• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    KATIA
    KATIA --- ---
    MIDORI: vyfiltruj si co jsem doporučovala předtím id petata, nic dalšího už asi nevymyslím ;-)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Diky. Jeste nejaky tip, kam zajit na obed, nemely byste?
    PETATA
    PETATA --- ---
    MIDORI: lepe to rekne Katia, ale neda se zaparkovat mezi domecky, pred tim luznim lesem?
    my parkovali v kempu, takze to ti nepomuze..
    ale vlackem je vic moznosti, bud to pojmi jen jako projizdku a jedte tam, 10 min pauza a hned zpet, nebo si tam dejte pauzu hodinku a zajdete na pstruha a nebo ai dejte jednu cestu podel Labe..
    KATIA
    KATIA --- ---
    MIDORI: je tam par parkovacich mist primo u zastavky vlacku, ale tezko rict, jestli neco bude volne. jinak se da parkovat na namesti pod zamkem nebo u alberta....pocitejte spis s placenym parkovanim, pokud nechcete byt nejak mimo...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Muzu se zeptat jeste na ty Podebrady a vlacek? Zitra bysme chteli jet na vylet, jak nejlepe to pojmout? Radi bysme i do ty doporucovany cukrarny nebo kavarny. Kde nejlepe zaparkovat? Diky moc
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    LORAIN: ono obecne ty detsky spacaky jsou dost velky, nedelaj je jako odlehceny letni, na leto staci spacak, kterej ma komfort 10-13 stupnu a pro pripad nouze k tomu pribalit alu folii
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    IBERIA: jj, spali jsme tehdy v Zamardi. A letos jsme byli rovnou tyden u Balatonu. Dost ubytovatelu funguje normálně pres booking.com.


    MUXX: je fakt, ze odbočka od gyoru k balatonu je dost hrozna. Ne kvůli vymolum, ale je to prostě kroucená cesta s velkym klesanim a stoupáním. Kdyz jedes jen k balatonu, fajn. Zpatky z chorvatska jsme to vzali tedy pres tu budapešť.
    MUXX
    MUXX --- ---
    IBERIA: Pres madarsko jsem jel loni po dalnici az k budapesti. Duvod byl ten, ze jsme jeli pres noc a nechtel jsem budit spolucestujici - mistni okresky jsou mizerny plny vymolu nebo se pres leto opravuje - tzn semafory, schody od frezovani atd.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Prosím o radu. Kdysi tu tuším Annawa psala, že se do Chorvatska dopravovali přes Maďarsko a Balaton. Rádi bychom to udělali také tak. Ideálně bychom chtěli jedno odpoledne strávit u jezera a přenocovat tam (ve stanu/chatce/v kempu/na divoko, to je jedno) a druhý den po obědě se vypravit do Chorvatska. Doporučíte mi tedy dobré místo u Balatonu na trase, kde by ještě teď nebylo pozdě na rezervaci?

    A pak ještě otázka do pléna: Jak nejlevněji jezdíte do Chorvatska (trasa)?
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    BEBERA: Náš sedmiletý syn má Deuter Waldfuchs. Vyhovuje mu ve všem včetně členění. Je ale na jednodenní výlety - pláštěnka, svačina, pití, náhradní boty či oblečení apod. Třeba spacák, ani ten jeho dětský, by se tam už nevešel.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BEBERA: ja byl s 6 letym synkem minuly tyden na 3 denim cundru, koupil jsem mu tenhle batoh https://eshop.intersport.cz/mckinley-midwood-jr-1010073
    vesel se mu tam spacak, karimatka, neco obleceni, voda a trocha jidla, zadny problem jsem nezaznamenal, akorat by to mohlo mit trosku tvrdsi zada

    LENZIE: na vylety do prirody si kup normalni malej plynovej turistickej varic, nestoji moc, je lehkej a urcite se i v budoucnu bude hodit
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: anebo nám i byli ochotní donést suché těstoviny, to naše děti taky milovaly a celkem bez většího bordelu si to i malé dítě může žužlat po vlastní ose
    EDERA
    EDERA --- ---
    LENZIE: Brambory úplně v pohodě. V řadě restaurací mají i různou přílohovou zeleninu (baby-karotku, brokolici apod.) a ani v pravěku jim nedělalo problém ji přinést neosolenou nebo osolenou málo.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    IKARIE: Me ty masozeleninove kapsicky prisly na cestovani super. Jako bonus sem brala, ze se dcera naji sama bez velkyho bordelu. Kupovala jsem znacku babybio a prisly mi i chutny. Kousky spaget v nich nejsou, jsou mixovany. Ted uz bohuzel chce jist sama a nejlip to, co mame my, takze o nejakym pohodlnym krmeni si muzu nechat zdat.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    MEDVED007: MEDVED007: No jo, asi to řeším víc, než je zdrávo :) Už jsem přemýšlela, že by se daly objednat třeba brambory a rozmačkat. Rýže by také šla.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: a jinak si taky myslím, že 9 měsíční dítě (chytla jsem to správně) už by se najedlo i v té restauraci...starší dcera je nejedlík, ale třeba dycky milovala suchou rýži, takže když bylo třeba, tak jí jsme objednali porci rýže a od nás jsme jí tam vpašovali nějakou zeleninu nebo trochu masa a v pohodě. Ona byla spokojená, že jí "normálně" a my byli spokojení, že se nemusíme prudit s nějakou extra ohřívačkou
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: máš kliku, že máš dítě dneska, fakt už to není prakticky nikde problém....

    ale jak to píšeš, tak souhlasím s Ederou, děti jsou o hodně víc flexibilní, než si rodiče myslí a obvykle zrovna to co jí/nejí resp. kdy je něco, co je jim obvykle docela šumák
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    LENZIE: v portugalsku by ti obsah sklenicky naservirvali i do porcelanu :))
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    EDERA: Jo, to já jsem si vědoma toho, že na výletě se rozhodí valná většina zažitého. Spíš jsem se chtěla ujistit, že když dorazím do restaurace a poprosím o ohřátí jídla pro dítě, tak na mě nebudou koukat jak na blázna a nutit mi místo toho hranolky a řízek :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    LENZIE: Já bych nehledala problémy tam, kde nejsou. Na celodenním výletě je jinak ledacos - dítě třeba taky nespí ve své postýlce se svým plyšákem - a taky se s tím srovná. Navíc dneska je hodně pravděpodobné, že tu skleničku Ti v restauraci bez problémů ohřejou, takže výjimek ze zvyku "oběd je teplý maso-zeleninový" bude minimum. Nebo se dá k jídlu vzít třeba i ta kaše (a horká voda to termosky) - jednou za čas oběd na sladko taky není žádná tragédie.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam