• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    HANELA
    HANELA --- ---
    ANNAWA: a taky jsme tam jezdili v září, takže jak píše KATIA:
    KATIA
    KATIA --- ---
    ANNAWA: v září jsme byli v caorle, to už tam končí sezóna, my tam měli poloprazdno ale už i třeba sprchlo. kdyztak si mě filtruj, určitě jsem o tom psala. mně se líbily možnosti výletu, atrakce mě netankuji; -)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    Jelikož si dáváme léto doma s mononukleozou, chceme s malými dětmi (5 a 1 rok) k moři v září, autem, takže Chorvatsko nebo Itálie. Co je lepší? V Chorvatsku už jsem v září byla, přišlo mi to ok, fanoušci Itálie tvrdí, že jsou tam lepší služby a hezčí pláže, fanoušci Chorvatska tvrdí, že ty chorvatské sice nejsou písečné, ale zejména v září čistší. Fotky pláží s řadami slunečníku v Caorle mě trochu děsí... Miliony výletů po okolí a dětských atrakcí nepotřebujeme, chceme si hlavně odpočinout.
    EDERA
    EDERA --- ---
    HYPNOOU: Ano, musí mít buď pas nebo občanský průkaz.
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    HYPNOOU: určitě by měl mít nějaký doklad.. ale mohla by stačít i občanka.. my teda Polskem jen projiždíme kolem hranic,když jsme v Jesenikách
    HYPNOOU
    HYPNOOU --- ---
    Ahoj,poradíte mi někdo ,když chceme vycestovat se synem do Polska ,musí Mít pas ? ( jsou mu 3 roky )
    PISKOT
    PISKOT --- ---
    LITTLE_SISTER: my byli v ted cervnu v penzionu u pekare v dolnich dunajovicich, sice nevari,ale je tam super kuchyn, venkovni gril a kousek hospoda s detskym koutkem.
    deti se tam dobre zabavili - pekny bazen, velka plocha hriste - ale bez aktrakci, spis na fotbal apod.

    KATIA
    KATIA --- ---
    ZEMINO: taky Žižkov TV věž ...
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    HANELA: obávám se, že na zoo nemáme tolik času. .ta je na celý den a my máme tak 6-7 hodin.. a rada bych synovi ukázala i něco z prahy .. on ve finále bude nejvíce hin z metra ;) tak snad stihneme i něco na povrchu ;)

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    HUJERKA: my tam chodíme občas, ale e to teda pro vlakové nadšence zejména.

    EDERA: Kbely jsou lepší než ntm a zemědělské dohromady, bohužel. Čistírnu jsem chtěla doporučit.

    CROSS: já jsem se tam loni chodila ochlazovat v pokročilém těhotenství, zatímco syn si užíval vlaky. On tam teda vydrží půl dne když na to přijde.
    HANELA
    HANELA --- ---
    ZEMINO: nebo ZOO, ta je taky super
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    Všem díky za tipy..pri studování tipů jsem si uvědomila 1 problém a to že se v Pze budeme zdržovat v pondělí ,takže muzea bohužel ;( asi naplanuju ještě další den, to zemědělské se mi libi.
    CROSS
    CROSS --- ---
    ad HUJERKA: tam jsem byl loni v srpnu s tehdy tříapůlletým. Venku bylo asi 38, vevnitř bylo taky celkem teplo, ale dalo se to vydržet. Synka to dost bavilo, ale neni to na dlouho, hádám tak půldruhý hodinky max. Starší dítě ale asi udrží pozornost skrz detaily po delší dobu.
    ____
    Poznámka pod čarou, zklamala mě jejich expozice Lego železnice, ta mi přišla chaotická až nahodilá.

    Jinak při přívětivém počasí lodí z Palačáku do ZOO, to mělo velký úspěch.
    EDERA
    EDERA --- ---
    Nebo taková Stará čistírna odpadních vod:-) http://stara-cistirna.cz/ops/cs/prohlidky-stare-cistirny.php
    EDERA
    EDERA --- ---
    Taky planetárium funguje i o prázdninách http://www.planetarium.cz/?cat=8
    KATIA
    KATIA --- ---
    HANELA: dobrý, ale chce to na slevomatu chytit slevu, jsou pravidelně...
    HANELA
    HANELA --- ---
    ZEMINO: taky by se mu asi líbily lodičky na Vltavě. Nebo nějaké hřiště.
    HANELA
    HANELA --- ---
    KATIA: o tom zemědělském jsem taky slyšela samou chválu.


    ZEMINO: co třeba Mořský svět na Výstavišti, funguje to ještě?
    EDERA
    EDERA --- ---
    ZEMINO: Národní muzeum má historickou budovu zavřenou, v sousední budově bývalého Federálního shromáždění je poměrně nepřesvědčivá expozice Archa Noemova. Jako in-doorovou aktivitu pro kluka bych spíš doporučila Národní technické muzeum. http://www.ntm.cz/ Anebo (pokud nebude vytrvale lejt, ale jen tak jako poprchávat, že přechody mezi hangárama nebudou problém) letecké muzeum ve Kbelích.http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/ To je teda vůbec teď moje nejoblíbenější, protože velmi rozšířili expozice, mají pro děti takovou hru, kdy při prohlídce hledají součástky s cílem pomoct zachránit letce Františka Peřinu, a ještě navíc je tam vstup zdarma.
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    ZEMINO: Na Andělu je Království železnic, ale nebyli jsme tam ještě. Kdyby teda počasí nepřálo...
    KATIA
    KATIA --- ---
    ZEMINO: národní stará budova ne, ale vedle v nové budově je otevřeno. na Letné prý lepší zemědělství než technické. ještě svět železnic, myslím že snad jsou nějaké slevy s jizdenkou ČD
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam