• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PRISCILAŽivnostníci, lidé na volné noze, malopodnikatelé - jak se Vám žije?
    Pro všechny, kteří se chtějí podělit a podiskutovat a slastech a strastech živnostníků u nás
    rozbalit záhlaví
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    BELO: Paušální dan se platí jako paušál. Pokud presvihnes za rok ten limit nic se neděje oznamis to a zdanis to dodatečně v běžným rezimu. Jinak se nic nedoplaci.
    BELO
    BELO --- ---
    Ahoj, paušální daň se platí jako záloha? Je tam potom vyúčtování? Vrací se něco (nebo doplácí)?
    SUVA_
    SUVA_ --- ---
    Cau, nemate nekdo tip na ucetni/ho, co se vyzna v prijmech ze zahranici? Praha.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    Ja vymoci zaplaceni faktury, když se k tomu dotcena firma nemá? Neni to velká částka, zadna papirova smlouva o dilo neexistuje.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PATRIKSIMA:
    dokážu si představit že toto všechno zvládnu v mailu, pokud toho nebude moc...
    Jeden zákazník co mu spravuji IT hejblata to tak používá.
    Stejně jde většina důležité komunikace mailem (poptávky, nabídky, faktury, ...), tak doprat tam ten zbytek by neměl být problém...

    OUTLOOK: kalendář + složky pro zákazníky / roky, ...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    PATRIKSIMA: Momentálně raynet.cz ve firmě okolo 10 lidí, z toho 5 obchodníků. Je tam tuším asi nějaký napojení na Money S5 (je tam vidět, kolik zákazník odebral zboží apod.), Google Calendar, eshop a snad i mailovací kampaně přes MailChimp. Já to používám teda spíš výjimečně jen na dohledání kontaktů.
    Prakticky od začátku (2008?) ta firma jela na vlastnoručně provozovaném SugarCRM (Community Edition), ale po skoro 10 letech už z toho byl neudržovatelný slepenec.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: Ano, to jsem myslel - přepravce. Jak říkám, když nakupujeme ze zahraničí a vozí nám to DHL, tak tam je jen airway bill a packing list.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MAZDA: Neznám pojem třetí strana :-D
    Pokud s někým obchoduju tak je součástí smlouvy i způsob předání (INCOTERMS 2010)
    U nás to většinou funguje EXW tzn. že kupující přebere zboží u nás. Spediční firma mi podepíše dodák a tím mám vyřešeno.
    Případně DAP kdy zařídím dopravu a při převzetí mi zákazník podepíše dodák.

    U nás se navíc jistím tím, že partner musí dodat potvrzení o vývozu nebo převzetí zboží do zahraničí, jinak mu můžeme účtovat i DPH. Ale to už je spíš účetnická věc.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: No, u toho vývozu bude spíš tím potvrzením nákladový list, pokud přepravu realizuje třetí strana, ne? Tam není, kdo by dodák potvrdil.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MAZDA: No právě že k dodáku se vztahují případné reklamační lhůty a může fungovat jako potvrzení o převzetí. Dále je důležitý pro daňové účely jako doklad o vývozu zboží do zahraničí. O balícím listu právě nic moc nevím, proto se ptám.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: Ono bude hodně záležet na tom, do kterého teritoria má zásilka jít. On nakonec ani dodák není nic, bez čeho by se svět neobešel, že ano :)
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MAZDA:
    MAZDA:

    Fakt? No já zase nikdy balící list vždy jen dodák (delivery note, lieferschein) :-D
    Ale informace o balení přece dodací list také obsahuje, takže předpokládám, že je to jen obdoba dodáku a právně nic takového dělat nemusím ne?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: Prozměnu jsem od zahraničních dodavatelů nikdy nedostal dodák :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: Balící list/packing list v podstatě jen říká, jak je to baleno/kolik toho je a kolik to váží. Obávám se, že mi tu aktuálně asi žádný na nascanování neleží :(
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MILAZAJICEK: U nás v práci jsme vždy se zbožím zasílali fakturu a dodací list a přesně jak tvrdíš: Dodák sloužil pro potvrzení převzetí zboží + jako záruční list. Najednou naše obchodní oddělení tvrdí, že musíme dělat ještě balící list, že je to zákonná povinnost u zboží dodávaného do zahraničí. Nicméně jsem nic takového nikde nenašel, proto se ptám, než půjdu za vedením, že po nás chtějí kravinu.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    WARBABY8: Dodaci list si necháš potvrzovat odberatelem. Slouzi jako pptvrzeni prevzeti zbozi. Nekdy slouzi i jako zarucni list. Balici jsem obcas u nekoho videl v ramci skladu. Bylo by asi dobre rict co a proc resis.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    Zdravím, už nevím kam se obrátit a strýček google mi moc nepomohl.
    Věděl by někdo jaký je rozdíl mezi balícím listem a dodacím listem? Pokud nějaký je. Případně mě nasměřovat...
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Zdravím, dá se jít makat do nějakýho supermarketu na živnosťák? chodím na brigády (už nestuduju), a přijde mi že tu ag živím...
    Paní chodila rovnat zboží ale nechtěla mi říct víc...
    Praha, díky :-)
    2MEK
    2MEK --- ---
    SPIKE411: Perfektni, na ten se prave chystam prejit, takze zabiju pomyslne dve mouchy.
    Diky.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    2MEK: fakturoid.cz třeba (upozornění ve smyslu, že se to tam někde objeví - jestli pošlou nějakou notifikaci mailem, to nevím)

    V přehledu faktur se tam zobrazuje:
    Nejste povinni registrovat se jako plátci DPH

    Obrat za posledních 12 po sobě jdoucích měsíců XYZ,AB Kč
    Při obratu větším než 1 000 000 Kč jste ze zákona povinni registrovat se jako plátci DPH.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam