• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road
    ACID
    ACID --- ---
    QNEDLEEQ: mám tu nenalakovanou kastli 200mm zakoupenou omylem, kdybys měl zájem :)
    QNEDLEEQ
    QNEDLEEQ --- ---
    zdravim, nevali se prosimVas nekomu doma cokoli na Kyosho Pure Ten Alpha 1/10 ? Beru vsechno ;) diky
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    HONCKA: u kovových věcí neskutečně záleží na materiálu, pokud je to z bláta, vydrží to míň, než slušnej plast...

    Obecně se říká, že kovové díly jsou hezké, ale plastové fungují...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JENIIK: to podle mě patří k věci.
    BTW celkem by mě zajímalo, jak jsou na tom celokovový čínský podvozky např. nápravy vypadá, že jsou stejný, co mám já a ty mě přijdou fakt solidně udělaný, akorát jsou celkem těžký, ale ono pak pokud má tvrdou boudu a nějaký scale doplňky imho naopak žádoucí mít zatížený spodek
    https://www.aliexpress.com/item/1005005160067674.html
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    HONCKA: tak jasne, ale to uz je ten konicek automechanika ;-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JENIIK: ono víceméně pokud to má nějakej stadarní rám, tak jde naprasit všechno na všechno, mě z scx10 toho moc původního nezůstalo
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    CABANNOS: osmnáctinou se nesvezeš ani po trávě. Navíc čím menší, tím méně setrvačnosti a tím rychlejší musíš mít reflexy.

    Obecně se dá říct, že když si koupíš autíčko na cokoli jiného, než jen pomaloučký trial, tak to do dvou dnů máš s ulomenýma kolama, takže potřebuješ něco, na co jsou dostupné díly.

    Já osobně nesnáším třeba traxxas za jeho mrňavé imbus šroubky, ale když jsem viděl axial se samořezkama, začal jsem pochybovat ;-)

    Bude tě to stát tak desítku imho. Vše ostatní je spíš takový ten test, jestli tě to bude bavit a až to rozbiješ, koupíš si něco pořádnějšího. Nebo pokud si chceš hrát na mechanika, ale to je jiný sport.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CABANNOS: Jinak se podívej tady na nějaký fotky a videa z Expedičního orientačního závodu v Klánovicích, toho ti 1/18 rozhodně nedá
    Vidrholec - RC Offroad Challenge - 2023
    http://www.rcvidrholec.cz/2023/01.html
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CABANNOS: záleží na co to chcete a kde s tím chcete jezdit, 1/18 je tak max na nějakou polní cestu, která není moc rozsekaná, na rozsekaný holt s tím budeš muset jet mnohem pomaleji než s větším autem, je to pidi autíčko
    pro zajímavost se tady můžeš mrknou na nějaký fotky a videa s expedičního orientačního závodu RC Vidrholec
    ten Kavan
    Rozvor [mm] 155
    Šířka [mm] 113
    Délka [mm] 275
    Výška [mm] 135
    Průměr kol [''] 2.2

    Axial SCX10
    Rozvor: 312 mm
    Šířka: 234 mm
    Délka: 485 mm
    Výška: 241 mm
    Průměr kol [''] 4.7
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    HONCKA: Ahoj, díky za reakci. No, původně jsem myslel, že se vejdeme třeba do 4 tis, ale to je asi sci-fi, že?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    Jaro!

    HONCKA
    HONCKA --- ---
    CABANNOS: Co to je jmění? Asi nejvíc se jede Axial SCX10 a Traxxas TRX na ven rozhodně 1/10 do menších bych nešel
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    Ahoj, syn 10+ by chtěl expediční auto. Doporučili byste mi značku, ke které jsou dobře dostupné náhradní díly a nestojí to mění? Nevím jak dlouho u toho vydrží, tak chci jít konzervativní cestou.
    VILA
    VILA --- ---
    Ahoj,
    Prosim Vás, nevíte někdo něco za poslední rok o Eosovi?
    Cokoliv, prosím dejte mi vědět. Naposledy se ozval před rokem, vedli jsme docela vtipnou konverzaci, bohužel bez konce. Moje poslední zpráva zustala nepřečtená a pozvanka na moji 40 nedoručená. Telefon mi zvedl cizí chlap...
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    STB23
    STB23 --- ---
    HENTAIRUSH: modelbazar.cz
    HENTAIRUSH
    HENTAIRUSH --- ---
    Neměli by jste tip na nějákýho bashera 1:8 z číny? Budgetovější lepší, nemusí být RTR.

    Případně tip na nějákou inzerci, na bazoši nic moc.
    ACID
    ACID --- ---
    Zasouvaci konektor. Na jedné straně by ti ta izolace měla zůstat. Mezi vyvodama je odrusovaci kondik, neuškodí ho prepajet.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Tak jsem koupil ten z odkazu viz níže, a jelikož su greenhorn tak se musím zeptat: to se pájí, nebo jenom do sebe nějak zastrkává? A pak přes to přetáhne ta bužírka? A původní motor má mezi kontaktama asi rezistor nebo co to je, tenhle nemá nic. Mám ho tam přepájet, nebo nechat bez toho? Proč tam byl?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam