• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEADMT - "duchovní molekula"
    MEA
    MEA --- ---
    DARJEEL: má teda něco z rituálních bylin a směsí něco společnýho s dmt? četla jsem, že yopo dmt a opět další látky obsahuje, tak mi to přide divný tvrdit, že s tím nemá nic společnýho
    MEA
    MEA --- ---
    pro mne jsi ID vyhuleny_ufo a tim to hasne, spíš sem postni nějakou tu rituální praktiku s dmt, ať se konečně posuneme
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MEA: no jestli ti prijdu jako fake, tak to jeste o svete moc nevis. jsem realnejsi nez kdejaka halucinace zpusobena pusobenim chemie na mozek.
    MEA
    MEA --- ---
    MEA: zatim vim o yopo a pod. rituálech, ale zatim to prostě dávám dohromady
    MEA
    MEA --- ---
    potřebuju mmj. najít kulturní souvislosti s (vy)užíváním dmt.. proč a jak ho lidi v různých kulturách využívaj.. apod.
    MEA
    MEA --- ---
    KOCOURMIKES: každej bejvá v tom svym notorik :) někdy mi přijde jak fake..

    DARJEEL: dub.. no budiž.. hlavně ať mne nepokácej.. ten reader v sobě má pár infos, který bych potenciálně mohla využít, ale je možný, že se tak nestane, to se uvidí.. a to pivo je odlehčovací vtípeček.. že i pivo má své dmt (vpravo dole na etiketě)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    MEA: ja nerozumim tomu readeru a fotce piva napr. ale jen prochazim, takze me kdyztak ignoruj, uz nebudu zkoust hucet do dubu ;)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    MEA: to je notoricky panacek.
    MEA
    MEA --- ---
    DARJEEL: OT! i čeština je dostatečně hodnotný jazyk, už jenom proto, že je rodný. zaslouží si překlad nebo pomlčku a vysvětlení.. k tobě aby člověk nosil akademickej slovník s čínsko-česko-španělsko-portugalskym rozšířenim. :)

    T
    nepřijde mi jako offtopic čerpat na téma dmt z ayahuasky ( i když se z toho dá využít třeba jen jedna věta), souvislosti tam jsou, případně se musej hledat..
    i když může být dmt bráno jako druhotné, tak je součástí a ta je přeci zřejmá.. co by byla aya bez dmt? byla by to aya? nebo jaká by byla? ...
    stále nechápu, co je na materiálech o aye irelevantní v poměru k dmt, krom toho, že je druhotné? no a co, že je druhotné přeci.. i druhá role hraje roli a souvisí s tématem. nebo na tom doopravdy něco nechápu??

    jsem se nedávno ptala na materiály k dmt.. pár toho mám, zatím ale nejvíc vedou odkazy z knihy strassmana a pak ten david luke, s materiály v čj je to bída, to je jasný.. jenže já potřebuju mít aspoň půlku materiálů v češtině, tak mi to bylo řečenoj a z něčeho čerpat prostě musim

    jinak DMT může bejt "projímavý", i když to je možná jen pocit a fyzicky to třeba nejde.. a nebo je to jakoby "placebo", tak funguje.. jak si to kdo udělá a jak se taky na celou věc dívá

    kždp. uvidím, co liána řekne..
    MEA
    MEA --- ---
    VYHULENY_UFO: tak to si pleteš látky, panáčku ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    To je pravda, dmt nema purgativni efekt
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DARJEEL: no OK, ale s efektem orálně aktivního DMT se to asi nedá srovnávat..?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Liana je madre la selva, nikoliv chakruna... liana je ayawaska, uziva se i samotna. Ayawaska jako pojem se pouziva i pro smes, ale je to odvozenina, dmt je druhotne....
    E2E4: psychicky efekt jako pralesni kino je fajn, ale pro vetsinu maestras, i v takiwasi treba, je zasadnejsi emeticky ucinek, la purga. Z toho vychazi hlavni hodnota a cenenost Madre, holt tropy a milion breberek... radsi ctete relevantni literaturu misto tech offtopicu co tu pastujes, Mea...
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    E2E4: harmin je telepatin, je taky psychedelicky.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DARJEEL: He? Jsem vzdycky myslel ze ucinna slozka ayahuascy je dmt, samotny harmin/harmalin zadny psychicky efekt nema, jen blokuje monoaminoxídazu, takze dmt jednak muze prekrocit hematoencefalickou barieru a nerozklada se, takze ucinek trva delsi dobu..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    mi prijdete jak fetaci, kteri se smeji kdyz projdou okolo cistirny peri, nebo si koupi heru na smazeni nebo pardubickej pernik :P
    MEA
    MEA --- ---
    DARJEEL: vim vim, ale souvisí to spolu (beru to zatím jako inspiraci pro práci), ayahuaska v sobě dmt obsahuje.. ono pokud se nemýlim, tak aya neni ani samostatná rostlina.. žiju stále v domnění, že je to směs..
    každopádně pro léčení ayahuaskou (jesltiže ayawaskou myslíš ayahuasku v míň známým podání) není dmt podstatný? přijde mi, že i když jsou zmíněný alkaloidy zásadní pro léčení a ceremonii, tak že i dmt plní svou roli při léčbě..
    MEA
    MEA --- ---
    DMT je prostě všude a může způsobovat i eroze země! :D

    Atlas DMT | Atlas LTD
    http://www.atlasltd.cz/atlas-dmt.html

    .. aneb, co všechno člověk najde, když hledá :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    MEA: aya neni dmt... v tom horakovic readeru neni dmt nijak podstatny, to stejny kavenska a jeji tehdejsi doktorandky, jde o ayawasku a kulturni kontext ceremonie a leceni, zasadni jsou betakarb. alkaloidy, to nema s koureni changy z bongu vubec nic spolecnyho...
    MEA
    MEA --- ---
    ale mne, po pravdě, víc než obsah DMT v živočišných potravinách zajímá obsah DMT v pivu :))))))) ....


    jaká je asi délka minimální trvanlivosti? tak to snad raději nepíšou... .))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam