• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    PETATA
    PETATA --- ---
    KEIKIN: všechno je o náhodě a v červnu můžou být tropy a naopak v srpnu polojasno, ale stále je to o tom najít vhodný termín a oblast...
    letos jsme byli na Menorce (přelom června a července) a tamější klimatické podmínky jsou velice příznivé na dovolenou s dětmi a s možností cestování po ostrově (používali jsme místní MHD nebo naše nohy)
    Byla to naše nejkrásnější dovolená, moře a pláž byli naprosto perfektní a přijeli jsme odpočatí jako nikdy
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    PETATA: to je fakt. Ale i tak, na dovču s děckama jedeš většinou když je teplo, kvůli koupání. A většinou přes den je horko, takže si ráda, když sou děti chvilku ve stínu. Pak máš možnost jet někam klimatizovaným busem, což děti ne úplně vždy snáší. Pak už zbývá si najmout si taxika s několika dětskýma sedačkama apod..Ale kam chceš jet ? Děti většinou nic nezajímá, chtějí si hrát a koupat se. Relativně jediná jakžtakž možnost je nastoupit do lodi a chvilku se projet.
    EVIANAIVE
    EVIANAIVE --- ---
    KEIKIN: nechápem čo riešiš :) pri rodinnej dovolenke hľadím, aby bolo dobre CELEJ rodine, takže hľadím aj na seba, keďže sa celý rok snažím makať na plné pecky. a každá dovolenka mi zatiaľ vyšla na 99 percent perfektne s jedným i dvomi malými deťmi .o) takže jazdíme začiatkom septembra napr, nikdy som na dovolenku nešla, ani za slobodna bezdetna, koncom júla :)
    PETATA
    PETATA --- ---
    KEIKIN: ja bych s malym ditetem nejela v ukrutnych tropech ani na dovolenou k mori... viz vhodne zvoleny termin a pocasi...
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    PETATA: Tak ono záležíé kolik máš dětí a jaké je počasí. Ty bys třeba s třema malýma děckama v horku jela někam do rozpáleného města ?
    PETATA
    PETATA --- ---
    KEIKIN: proc by se clovek na dovolene s detmi nedostal na vylety do okoli?
    ty parametry, co jsi vypsal, jsou splnitelne v mnoha lokalitach, proc si tedy nevybrat neco podle sebe?
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    EVIANAIVE: JÁ na sebe při rodiné dovolené nehledím. Snažím se vše podřít potřebám dětí. Je mi fakt putna jestli budu na Lefkadě, na Kanárech nebo v Chorvatsku. Jak jsem psal, jsou důležitější parametry než poloha hotelového resortu. Stejně se na okolní výlety nedostaneš, takže je to fuk. Napíšu jen pár důležitých parametrů:
    1. Termín - nejdůležitější. Už párkrát se stalo, že si něco plánuješ a pak ti děti onemocní
    2. Vhodně zvolené počasí (ani moc horko ani moc zima, tak do 30 stupňů)
    2. Odlet z nejblkižšího letiště.
    3. Hotel by měl obsahovat bazény s teplou vodou, dětská hřiště, herny.
    4. Hotel by měl být hned u pláže, ne aby mezi pláží a hotelem vedla silnice
    5. Pokoj pokud možno s terasou
    EVIANAIVE
    EVIANAIVE --- ---
    KEIKIN: nechce sa mi flejmovať, tak len toľko: práve preto, že dvojročnému je to jedno, mám vačšiu voľnosť si zatiaľ vybrať JA , kam chcem ísť, takže keď chcem ísť tento rok na lefkadu (lacnejšie a jednoduchšie cez dobrú cestovku ako na blind), tak sa neuspokojím s mácháčom len preto, že dieťaťu je jedno, kam ho posadím .o) a zrovna teda mojmu dvojročnému sa more ohromne páčilo, rada otváram nové obzory.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    EVIANAIVE: to nevím ,myslím že dětem je to taky jedno. Jako dvouleté dítě když posadíš do písku k moři nebo do písku na u jezírka tak nepozná rozdíl.
    EVIANAIVE
    EVIANAIVE --- ---
    KEIKIN: no jasné, každý to máme inak.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    EVIANAIVE: jako když jedu s dětmi je mi úplně jedno kam. Důležité jsou pro mně jiné paramtry.
    EVIANAIVE
    EVIANAIVE --- ---
    KEIKIN: hehe :) tak keď chcem niekam ísť, chcem ísť tam, a nie inam predsa :D
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    IBERIA: Já si ale naopak myslím, že je lepší si koupit letenku přes nízkonákladovku. Jen s tím, že nepojedeš zrovna tam kam chceš. Ceny letenek jsou za babku a hotel se dá v klidu zajistit přes net.
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    PETATA: http://www.ekosport.cz/ byli jsme tam na konci srpna kvůli houbám a byli jsme tam moc spokojení, Javorník se sjezdovkami je docela blízko, ale na pěšmo ne
    PETATA
    PETATA --- ---
    nemate prosim nekdo tip, at na konkretni ubytovani ci alespon misto nekde na Sumave, aby to co nejblize splnovalo nasledujici:
    penzion (idealne s detskym koutkem) ci ubytovani v soukromi (tj pronajem cele chaty)
    baby friendly (tj ne zahuleny penzion ci rozpadajici se chalupa, pojede 3 mesicni mimino a batole)
    idealne u sjezdovky (bez nutnosti dojizdeni), abychom se mohli stridat v lyzovani a hlidani

    idealni jsou treba Paseky nad Jizerou a chaticky "pohazene" vedle sjezdovky, ale radi bychom jeli napul cesty mezi Mnichovem a Prahou
    KATIA
    KATIA --- ---
    LORAIN: kamarádka o tom mluvila, myslím, že se jim tam líbilo, ale něco říkala o vyšších cenách... detaily bohužel netuším
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ROMANICAK: ahoj, o tom nic nevím, můžeš se zeptat přímo jeho na info@my-detem.cz
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    jsou už nějaké reference na Farmu Blaník - farmablanik.cz ?

    Máme cestu kolem, tak bychom se tam zítra chtěli zastavit.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BEBERA:
    Nechce mit i normalni webovy rozhrani? Pro ty co nemaji android?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Bratr vytvořil aplikaci pro android (zatím) s přehledem dětských hřišť, restaurací, cukráren, pohotovostí a dětských doktorů a akcí pro děti s vyhledáváním na mapě. Postupně se to naplňuje pro celou ČR, zatím mají jen Karlovarský a Ústecký kraj a Prahu...

    My-dětem | Aplikace pro rodiče
    My-dětem | Aplikace pro rodiče
    http://www.my-detem.cz/
    KATIA
    KATIA --- ---
    BEBERA: právě v popisu sedačky píšou, že se dá polohovat a měla by jít nastavit i ta opěrka hlavy. tak mě to zajímalo, jak to je v praxi, až se budeme chystat nějakou větší sedačku kupovat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam