• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ANNAWA: Tak to se na to kouknu koukame se ted po necem na airbnb.. Nemate predstavu, jak se cenove pohybuje mistni mhd?
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LORAIN: švagr taky v Mestre :- )
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MIDORI: ANNAWA: My taky v Mestre a bylo to super! A kamrádka zcela nedávno (úplně nezávisle na nás) taky a i ona si to moc pochvalovala.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MIDORI: za me jen tolik, ze jsme nebydleli orimo v Benátkách, ale v Mestre. Vyslo to levneji a bylo zo blíž na letiště, coz bylo vzhledem k brzkemu rannímu odletu fajn. Do Benátek jsme jezdili 10 minut busem.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    chtěla bych dát tip na jeden pěkný web o cestování s dětmi po ČR
    http://www.vylety-zabava.cz/

    dneska jsem podle něj podnikli tenhle výlet http://www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/2222-naucna-stezka-markomanu-v-dobrichove ač teda modifikovaný, protože máme už větší děti a tohle je fakt pidi, tak jsem to protáhli do blízké obce Radim na zámek a stezku za trilobity.....

    ale zpracování webu se mi moc líbí , tak to třeba bude někomu k užitku
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Mela bych jeste dotaz na ubytovani v Benatkach, nemel byste nekdo tip? Chceme jet jen s muzem bez ditete..
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Diky. Po precteni nekolika recenzi jsme Tunis zavrhli. Nakonec zvitezila Lefkada, pujceni si auta a objizdeni krasnych plazi :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: jj, to rozhodně, jen prostě, nemusím si snad vyčítat, když tohle dětem nedopřávám. A že se Tunisama a Egyptama chlubili už spolužáci ve školce po minulých prázdninách.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ANNAWA: to je věc B a já s tebou naprosto souzním....nicméně znám hodně lidí (skoro si troufám říct, že většinu), která to tak nebere ....což přijímám jako fakt a právo na svobodnou volbu každého soudruha
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: ja moc nechápu, proc se s detmi vlacet tak daleko, kdyz by tam clovek trcel v hotelu.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MIDORI: my byli v Tunisu ještě jako bezdětní, ale na dovolenou s dětma bych to vůbec neuvažovala...problém jsou dvě věci - neskutečná vlezlost Tunisanů, jejich chování (mimo hotel) bylo fakt daleko za mírou toho, co považuju za snesitelné, jejich styl smlouvání je milý, ale pokud člověk řekne, že NE, tak jsou pak už velmi nepříjemní až agresivní
    a další věc je bezpečnostní stránka věci, jako jasně, dneska je to bezpečí relativní všude, ale v Tunisu to riziko osobně cítím ještě o dost výš než jinde....

    druhá věc je, že pokud si bezpečnostní riziko vyhodnotíš, že v pohodě a nehodláš z hotelu vylézt, tak opravdu hotely jsou pěkné, služby přiměřené....ale chce to brát hotel aspoň o hvězdičku výš než bys brala v evropském standardu....při transferu na letiště jsme se bavili s lidmi z dalších hotelů a kdo měl třeba *** a míň, tak většinou nespokojenost
    LITROP
    LITROP --- ---
    MIDORI: no nebyl jsem ale taky o tunisu uvazuju cenove to vyjde opravdu lip nez evropa jeste krom bulharska kam se mi moc nechce
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    doporučuju na hory s dítětem nebo více kusy Zillertal (https://www.zillertal.at/en.html )

    Jeli jsme 4 dospělí a jedno mimino 9m a užili jsme si to všichni. V zillertalu je spousta možností na lyžování a u velkých stanic lanovek mají i školky pro malé děti (jakože hlídání, lyžařské školičky tam jsou samozřejmě taky). My jsme dceru dávali na Hochfügenu, protože je dole u lanovky a rádi tam lyžujeme. Některé jsou u horní stanice lanovek a to jsem si moc neuměla představit, jak vezmu dítě a svoje obří lyže najednou, ale s chodícím dítětem nebo jednou cestou navíc by to šlo :) https://www.best-of-zillertal.at/en/winter/guest-kindergarten/ . Pro dceru to byla první školka ever, tak jsem měla trochu strach, jak to bude zvládat a v pohodě, nijak nebrečela. Nechávala jsem jí tam 2 x na 3 hodiny a po obědě jí vyzvedla na spaní v kočárku. Koukala jsem, že školky jsou i na jiných stanicích, někde jsou od roka, někde kombinovaný i s lyžařskou školou pro větší děti, že dopoledne lyžujou a odpoledne si hrajou vevnitř.

    Pak jsme byli třikrát v bazénu - http://www.erlebnistherme-zillertal.at/. Bazény maj cca 34 stupnů a dělají tam i plavání s miminkama. dceři se tam STRAŠNĚ líbilo. nikdy předtím v bazénu nebyla, na plavání miminek jsme nějak nechodily a tady vletěla do brouzdaliště a byla k nezastavení. ani jí nějak nevadilo, že má pusu ve vodě
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LORAIN: děkujeme! číslo čtyři je teda teprve v transitu, ale kvůli komplikacím máme bohužel letos s cestováním útrum - nějak se mi nechce testovat, jak dobrou gyn-por péči je možné získat v oblíbených letoviscích, a kolik z toho by případně hradilo cestovní pojištění.
    No příští rok to jistí... škoda, letos už konečně je ta naše smečka dost velká a ukočírovatelná na to, abych si troufla je vzít s sebou někam "mezi lidi", a i na máme peníze (co jsem se zatím koukala, tak se třema dětma většinou je potřeba platit za dva pokoje, aka za 4 dospělé), ale holt děti místo cesty k moři dostanou bratříčka nebo sestřičku.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    TRISSIE: My jsme na cesty pořídili tohle mifold.com dobře se to balí i převáží a zatím se to zdá být dost bezpečné. A koukám, že jsem zmeškala zásadní informaci - velká gratulace ke čtvrtému kousku!!
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    on ten podsedák není nižší než sedačka....naše děti to měly v pohodě bezpečně....akorát to není tak pohodlné...ale mladší je obr dítě, které už ve třech letech bylo velikostně i váhově školákem :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MEDVED007: stačit je jedna věc, a řídit v provozu typu Itálie nebo Řecko s dětmi, kterým ten pás vede suboptimálně přes krk, je věc druhá...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    TRISSIE: v mnoha zemích stačí podsedáky i pro menší dítě než v čr...my si takhle v pravěku půjčovali auto v Itálii a vezli jsme si z čech podsedáky za sto pade pro obě děti, které samozřejmě v Čechách měli autosedačku....cena půjčení jedné autosedačky byla podobná jako cena celého auta....šilenost
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    já se trochu obávám, že v našem případě bych narazila na problém nutnosti 4 autosedaček a dostatečně velkého auta... v tomhle ta cestovka s autobusem až k hotelu má svoje výhody. A nebo počkat, až si vystačíme s podsedáky, ty už se transportují (nebo pořizují na místě) poměrně triviálně.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    TRISSIE: loni na Rhododu nebyl problem pujcit si i autosedacku


    Byl jste nekdo s detmi (malymi) v Tunisku? Koukame se po dovolene a Tunisko vypada docela dobre v pomeru cena/kvalita. Napr. oproti Recku levnejsi a hotely vypadaji lip...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: jo a jeste teda letiste-ubytovani jsme objednavali vc sedacky, zaklikali 2x potvrdili atd a stejne borec dorazil bez sedacky a ani nemel moc tendence to nejak vysvetlovat nebo se omlouvat, spis jako ze WTF co jko. Spanelsko. Ale urcite zalezi na cene (jak je to nobl pujcovna)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam