• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    Nejenom mobilní dům musí být malý.
    Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
    Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


    Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

    odkazy na blogy a stránky na nástěnku

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: v tom bys fakt chtěl bydlet ?

    k čemu je ti sud když potřebuje střechu? nepropustnost stěn sudu je jen díky tomu, že je uvnitř kapalina, což asi jen těžko splníš. položený navíc dlouho nevydrží. Zadarmo to taky asi nebude...
    TSOH
    TSOH --- ---
    2NDREALITY: pokud bys o necem vedel dej echo...
    2NDREALITY: bezna velikost je asi toto http://img.blesk.cz/img/1/normal620/198219-img-sud-na-spani-kemp-hluboky.jpg
    CUKI
    CUKI --- ---
    2NDREALITY:
    Restaurace Obří Sud - Fotogalerie - Restaurace Obří sud - Fotogalerie
    http://www.obrisud.cz/cz/fotogalerie.html
    tenhle? :-)
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Diogenes.
    EXX
    EXX --- ---
    2NDREALITY: chces v tom bydlet jako skritek?
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Nejak mi unika vyhoda si prizemnit celej barak.. Co takovej blesk?
    CUKI
    CUKI --- ---
    2NDREALITY:
    Tak pokud budeš někde na skále, tak to že kdekoliv můžeš propojit s minimálním přechodovým odporem zemnící tyče, nebo propojení s dalším uzemněním je obrovská výhoda. Stejně tak jako přikostřit jakýkoliv spotřebič v podstatě kdekoliv
    Já měl třeba problém, že jsem musel v průběhu stavby zvýšit propojení (zemnící pásky v žb základech) se zemí a měl jsem problémy jak se k tomu dostat (pásek byl jen na dvou místech vytažen ven z betonu). Pokud stavíš na dobře vodivém podloží je to fuk, ale jsou místa kde to není zas tak sranda.
    S touhle k-cí se rozhodneš postavit kousek vedle nějakou další stavbu, tak to prostě jen jednoduše propojíš aniž by jsi s tím v návrhu počítal...

    A jediné s čím bude problém je odstínit silové vedení. Například pod vedením 220kV pomohou jen feromagnetické materiály, ale to už je jinej problém.
    MATT
    MATT --- ---
    EGGH: pokud budes mit dostatecnou izolaci z venku, tak by se nic srazet nemelo. naopak se ti aspon nedostane vlhkost do sten a nebude v nich, nebo v izolaci, kondenzovat.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    CUKI: šlo o architekturu, ne cenu, viz odkaz
    CUKI
    CUKI --- ---
    77WHITE: V severských zemích (Skandinávie) asi ne, ale v takovym Dánsku bys to postavil asi levněji z lega :-)
    Jo a ty kontejnery u mořských států bejvají levnější... V tomto případě o cenu dřeva asi nešlo, protože by se ušetřilo v podstatě pouze za rámovou k-ci skeletu..
    EGGH
    EGGH --- ---
    Jak taková stavba z kontejnerů zvládá v zimě vlhkost? Nesráží se uvnitř na stěnách?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Ano, v Čechách to není nejekonomičtější myšlenka. Tady šlo zcela jistě o vnitřní efekt, viz http://www.houzz.com/projects/371807/maison-conteneur-container-house . Nicméně nezapomeň, že ceny materiálu nejsou všude stejný, co jsem slyšel od kolegů tak například v severských zemích stojí dřevo pro nás nepředstavitelnou pálku:) Najednou jsou kontejnery schůdnější řešení :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    2NDREALITY:
    když to srovnáš s tim "sklepem" tak ty 4 kontejnery se daj sehnat za asi 80kKč, pokud budeš mít štěstí do 100kKč se vlezeš i s dopravou a uložením na místo. Za den máš de facto hrubou stavbu a to není špatný. TM budou jen v oblasti patek a nic drastyckýho to nebude. Zbytek může bejt souvislá izolace, což se o dřevostavbě říct nedá. Aby jsi se k tomu přiblížil musíš mít 3vrstvou k-ci normálně se dělá 1 nebo 2...

    Bude to slušná Faradayova klec odstíněná od běžného elmag vlnění. Naprosto dokonalý uzemnění el sítě...

    Pokud využiješ takhle nosnej skelet (zelená střecha, a kdoví co ještě) tak to ze dřeva za tu cenu nepostavíš...

    Otázkou je jestli tyto výhody využiješ...

    ...ještě mě napadá, že by se na fasádu hodil nápis, co si pamatuju ze zadní stany sešitů prodávaných za komačů "Až dosloužím, chci do sběru" :-)


    vše má své pro a proti...
    MATT
    MATT --- ---
    NYRLEM: tepelný most vede teplo z vnitřku ven, pokud je konteiner unitř izolace, nelze o fci tepelného mostu mluvit..
    RAT23
    RAT23 --- ---
    Nejsou mimochodem ty kontejnery nastříkané chemií, aby to vydrželo podmínky převozu na moři? Někde jsem o tom četl, že je to asi nejmíň vhodný "stavební materiál", protože se z toho uvolňuje hromada škodlivin.
    NYRLEM
    NYRLEM --- ---
    NGANASAN: nechapu v cem je vyhoda proti drevostavbe, co zahrnutim kontejneru usetri - izolace a vnejsi oblozeni musi delat stejne a ten plech vytvari tepelny most ..
    VINC
    VINC --- ---
    SMYSLOV:
    NGANASAN: Nemáte k tomu zdroje? :)
    NGANASAN
    NGANASAN --- ---




    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---




    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam