyče neleželi na stejném místě. Za lining se dá nacpat sláma jako izolace. Dřeva tolik netřeba, protože se na něm dá velmi efektivně vařit je to mnohem lepší než Jurta které jsem na chut nikdy nepřišel. Myslím že ta se do našich končin nehodí. Stavěl jsem jak malé, tak větší teepee a pro bydlení bych zvolil nějakej ten střed. kolem 8mi metrů už máš slušnou plochu, ale zároveň to není takovej porod. Na 12m jsme sháněli několik dní vhodný tyče a stavěli jsme to tři i tak to byla dřina.

    Co by mě na dlouhodobém bydlení vadilo, je problém co s ním když někam pojedu. Je potřeba mít pořádnýho psa, nejlépe několik, jinak ti ho někdo brzy vybílí.
    MILIS
    MILIS --- ---
    HURW: zkus kontaktovat tyhle typy v teepee...
    http://www.czecot.com/tourist-attraction/43668_rosehill-indian-village-ruzova
    uz tam sidli 16. rokem, co vim, tak temer porad... kdyz jsem tam byl nekdy po roce 2000, tak to brali hodne vazne.. jen z toho udelali uz opravdu atrakci...
    zkusenosti vsak urcite sdeli..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HURW: jenže obydlená Kanada je od 45 st. s.š. po cca 70. st. s.š. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Do jaké severní šíře a typu klimatu (stačí mi šíře, klima dohledám) žili indiáni v týpí?
    A od jaké jižní? Ono se to asi i šíleně přehřívá.

    PEEP
    PEEP --- ---
    HURW: chces to zkouset? bude ti zima protoze izolace veskera zadna, vsechno ti bude smrdet ohnem (vcetne tebe a pocitej s tim ze az prijdes do civilizace, tak to ostatni uciti na 3 metry, ale ty ne protoze uz si zvyknes :) a protoze v zime budes muset udrzovat trvaly ohen tak spalis hodne dreva, podlazka je zaklad. Musis pocitat s tim ze ti tam vsechno zmrzne. (baterky, voda, ....)
    dej vedet jak si dopadl byldlel jsem v teepee dohromady tak pul roku a od jara do podzimu a dalo se to, zkouseli jsme to i v zime ale nemeli jsme podlazku, takze vsude bahno vcetne spacaku..ale byl jen takovy pokus na par dnu
    TINNWIENLHAIN
    TINNWIENLHAIN --- ---
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERBARA: Do každého místa se volí izolace jiná. Do střechy s malym sklonem můžeš použít tu 039ku do stěn bych dal něco kolem 50-60 Kg/m3. Do střechy bych ji použil taky třeba 10 té hutnější do podhledu a na to 20 039ky. 20cm do střechy je dost málo...
    KOLCI
    KOLCI --- ---
    Kamarád tráví každý rok 4-8 měsíců na cestách karavanem. S manželkou a dvěma dětmi. Udělal jsem s ním menší rozhovor o tom, proč se letos rozhodli koupit novější karavan. Myslím, že by se vám mohl líbit, kdo chcete, čtěte na http://nomadem.cz/vita-valka-novy-karavan-rozhovor



    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    ahoj, poradil by mi někdo s výběrem tepelné izolace do baráku? Stavíme svépomocí, náklady se snažíme srazit co nejníž, zároveň nechcem v zimě mrznout. Předvybrali jsme izolace od Knauf, ale teď máme dilema: Knauf Classic 039, Knauf TI 135, Knauf TI 137 - všechny v tloušťce 200mm. Půjde to jak do střechy, tak do stěn. Před i za půjdou hydroizolační a parotěsné folie. dík za jakoukoli info, která pomůže vybírat.
    MARINGOTKA
    MARINGOTKA --- ---
    Ahoj, chci se zeptat jestli víte o nějakém obecním pozemku k pronájmu. Nebo nějakém levnem pozemku kde bych mohla pristavit maringotku? Příroda je samozřejmě nejlepší, kdekoliv v ČR. Díky za jakýkoliv tip, urcite pomůže.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DIDGENAUT: konečně něco opravdu "na kolech" :-)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    DIDGENAUT: Monsterheim? :-)
    DIDGENAUT
    DIDGENAUT --- ---
    WTF? :-)

    CUKI
    CUKI --- ---
    DARUMA: změny v územním plánu se dělají kdykoliv, jen teprve za dalšího územního plánu se zakreslí. Důležité pro tebe je aby to prošlo radou obce na zastupitelstvu.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    NYKRUK: Jasně, díky moc. Ještě jedna věc. Územní plán schvalovali nedávno v roce 2014 to znamená, že další se bude schvalovat za pět let v roce 2019? Jde mi o to, že když můj záměr ukážu aktuálnímu zastupitelstvu, tak za pět let bude na obci sedět zastupitelstvo jiné a tudíž se teď vlastně nemám šanci dozvědět zda to projde a nebo neprojde? Mám v tom trochu zmatek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam