• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PRISCILAŽivnostníci, lidé na volné noze, malopodnikatelé - jak se Vám žije?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: Prozměnu jsem od zahraničních dodavatelů nikdy nedostal dodák :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    WARBABY8: Balící list/packing list v podstatě jen říká, jak je to baleno/kolik toho je a kolik to váží. Obávám se, že mi tu aktuálně asi žádný na nascanování neleží :(
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    MILAZAJICEK: U nás v práci jsme vždy se zbožím zasílali fakturu a dodací list a přesně jak tvrdíš: Dodák sloužil pro potvrzení převzetí zboží + jako záruční list. Najednou naše obchodní oddělení tvrdí, že musíme dělat ještě balící list, že je to zákonná povinnost u zboží dodávaného do zahraničí. Nicméně jsem nic takového nikde nenašel, proto se ptám, než půjdu za vedením, že po nás chtějí kravinu.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    WARBABY8: Dodaci list si necháš potvrzovat odberatelem. Slouzi jako pptvrzeni prevzeti zbozi. Nekdy slouzi i jako zarucni list. Balici jsem obcas u nekoho videl v ramci skladu. Bylo by asi dobre rict co a proc resis.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    Zdravím, už nevím kam se obrátit a strýček google mi moc nepomohl.
    Věděl by někdo jaký je rozdíl mezi balícím listem a dodacím listem? Pokud nějaký je. Případně mě nasměřovat...
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Zdravím, dá se jít makat do nějakýho supermarketu na živnosťák? chodím na brigády (už nestuduju), a přijde mi že tu ag živím...
    Paní chodila rovnat zboží ale nechtěla mi říct víc...
    Praha, díky :-)
    2MEK
    2MEK --- ---
    SPIKE411: Perfektni, na ten se prave chystam prejit, takze zabiju pomyslne dve mouchy.
    Diky.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    2MEK: fakturoid.cz třeba (upozornění ve smyslu, že se to tam někde objeví - jestli pošlou nějakou notifikaci mailem, to nevím)

    V přehledu faktur se tam zobrazuje:
    Nejste povinni registrovat se jako plátci DPH

    Obrat za posledních 12 po sobě jdoucích měsíců XYZ,AB Kč
    Při obratu větším než 1 000 000 Kč jste ze zákona povinni registrovat se jako plátci DPH.
    2MEK
    2MEK --- ---
    Nezna nekdo aplikaci, do ktere budu zadavat faktury a ona mi pohlida, jestli jsem za poslednich 12 mesicu neprekrocil obrat 1M (kvuli povinnosti prihlaseni se k DPH)?
    Pohybuju se na hranici a tabulka na to neni uplne idealni nastroj.
    Predem pripadne dik.
    BEZESPORU
    BEZESPORU --- ---
    Zdravim da nekdo radu ohledne toho, jestli jde nejakym zpusobem udelat zivnost a prodAVat pokrmy ve stanku, kdyz clovek nema vyucni list ( já teda mám, ale zivnost mit nemuzu) a nema ani 6let praxi ani rekvalifikaci...da se to nejak vymyslet?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    OMNISLASH: daňové přiznání podáváš za příslušný rok, prostě to zaeviduješ a v následujícím roce odvedeš případnou daň z příjmů, popř. doplatíš sociální a zdravotní, pokud by tam vznikl nedoplatek
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    chci se zeptat, zda mate nekdo zkusenost s vystavenim faktur a prerusenim zivnosti pred jejich vyplacenim. po letech zivnostniceni planuji nechat se zamestnat a resim, zda bude problem, kdyz vystavim faktury, prerusim zivnost a faktury mi budou proplaceny az pote. diky za pripadnou odpoved
    ISHRI
    ISHRI --- ---
    ROSADKO: přeplatek ti vrátí zas až za rok
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    Měl bych tu otázku ohledně toho, co ještě jde uznat jako náklad. Chystám se na autoškolu a protože jsem plátce DPH, tak si říkám, že by bylo dobré si to DPH odečíst (autoškola je taky plátce). A vzhledem k tomu, že podnikám ve velkoobchodu-maloobchodu, tak si říkám, že by to FÚ mohl i bez problému zvládnout, ale jistý si tím úplně nejsem. Zkoušeli jste to někdy někdo?
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    SPIKE411: ok, díky.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ROSADKO: No tak není to tam až tak polopaticky napsané, ale že se zálohy mění až s podáním přehledu, tam v zásadě je.
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    SPIKE411: no, děkuju, ale já už jsem tyhle věci pročetla a vůbec neodpovídá na moji otázku :-(
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem vyřizuje sociálka přeplatky na zálohách pro OSVČ?
    Když jsem měla pro minulý rok stanovenou nějakou výši záloh a platila jsem ji letos až do dubna vyšší (protože až v dubnu jsem zjistila, že letos budu mít zálohy nižší na základě daňového přiznání), tak jak CSSZ naloží s tím přeplatkem z těch čtyř měsíců za letošní rok? Použije ho pro placení záloh na další měsíce? Nebo mi to automaticky převedou na zvýšení základu důchodového pojištění?
    EXX
    EXX --- ---
    muzete nekdo poradit co krom odevzdani zivnostaku me ceka pri preruseni zivnosti .. ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam