SVAN: No vidíš tak jsme se posunuli. Zadní Třebáň :-) Tedy chatová osada Třebáňošice.
Kolik tam těch historických valbových střech je? Polovalba je něco jiného. V téhle lokalitě je 95% starší zástavby sedlová střecha. Většinou dlouhé venkovské objekty. Nová chatová zástavba je většinou taky sedlová, tedy tenhle směr se bude prosazovat těžko. Moc neběžných střech tam asi bohužel pro tebe není.
Pokud máš dobrého architekta bude si to schopen třeba sám obhájit. Ale jsou místa kde to bude řekněme jednoduší.
Na druhou stranu patříte pod Beroun, tedy by z té podpory zelených střech mohlo něco kápnout, ale otázkou je jakým směrem se v zastupitelstvu bude ubírat dialog
tohle:
"Návrh změny výpočtu koeficientu zeleně. Do výpočtu nezpevněné plochy zahrnout zeleň rostoucí na
umělém povrchu (stavební konstrukci) s příslušným vegetačním krytem, a to dle poměru tj. od zpevněných
případně zastavěných ploch bude odečtena v patřičném poměru i plocha definovaná tabulkou uvedenou v návrhu na změnu. Důvodem je podpora realizace zelených střech v městské architektuře."
by se mělo prosadit do dalšího ÚP, možná pomůže. Mělo by se to týkat i ostatních obcí na berounsku, Územní plánovaní zadává jedna a tatáž osoba: Vilhelmová
Pro velké neužitné rozlehlé střechy se ta valba hodí, trochu to uspoří materiálu, lépe odolává větru. Podmínkou je použít skládaný materiál. Na plechové krytiny ta výhoda trochu padá prostřihem. A u velkých krabic to nevypadá tak divně.