• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    STB23
    STB23 --- ---
    MATT: tj stary dobry ali mne vubec nenapadlo.Diky za tip
    MATT
    MATT --- ---
    STB23:koukni do ciny, urcite koupis levnejs a lepsi rozmery
    napr., ale urcite najdes i lepsi: https://www.aliexpress.com/...zle-letter-Play-Mat-Puzzle-Floor-Mats-Baby-Carpet-Pad/32328648449.html
    STB23
    STB23 --- ---
    HONCKA: Budu ji delat napevno.Udelam to asi z tohodle matrose.Ta cena neni zase tak strasna.Mam v planu nalepit to na DTD desku.

    Pěnová guma "Eva sheets", černá, 400x600 mm, APLI, 5 ks | DAMEDIS S.R.O.
    https://www.damedis.cz/penova-guma-eva-sheets-cerna-400x600-mm-apli-5-ks/
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    STB23: chces tu udelat napevno, nebo rozebiratelne, jinak ta Kyosho draha je imho z EVA peny, treba draha u pecky je z koberce a to vyjde podstatne levneji
    STB23
    STB23 --- ---
    Nevite prosim nekdo jakemu povrchu je nejvice podobna Kyosho draha pro miniZ ? Rad bych si doma udelal mensi drahu na trenovani
    STB23
    STB23 --- ---
    SCHEEZE:
    HONCKA: nakonec jsem koupil tento zazrak.Myslim ze na zacatek naprosto dostacujici. https://www.peckamodel.cz/ev-ev6ac-nabijec-ev-peak-c3
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    HONCKA: máš pravdu. já to nedokážu připočítat elektronicky ani ekonomicky. ten nabijec je skvělý teď mám v merku jeden čínský co nestojí tolik , zvládne 8 tužkovek každý článek balancuje zvlast(to je rozdíl oproti modelářské zdroji/nabijeci) a má podobné údaje přímo na integrovaném obvodu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SCHEEZE: To je sice mozny, ale za ten cenovej rozdil si muze koupit 30 baterek + multimetr, kterym si muzes ty udaje zmerit stejne, tohle je vec pouzitelna pro cloveka, kterej jezdi na urovni toho, jak si pastoval ten obrazek, ale je uplne zbytecna pro zacatecnika, kterej si koupil svuj prvni model z druhy ruky. Jinak by me zajimalo, jakej rozdil je v nabijeni u tyhle jednorazovy na tuzkovky a ve stejny cenovy hladine klasicky multifunkcni modelarsky nabijecky, kam muzes pripojit pack na tuzkovky.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    https://photos.app.goo.gl/2U2vYwcibM1ApPtb6 toto je zázemí "nejrychlejšího muže planety" . na obrazku jsou i jiné nabíječe a hlavně vybijece. ty nabíječe jsou v podstatě ty samé co v odkaze u pecky.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    HONCKA: já bych si dovolil nesouhlasit. už jsem se setkal s tím že mi nabijec hlásil že jsou baterky vadné. v tomhle nabíjecí jsem si je oživil a nic jim nebylo. každá baterie vyžaduje nějaké zacházení a dají se z parametrů vyčíst informace které ti umožní si je alespon seskupit podle vnitřního odporu, kapacity a podobně. ta nabíječka co je odkazovana je prakticky jedna z mála co poskytuje nuntou kvalitu. nabíječe že sad od výrobců baterií jsou obvykle tak ke zničení těch baterii a koupí no ve sady.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Trosku se pochlubim, pripravuju hardbody D90 na SCX10

    zacinam se obavat, ze MG946 servo to neutahne, uvazuju nahradu za MG958
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    STB23: podle me uplne zbytecna, ja mam VARTA LCD Multi Charger 57671 na 8 baterek a to jsem ji vybiral kvuli tomu, abych mohl nabijet 6 baterii najednou do synkova lego boost. Kdyz si vemu, ze jsem za 80E kupoval modelarskou nabijecku 2*400W, tak ta cena je hodne velkej ulet, za co platis je rychlejsi nabijeni, ale to imho baterkam stejne nedela dobre, ja bych koupil radsi obycejnou nabijecku a vic baterii.
    STB23
    STB23 --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nabindováno můžete mít kolik přijímačů chcete, pokud teda nemáte telemetrické přijímače, tam je vždycky jasné který přijímá (a přijímá jeden), protože zároveň i vysílá.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    binduje se prijimac na vysilac. Lze mit dva ruzne prijimace na jeden vysilac. Uplne bezne jezdi kolegum druhe auto ktere zapomneli vypnout.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HONCKA: ja mam za to, ze tam je najaky ID, ktery je v danou chvili aktivni a vysilac ho hleda a sparuje se jen s tim danym receiverem.
    nicmene jsem krapet hledal a jsou vysilacky a prijimace, ktery muzes naparovat najednou. Takze to zkus :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KALIBAN: Ja mel za to, ze se binduje receiver k vysilaci a ne vysilac k receiveru, protoze nevim jak by to fungovalo obracene (max rucne pres nejaky kod, ale co jsem naposledy bindoval, tak pres propojeni pinu v receiveru), kdyz vysilac vysila a prijimac prijima
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HONCKA: to bys musel tem dvema recieverum nejak vysvetlit, ze maji stejnou identifikaci pro tu vysilacku, coz asi nejakym hackem jde, jinak jsem presvedcenej, ze pribindovat dva prijimace na jednu vysilacku najednou bez nejaky spesl funkce nebo mezikusu nejde
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KALIBAN: Zatim mam 3 kanalovou vysilacku, takze
    V podvozku bude prijimac, kde bude kanal A na zataceni a B na pohon, kanál C nevyuzity.
    V kastli bude druhy prijimac, kde bude kanal A na ovladani blinkru a serva na volantu, kanal B na zvukovy modul motoru a na brzdovy a zpateckovy svetlo, kanal C na navijak
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HONCKA: asi to potrebuju vic popsat.
    mas auto, kde bude prijimac kterym chces ovladat kanaly A a B ktery jsou zataceni a plyn/brzda
    a pak tam bude druhej prijimac, na kterym budes ovladat kanaly C a D (ktery jsou na tom prvnim prijimaci taky, jen v nich nic nebude pripojeny) a na tom budou svetla a troubeni?

    a tyhle prijimace budes mit pripojeny najednou?
    tak to imho nejde protoze vysilacku v jednom profilu parujes s jednim prijimacem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam