• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Konecne jsem se k tomu dokopal a predelal jsem Himoto EMXT-1 MonsterTruck na Brushless.

    Rovnou muzu rict, ze je to totalni raketa, na radiu to je stahnuty skoro na minimum kde se to uz rozjede, ale i tak to jezdi skoro jako na maximum s puvodnim motorem/reglem. Proste je to rychly jaxvina :-) ...mozna to budu muset resit pomoci pastorku s min zubama, protoze jinak to decka roztriskaj. Ale je to super, velmi zabavnej upgrade a nelituju toho!

    Co je to za auticko:
    1:10 HiMOTO Monster Truck EMXT-1 elektro RTR set 2,4GHz (modrá)
    https://www.peckamodel.cz/hmhi2101rc-l-1-10-himoto-monster-truck-emxt-rtr

    Set co jsem do toho dal:
    COMBO MAX10 SCT s EZRUN 3660 SL 4000Kv - černý
    https://www.peckamodel.cz/combo-max10-sct-s-ezrun-3660-sl-4000kv-cerny


    Kdyz bude chvilka casu, dam video.


    Melo to par uskali...
    1. Regl ma XT-90 konektor.
    Takze jsem si musel vyrobit redukci XT-90 samice x Tamyia samice, aby to fungovalo s puvodnima NiMh baterkama. Ty mam 2ks pomerne novy 4000mAh a nemam pro ne jiny vyuziti, takze je chci na tohle. Redukce v eshopech nikde neexistuje, nejspis proto, ze konektory si proudovym zatizenim absolutne neodpovidaji (XT-90 = 90A, Tamyia = 12A).

    2. NiMh baterky nestaci.
    Proudovy zatizeni je takovy, ze ta NiMh baterka to proste nedokaze dat. Coz se projevuje pri prudkym rozjezdu automatickym odpojenim reglu na nejaky kratky cas, typicky cca sekundu. A taky je to blby pri prudkym brzdeni, ale tam je default nastaveno na 75%, takze se to neprojevuje tak casto, vlastne skoro vubec. Takze az ty NiMh odejdou, stejne me ceka koupit nejaky HardCase 3S LiPo.

    3. Pastorek. Je tam.
    Nejakou chvili trvalo nez me napadlo podivat se v krabicce pod ten plast ve kterym byl motor ulozenej. Ta nejaka chvile zahrnovala zjisteni ze motor ma 5mm osu misto puvodni 3,17mm, pak hledani v eshopech, nasledovala panika ze je to neresitelnej problem. To protoze u pastorku se uvadi ruzny miry velikosti zubu a nedari se najit nikde jak to prepocitavat. Pak dotazovaci maily do eshopu a vyrobci...az nakonec se svesenou hlavou si rikam ze si aspon prectu papiry co k tomu jsou a voila!, pod tim plastem se pastorek nasel. A pasuje na origo "main diferential gear", tedy na to velky ozubeny kolo.

    4. Vymena "main diferential gear" za kovovy.
    Nepovedlo se. Drzi to takovej cervik jeste na ose kardanu za drzakem motoru a ten se mi proste nepodarilo zadnou silou povolit. Vlastne ani celej ten drzak se nepovedlo sundat, protoze sroubek co ho zespoda skrz podvozek drzi se vyzvejknul a nepovolim ho. Tak mozna priste.




    P.S. --Grammar nazi okenko-- Muze pls nekdo z adminu zamenit text z uvodniku :
    "Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)"
    za:
    "Zájemci o společné ježdění nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskytu) - následně dodám na nástěnku."
    Dik :-)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    UNDERMEDIA: To vypadá jako celkem pěkný místo na poježdění.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    STB23: ve Zline nad Hanzelkovou vilou... takova rokle mezi sidlistem a centrem mesta.... byla to docela pustina, ale ted to trochu prokouklo. Na kraji je pekny vyhled smerem na Vizovice.)
    STB23
    STB23 --- ---
    UNDERMEDIA: pěkně místo. Kdepak to je?
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    QNEDLEEQ: ok,) .. .letni sezona zahajena. Odhrabal jsem listi.)
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    sezona zahajena .)

    BOAR
    BOAR --- ---
    BOAR: Tak jen pro doplneni: dorazilo mi neproporcionalni rizeni. tak jsem pruidil prodejce, ten rekl, ze je to ok. otevrel jsem dispute, prodejce me poslal dohaje ze ten model nema byt proporcionalni. Napsal jsem, ze jedina zminka otom je, ten obrazek kde pisou ze rc ma trim, a ze ja trim nemam. Chtel jsem 15usd jako cenu na proporcionalni kit (nasel jsem ho za cca 12) + servo. Aliexpres usoudil, ze je to ok, a poslal mi 15usd.
    EOS
    EOS --- ---
    STAJA: Na 6A zapomeň. Má to 50W, na 14V tak max 3A, takže prázdnou průměrnou baterku tím budeš nabíjet celej den. Tyhle nabíječky mívají někde v základním společném menu položku "time cut off", tak si zkontroluj, jestli tam není defaultně nastaveno jen pár hodin, jinak se ti to vypne ještě nenabitý.
    BOAR
    BOAR --- ---
    STAJA
    STAJA --- ---
    BOZA: děkuju moc, už jsem si to tam naklikal podle rady a zjistil jsem, že k nabíječce vlastně nejsou koncovky(kabely), abych to dal na autobaterii :/
    BOAR
    BOAR --- ---
    Ahoj
    tipovali byste proporcionalni,nebo neproporcialni rizeni podle popisu ? (uz to mam doma) tak az budu mit odpovedi, tak dam spravnou odpoved
    In CZ Warehouse MN D90 Rock Crawler 1/12 4WD 2.4G Remote Control High Speed Off Road Truck RC Car Led Light RTR Toys For Kid|RC Cars| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005001617243119.html
    BOZA
    BOZA --- ---
    STAJA: Podle specifikace ano: Počet nabíjených Pb článků 1–10 Nabíjecí proud 0,1–6,0 A

    Takze pokud mas v aute klasickou olovenou baterku, tj. 6 clanku, tak nastavis tenhle pocet clanku a proud a nabijis. A 6A proud na nabijeni autobaterky je taky tak akorat.
    STAJA
    STAJA --- ---
    Ahoj, mám tuto nabíječku k RC modelu, myslíte, že to dokáže nabít i autobaterii? https://www.peckamodel.cz/ev-ev6ac-nabijec-ev-peak-c3
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MAJKL09: stav se u me , mam tu kyosho mp9 miliardu dilu, rad s tebou neco vymyslim
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: to je treba vtipny ze osminovy zavody a tohle je naprosto normalni jev :) na sverak s tim, kladivem srovnat a jedes dal
    pravda, kdyz jsme zacali jezdit vic elektry tak se dost tyhle kosti lamaly nez na to vyrobci zareagovali
    ACID
    ACID --- ---
    MADCAT: na zavodech jsem to uz parkrt videl, vzdycky po narazu
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Tak je ta kost vážně ohlá. Nechápu jak se to dceři povedlo, to asi nemohlo být nárazem, to by bylo auto na maděru. Spíš jí na to někdo šlápl nebo co, to ani v rukách nejde narovnat, to budu muset dát do svěráku...

    ACID
    ACID --- ---
    MADCAT: pokud to nevyyskocilo a je to ohnute, zkusil bych to opatrne srovnat, i kdyz to nebude ideal, rozhodne to bude lepsi nez tohle
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    UNDERMEDIA: Eště jsem byl línej to rozebrat, moc práce. Teď o víkendu by to mohlo klapnout. Nechat to rozsypat se se mně nechce, dcera by hořekovala a kdo to má poslouchat? :-)
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    MADCAT: bál bych se, že to časem poškodí diferák, ikdyž možná jen ložiska .... rozborka sborka na nic neukázala?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam