• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    barcaz3nca | život v sudu – rajce.net
    http://barcaz3nca.rajce.idnes.cz/zivot_v_sudu/
    Ještě dalších pár fotek, ať si představite, co to stalo driny :)
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    CUKI: já jsem psala "žádný prach ze stavby" - to nemá s penězi nic společného :)
    Sud byl na pozemek dovezen už dávno, kamarád v něm chtěl dělat saunu... zdědil ho a chtěl ho využít. Nutno ale říct, že byl v hrozném stavu, trvalo měsíc, než jsme ho dali dokupy a zabydleli.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LUCYA:
    bězim pro brejle :-D
    to mě fakt dostalo, myslel jsem že tam chybí písmenko...
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    CUKI: ne že bych podceňovala tvoji schopnost porozumět psanému textu, ale žádný prach ze stavby neznamená žádný prachy za stavbu, ač to vypadá podobně
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    U nás v jedné hospodě mají na zahrádce malované sudy kde jsou vevnitř lavice a uprostřed stůl. V celku příjemné venkovní posezení.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CYBERBARA: jo, to je fakt dobrý využití. A jste borci, zejména jestli přečkáte v sudu zimu.

    Ale kupovat to a tahat na zahrádku v naději, že se v tom vyspí parta kamarádů po grilování, to bych vymýšlela něco jiného.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERBARA:
    žádné prachy za stavbu... no nutno říct že sud a doprava taky něco stojí. Pokud ho dostaneš jako vyřazenej, tedy ho de facto recykluješ tak ok, ale jinak sud jako takovej není zrovna levná sranda.
    A postavit něco s podobným prostorem se dá za pár kaček...
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    2NDREALITY: je to to nejlepší, co jsme za poslední dva roky měli...stavime svépomocí baracek a celou dobu jsme tahali spacaky různé po zahradě, pod pergolu, do auta, na pár zimních měsíců ke kamaradovi a v sudu jsme od letosniho dubna a je to super...žádný prach ze stavby, sucho, příjemné utulno...nutno ale říct, že je to jen loznice, kuchyň máme ve sklepě a toaletu na druhém konci zahrady...takže nezijem jen v sudu...
    STROMOSKOP
    STROMOSKOP --- ---
    Nedávno jsem něco řešil v končící restauraci na Vlachovce(Pha 8 - zenklova) a tam měli těhle sudů asi 10. Prý tam do nich jezdili kempovat jezdili němčouři. Kdyby měl někdo zájem, mám za to, že je rozprodávají(li).
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    po přečtení pár posledních příspěvků, nemohu odolat a poslat sem jedno foto ze života :)
    http://barcaz3nca.rajce.idnes.cz/zivot_v_sudu#10983322_440746736099676_5047423823798269181_n.jpg
    KITIARA
    KITIARA --- ---
    Čínské 3D tiskárny dokážou postavit 10 domů během 24 hodin v ceně 5 000 $ za každý! - Svět kolem nás
    http://www.svetkolemnas.info/...skarny-dokazou-postavit-10-domu-behem-24-hodin-v-cene-5-000-za-kazdy
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TAPINA: a i jako kůlna se to jeví až moc malé a místy nepraktické... pokud ovšem někdo nepreferuje mít veškeré nářadí, barvy a další nástroje na jedné hromadě...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Ten jsme měli na zahradě, vyřazenej z pivovaru :o) Sloužil jako kůlnička na nářadí a chvilkové útočiště před deštěm.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    našla jsem nákres toho typického sudu
    jako útočiště pro rybáře nebo domeček pro děti dobrý, ale víc jak dva lidi se tam nenacpou.



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A byl jste někdo v té sudochatce uvnitř? Známí to kdysi měli na zahrádce a užitná šířka toho sudu ve výšce lavičky nebo postele (tj. cca 60 cm nad zemí) byla tak 1,0 - 1,2 m. Dvě úzké lavičky a ulička. Jo, šlo by ten sud zasadit víc do podezdívky a zvednout podlahu a dostat do blíž ke středu, ale zase se sníží výška.

    Mám na mysli právě ten sud, který byl v letech 1980-1990 oblíbený na chatičku, asi se to někde konkrétně kupvoalo.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: uvazoval jsme hodit chatku ze sudu na louku... myslim ze by to tomu mistu docela slušelo... na vejkendy nebo kdyz prijedou znami a je spatny pocasi...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    těch diskuzí o tom na co potřebuješ a nepotřebuješ stavební povolení, prosím použij filtr...
    EXX
    EXX --- ---
    CUKI: tak minimalne na sud postavenej na jakymkoli pozemku asi nepotrebujes stavebni povoleni .. tudiz na treba dvacet takovych sudu asi taky ne .. no a kdyz si je spojis, sikovne vyresis prolejzani atd .. tak coby ne .. skoro si to umim predstavit jako obydli s velkou zahradkou na ktere travis vic casu nez "doma" .. dulezity je mit hlavne strechu nad hlavou ne ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    EGGH: o Diogenovi vím, ale taky žíl v trochu jiném podnebí, takže to že střecha byla děravá mu až zas tak nevadilo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam