• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: anebo nám i byli ochotní donést suché těstoviny, to naše děti taky milovaly a celkem bez většího bordelu si to i malé dítě může žužlat po vlastní ose
    EDERA
    EDERA --- ---
    LENZIE: Brambory úplně v pohodě. V řadě restaurací mají i různou přílohovou zeleninu (baby-karotku, brokolici apod.) a ani v pravěku jim nedělalo problém ji přinést neosolenou nebo osolenou málo.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    IKARIE: Me ty masozeleninove kapsicky prisly na cestovani super. Jako bonus sem brala, ze se dcera naji sama bez velkyho bordelu. Kupovala jsem znacku babybio a prisly mi i chutny. Kousky spaget v nich nejsou, jsou mixovany. Ted uz bohuzel chce jist sama a nejlip to, co mame my, takze o nejakym pohodlnym krmeni si muzu nechat zdat.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    MEDVED007: MEDVED007: No jo, asi to řeším víc, než je zdrávo :) Už jsem přemýšlela, že by se daly objednat třeba brambory a rozmačkat. Rýže by také šla.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: a jinak si taky myslím, že 9 měsíční dítě (chytla jsem to správně) už by se najedlo i v té restauraci...starší dcera je nejedlík, ale třeba dycky milovala suchou rýži, takže když bylo třeba, tak jí jsme objednali porci rýže a od nás jsme jí tam vpašovali nějakou zeleninu nebo trochu masa a v pohodě. Ona byla spokojená, že jí "normálně" a my byli spokojení, že se nemusíme prudit s nějakou extra ohřívačkou
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: máš kliku, že máš dítě dneska, fakt už to není prakticky nikde problém....

    ale jak to píšeš, tak souhlasím s Ederou, děti jsou o hodně víc flexibilní, než si rodiče myslí a obvykle zrovna to co jí/nejí resp. kdy je něco, co je jim obvykle docela šumák
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    LENZIE: v portugalsku by ti obsah sklenicky naservirvali i do porcelanu :))
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    EDERA: Jo, to já jsem si vědoma toho, že na výletě se rozhodí valná většina zažitého. Spíš jsem se chtěla ujistit, že když dorazím do restaurace a poprosím o ohřátí jídla pro dítě, tak na mě nebudou koukat jak na blázna a nutit mi místo toho hranolky a řízek :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    LENZIE: Já bych nehledala problémy tam, kde nejsou. Na celodenním výletě je jinak ledacos - dítě třeba taky nespí ve své postýlce se svým plyšákem - a taky se s tím srovná. Navíc dneska je hodně pravděpodobné, že tu skleničku Ti v restauraci bez problémů ohřejou, takže výjimek ze zvyku "oběd je teplý maso-zeleninový" bude minimum. Nebo se dá k jídlu vzít třeba i ta kaše (a horká voda to termosky) - jednou za čas oběd na sladko taky není žádná tragédie.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    TRAMIN: Tuhle kapsičku jsem teď našla v dm boxu - vcelku mě to překvapilo, že se dělají špagety v pytlíku :)
    IKARIE: Kuskus vyzkouším, to by mohlo projít :)
    EDERA: Nad tím jsem přemýšlela, že bych mu k obědu dala ovoce nebo zeleninu. Jogurt bohužel odmítá, ten do něj nedostanu. Ale kolikrát se vracíme až kolem šesté večer, kdy už je zase naučený chystat se spát a dostává kaši. Tak nevím, jestli bych mu tím nějak nerozhodila zajeté funkční návyky.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    REONA: muze se ohrivat pouze ve vode. mikrovlnky to neumi
    REONA
    REONA --- ---
    IKARIE: Asi ti rozumím, já to objevila v obchodě teprve před pár dny a také jsem na to koukala jak puk - pro ohřev v mikrovlnce to podle mě není moc vhodné (nerovnoměrné prohřátí bez možností pořádně to promíchat) a přijde mi divné jíst taková jídla za studena (i když mému dítěti ani ne, dává přednost spíš vlažnému jídlu). Myslím, že jak jsou kapsičky takový hit (po ovoci přišly jogurty, tvarohy a teď i ty slané), tak výrobci zkouší, co všechno se tam dá narvat a prodat :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    REONA: ja dle tabulek taky nejedu, me dite se zrovna ted cpe jahodama, pac je mame na zahradce, a taky by jeste "nemelo".

    jen jsem se podivila nad existenci kapsicek na slano, u ovocnych to jeste chapu, je to dejme tomu jako smoothie. chapu i argument, ze slozeni je jako ve sklenickach. chapu i prakticnost na vyletech. me tady proste jen zarazi zpusob konzumace, asi to neumim dobre vysvetlit. nicmene evidentne se to zda divne jen me, takze v poradku, vsak me nikdo nenuti to kupovat :)

    a omlouvam ze za OT
    REONA
    REONA --- ---
    IKARIE: Ona ta věková doporučení odpovídají spíš dětem plně na UM, kde se má s příkrmy začít od ukončeného 4. měsíce. I když zrovna na oreganu nevidím nic špatného, s tepelně upravenou cibulí v tom minimnožství, co tam bude, bych asi taky problém neměla. Ale já jsem asi z opačného spektra, mé jarní děti prostě v létě ochutnávaly to, co bylo na zahradě, tabulky netabulky...
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    IKARIE: tak ona spageta ma asi 5x mensi prumer nez ten pytlicek. kazdopadne chce to vlastni hlavu. na susenkach s cukrem pisou od 4 mesicu. to ale neznamena, ze bych ji je dala. jinak tech "slanych" existuje cela rada ruznych vyrobcu i cen.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    TRAMIN: ja se rozhodne nechtela tve kyseliny dotknout :) vrcholne nechutne to prijde me, cucat spagety v tekute forme, tak aby prosly savickou, to bych zvladla tak mozna pri ceste na mars, jinak bych se snazila hledat jine alternativy. vhodnost od 6m (cibule? oregano?), kdy vetsina deti s prikrmama zacina mi prijde taky uplne mimo, ja bych to teda nedala ani starsimu diteti. asi sem akorat na jidlo vic lesana nez na cokoliv dalsiho :D
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    IKARIE: to muzes prijit rict kyseline. ta se jich hlasite dozaduje klidne kazdych pet minut. a furt ji vysvetluju,ze nebude. proste obsah sklenicky v jinem baleni. kde je problem?
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    V nějakém z dětských klubu byl opakovaně doporučován dětský batoh Deuter. Který model prosím máte? Potřebuji batohy pro kluky 5 a 7 let na výlety. Dik
    MUXX
    MUXX --- ---
    MUXX: I kdyz ted si nejsem jistej - nektery je potreba zalit horkou vodou, ale jiny jsou opravdu samoohrivaci - http://www.quillcz.cz/...samoohrivaci-jidlo/voyager-vitcho-bolonske-spagety-285-g-samoohrivaci-jidlo
    MUXX
    MUXX --- ---
    Pak je jeste moznost koupit samoohrivaci jidlo :) treba tohle mi chutnalo http://www.adventuremenu.cz/en/shop/100-turkey-meat-with-onion/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam