• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    COULEEN: že to funguje a po dvou sezonách nevidím při rekreačním ničení důvod to tunit. Je to ostatně seriová výbava.
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    JENIIK: hmm Alu šasi - jaké jsou zkušenosti/pocity?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    Přiznávám to, s přípravou na sezónu jsem poněkud v prodlení:



    ;-)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    COULEEN: Mno tak realne mam 3x Kyosho MP9 v komplet tuningu. Jeden podvozek bez niceho, jeden podvozek nitro, jeden elektro, vsechny osazeny dvema servama
    Elektra ma pohono mamba monster 2200kv, v nitru je motor Ninja
    vysilacka spektrum DX3R se trema prijimacema
    startboxy mam dva, zhavitka, lipolky do elektry, prijimacovejch baterek asi pet...
    obleceni, tasky na buggyny, tasky na gumy od dialed
    asi sest nastrikanejch a pet nenastrikanejch kastli
    oleje ruznejch viskozit do tlumicu i diferaku (tech je asi padesat)
    obrovskej HUDY box...
    nabijecka 600W dualni se zdrojem (za desitku :)
    desitky konektoru, kabliku a podobne...

    trabl je, ze je v tom klidne dveste tisic v porizovacich nakladech a moc nevim, jestli by to byl nekdo ochotnej treba za 70koupit... i kdyz by to samozrejme pro nekoho kdo chce zavodit byl hodne dobrej kauf. Jen v tech tastickach a boxikach je treba 20tisic...

    ono si prave myslim, ze to vsechno porozprodavat po kouskach moc nema smysl, pak mi toho doma kotel zbyde a uz nebudu schopnej jezdit... no nevim, mozna prodat nitro buggynu a veci kolem toho a jen si nechat elektru by asi bylo zajimavy. komplet tak nekde kolem 15ti ... no proste nechutny :)
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    KALIBAN:
    Zkus tady napsat nějakou nabídku, a uvidíš - možná se chytnu i já :P

    Pokud toho máš hodně, tak by to možná bylo lepší prodat na 2-3x
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Hele takova strela do tmy.... nenapada vas nekdo, kdo by mel chut zazit zavodit s osminama a chtel by komplet vybavu? krapet na to nemam cas a mam v tom naprosto sileny prachy... moc to cely nekomu zaraz prodat, tak do toho jdu...

    (jakoze krom trech komplet aut, tak tak za tricet tisic picoviny kolem, desitky oleju, naradi za miliardu, boxy, tasky ... vsechno dvakrat az petkrat... :)
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    ACID: No tak jsem objednal nový motor a možná už zítra ten starý otevřu. Přilepit kotvu zpět na hřídel by neměl být problém (už jsem to dělal, ikdyž pravda na mnohem větším motoru - Novak HV 6,5), jen se bojím poškození pláště, až budu odstraňovat přední kryt motoru.


    MALEJNOREK: Je to klasické řešení, ikdyž tohle je micro-verze, má to dvě kuličková ložiska v předním a zadním krytu motoru a kotvu nalisovanou na hřídel. Můj dotaz směřoval hlavně na to jak dovnitř.

    Tak uvidíme - zkusím nafotit :P.
    ACID
    ACID --- ---
    COULEEN: s vysokou pravdepodobnosti "nalisovane na anaerobu". Pokud uz nemas co ztratit, zkusit nahrat (pokud mozno jen plast a ne magnety) a zkusit opatrne vylisovat pres hridel.

    MALEJNOREK: u motoru s kv 8750 je pravdepodobnost osazeni kluznym loziskem pomerne nizka :)
    MALEJNOREK
    MALEJNOREK --- ---
    to bude nejspis lisovany, nedestruktivni cestou to pujde tezko nebo vubec... je to pravdepodobne inrunner takze muzes cekat rotor s magnetem a par kluznejch lozisek, pokud by ses do nej prece jen chtel dostat tak asi predem, ty vyvody vinuti muzou byt chyceny napevno... muze te cekat neco takovyho http://www.wattsup.co.nz/articlepics/kontronik.gif
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    Zkoušel někdy někdo rozdělat tento motor?
    Micro Brushless Motor with Pinion, 8750Kv (Česky (Czech))
    http://www.rcking.eu/cs/auta-lode-elektromotory/21984-micro-brushless-motor-with-pinion-8750kv.html

    Mám strach, že když ho otevřu, tak už ho nikdy nedám dohromady (přední ani zadní stěna motoru nemá žádné šroubky - nevím jak ji odstranit).

    Nějaký tip?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    VINCENT: abych to rozepsal integy krom toho ze to je nablejskany a fakt to krasne vypada, neni zadna vyhra... pri narazu se to bud deformuje kolem sroubu velmi neprijemne... a nebo pokud je rana takova, ze by se to melo zlomit, tak se to nezlomi a znici ti to bulhead a pak menis misto steering blocku pulku auta i s tlumicema a podobne...
    resp takhle to fungovalo u velkyho reva, u malyho preci jen ty slupky jsou vyrazne mensi a je pekny neco takovyho na aute mit jen pro tu paradu :-P hlavne pro velky revo dela tyhle dily RPM v super kvalite, ale pro maly to najit nemuzu :(
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    VINCENT: Integy nechceš.
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    Nevite nekdo, kde neco takovyho sehnat v cechach?
    TowerHobbies.com |Integy Alloy Steering Block Green 1/16 E-Revo VXL (2)
    http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXBWLF&P=7&utm_source=CompareRC.com&utm_medium=product-listing-click&utm_campaign=CompareRC
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    KALIBAN: No to je pech - ale chápu, taky bych se neštráchal někam do Čech, pokud by to nebyla jediná možnost jak ukojit touho po závodě :).....
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    VINCENT: Mrkni na nástěnku......
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    COULEEN: jen pokud nebude v tom terminu zavod nekde bliz... napriklad v Amsterodamu, nebo Barcelone... pro me je skripov totalne No-go vzdalenost
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    COULEEN: link info neco?
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    Chystá se tady někdo na off-road sezónu ve Skřípově?
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    KALIBAN: Martin má teda ocelové nervy... :p
    VINCENT
    VINCENT --- ---
    Uz mesic mam regulator v reklamaci u RC kinga a dodavatel (nevim jestli pelikan, nebo ten druhej) se stale tvari jako mrtva zelva :/ Stava se Vam to taky?
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    KALIBAN: Málem infarkt a to jsem se na to jenom díval :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam