• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    STROMOSKOP
    STROMOSKOP --- ---
    Nedávno jsem něco řešil v končící restauraci na Vlachovce(Pha 8 - zenklova) a tam měli těhle sudů asi 10. Prý tam do nich jezdili kempovat jezdili němčouři. Kdyby měl někdo zájem, mám za to, že je rozprodávají(li).
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    po přečtení pár posledních příspěvků, nemohu odolat a poslat sem jedno foto ze života :)
    http://barcaz3nca.rajce.idnes.cz/zivot_v_sudu#10983322_440746736099676_5047423823798269181_n.jpg
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Čínské 3D tiskárny dokážou postavit 10 domů během 24 hodin v ceně 5 000 $ za každý! - Svět kolem nás
    http://www.svetkolemnas.info/...skarny-dokazou-postavit-10-domu-behem-24-hodin-v-cene-5-000-za-kazdy
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TAPINA: a i jako kůlna se to jeví až moc malé a místy nepraktické... pokud ovšem někdo nepreferuje mít veškeré nářadí, barvy a další nástroje na jedné hromadě...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Ten jsme měli na zahradě, vyřazenej z pivovaru :o) Sloužil jako kůlnička na nářadí a chvilkové útočiště před deštěm.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    našla jsem nákres toho typického sudu
    jako útočiště pro rybáře nebo domeček pro děti dobrý, ale víc jak dva lidi se tam nenacpou.



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A byl jste někdo v té sudochatce uvnitř? Známí to kdysi měli na zahrádce a užitná šířka toho sudu ve výšce lavičky nebo postele (tj. cca 60 cm nad zemí) byla tak 1,0 - 1,2 m. Dvě úzké lavičky a ulička. Jo, šlo by ten sud zasadit víc do podezdívky a zvednout podlahu a dostat do blíž ke středu, ale zase se sníží výška.

    Mám na mysli právě ten sud, který byl v letech 1980-1990 oblíbený na chatičku, asi se to někde konkrétně kupvoalo.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: uvazoval jsme hodit chatku ze sudu na louku... myslim ze by to tomu mistu docela slušelo... na vejkendy nebo kdyz prijedou znami a je spatny pocasi...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    těch diskuzí o tom na co potřebuješ a nepotřebuješ stavební povolení, prosím použij filtr...
    EXX
    EXX --- ---
    CUKI: tak minimalne na sud postavenej na jakymkoli pozemku asi nepotrebujes stavebni povoleni .. tudiz na treba dvacet takovych sudu asi taky ne .. no a kdyz si je spojis, sikovne vyresis prolejzani atd .. tak coby ne .. skoro si to umim predstavit jako obydli s velkou zahradkou na ktere travis vic casu nez "doma" .. dulezity je mit hlavne strechu nad hlavou ne ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    EGGH: o Diogenovi vím, ale taky žíl v trochu jiném podnebí, takže to že střecha byla děravá mu až zas tak nevadilo...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: v tom bys fakt chtěl bydlet ?

    k čemu je ti sud když potřebuje střechu? nepropustnost stěn sudu je jen díky tomu, že je uvnitř kapalina, což asi jen těžko splníš. položený navíc dlouho nevydrží. Zadarmo to taky asi nebude...
    TSOH
    TSOH --- ---
    2NDREALITY: pokud bys o necem vedel dej echo...
    2NDREALITY: bezna velikost je asi toto http://img.blesk.cz/img/1/normal620/198219-img-sud-na-spani-kemp-hluboky.jpg
    CUKI
    CUKI --- ---
    2NDREALITY:
    Restaurace Obří Sud - Fotogalerie - Restaurace Obří sud - Fotogalerie
    http://www.obrisud.cz/cz/fotogalerie.html
    tenhle? :-)
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Diogenes.
    EXX
    EXX --- ---
    2NDREALITY: chces v tom bydlet jako skritek?
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Nejak mi unika vyhoda si prizemnit celej barak.. Co takovej blesk?
    CUKI
    CUKI --- ---
    2NDREALITY:
    Tak pokud budeš někde na skále, tak to že kdekoliv můžeš propojit s minimálním přechodovým odporem zemnící tyče, nebo propojení s dalším uzemněním je obrovská výhoda. Stejně tak jako přikostřit jakýkoliv spotřebič v podstatě kdekoliv
    Já měl třeba problém, že jsem musel v průběhu stavby zvýšit propojení (zemnící pásky v žb základech) se zemí a měl jsem problémy jak se k tomu dostat (pásek byl jen na dvou místech vytažen ven z betonu). Pokud stavíš na dobře vodivém podloží je to fuk, ale jsou místa kde to není zas tak sranda.
    S touhle k-cí se rozhodneš postavit kousek vedle nějakou další stavbu, tak to prostě jen jednoduše propojíš aniž by jsi s tím v návrhu počítal...

    A jediné s čím bude problém je odstínit silové vedení. Například pod vedením 220kV pomohou jen feromagnetické materiály, ale to už je jinej problém.
    MATT
    MATT --- ---
    EGGH: pokud budes mit dostatecnou izolaci z venku, tak by se nic srazet nemelo. naopak se ti aspon nedostane vlhkost do sten a nebude v nich, nebo v izolaci, kondenzovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam