• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    ANNAWA: na jednu trasu beremr kocar, protoze druhe dite chce odrazedlo. Tak abychom ho nahodou pak netahali v rukach. Jinak mame nositko. Co me ale neprestava udivovat, ze na kazdem vyslapu do hor, jakoze fakt na hory, potkam vzdy nekoho v zabkach. Teren na poradnou obuv, pocasi nejiste a oni na nohach zabky.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    TRISSIE: ovsem vcera jsem byla trochu v soku, kdyz jsme potkali nekolik kocaru mezi Pravcickou branou a souteskami u Hřenska. Protože tam to pro kočárky fakt neni.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PROMETHEA: dite kolem roka
    Samozrejme s pribyvajicim vekem jsou zabavitelni vic a vic vsemoznym povidanim, zpivanim atd
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    LETUSE: z my zkusenosti vydrzi dite v bdelym stavi tak max 45 min bez zabavy v pohode, pak max 45 min intenzivni zabavy ala "kouzelnik", a pak uz je to tezky, a nejlepsi je udelat pauzu a nechat nekde vylitat.
    Proto bych planovala cestu okolo spanku-my vyrazeli vetsinou po veceri, do doby spanku zabavuju, a pak nekdy vytuhne. Urcite by to slo i pres den, podle toho, jak vam spi. hodku pred polednem, pak nekde obed a pak dve hodky spanku plus hodka a pul cesty po probuzeni (treba s prestavkou), a mate uz 4,5 hod jizdy
    Zabava typu "kouzelnik" je, ze mam pripraveno spoustu veci v tasce, a protoze pozornost u jedny hracky se moc nezdrzi, po omrzeni se vytahuju novou. Nejvic se mi osvedcilo mit treba krabicky zabaleny v papiru (nejdriv se musi rozvazat masle, pak rozbalit papir, pak otevrit krabicka, a pak vyndat vsechno :) to samy se da delat se starou penezenkou. Rocni dite uz se da zabavit knizkou, malym "divadylkem" s plysakama na zadnim sedadle, invenci se meze nekladou, naopak :)
    No a kdyz uz nic nezabira, tak naka dobrutka (klicovy je nevyrukovat s dobrutkou moc brzo :)
    Telefon mam jako uplne posledni zachranu, tablet a napr. pohadky jsem nezkousela
    Ted me to zas ceka v srpnu, tak budu moct zrevidovat, jestli to funguje i na 15 m :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    VVENDY: prošli jsme asi jednu třetinu s dvojkočárem s píchlým kolem a na sněhu (byli jsme tam v lednu), takže bych řekla, že s kočárem to určitě jde :-)
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    LADY_MYSKA: zapečene, podle chuti každého. .
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    Da se Jeziskova cesta na Bozim Daru projet kocarem? Nebo kolmo? Nebo je to vylozene pesi zalezitost?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    LADY_MYSKA: mne se osvedcily toasty+zelenina a ovoce. Pak teple jidlo do termosky, takove te siroke, co muzes uzaver vyuzit jako misku na polevky. "Neco na chut" jsem zrusila, protoze pak neji normalni jidlo.
    No my jezdime cca4hod s prestupem, takze toho mam vic.
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: bud to dojim js, nebo leti do kose, pokud neni ve skle
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: doporucim i tyto vlockove, priprava je rychla a jsou vynikajici

    Pradobroty: Cookies s ovesnými vločkami
    http://www.pradobroty.cz/2016/02/cookies-s-ovesnymi-vlockami.html?m=1

    nedam za to ruku do ohne, ale myslim, ze je to tenhle recept

    Domácí müsli tyčinky | Apetitonline.cz
    http://www.apetitonline.cz/recepty/7549-domaci-musli-tycinky.html
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    PETATA: mohla bych poprosit o recept na domaci musli tycinky?
    Jak resis, kdyz dite nechce dojist jogurt?
    PETATA
    PETATA --- ---
    LADY_MYSKA: krom toho, co pises...
    domaci musli tycinky, cookies, muffiny, kolac, jogurt/ pribinak
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ZEMINO: prosim te, myslis tim zapecene a nebo jen veci v toustovem chlebu a la oblozena bageta?
    EDERA
    EDERA --- ---
    LADY_MYSKA: Jako kdekoliv jinde - hračky, knížky, kreslení, pustit pohádku na tabletu... S většíma (cca od 4-5 let) pak staré dobré osvědčené hry typu Myslím si věc nebo Slovní fotbal.
    LETUSE
    LETUSE --- ---
    mohli byste mi poradit jak zabavit rocni v asedacce na ceste do recka? mame v planu za den ujet treba 500km. diky
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    HABRENKA: tak to date v klidu, v tom kupe jsou ještě sedačky pro děti a gaučik, takže si můžete sednout všichni, jednou jsme tam meli krabici s hračkami, tentokrát jen video, ale ja jsem ráda, že nemusím držet dite na kline.
    LADY_MYSKA: u nás jsou základ tousty
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Jeste pri cestovanim vlakem, jak zabavujete male cestujici?
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    VVENDY: je mi jasne, ze v pa a v ne se cestovat moc neda. Jeste uvidim, hlasi tropicke teploty na cely tyden.


    TRAMIN: vse do 10 let.


    QUANTI: ze zacatku naseho cestovani jsem mela vzdy nakrajenou papriku, okurek, cherry rajcata ( ta byla v celku), jabko. Namazane rohliky s maslem a sunkou/syrem.
    Sem tam i ceske buchty a nebo duetky/spicky
    A tak hledam inspiraci, co dalsiho by se dalo na celodenni vylety brat.
    Zatim jezdime po mestech, takze obed mame vzdy nejake menu. Jednou jsem se nechala ukecat, ze chceji do KFC a ve vysledku jim nechutnalo
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    LADY_MYSKA: tohle moc nejezdim, ale rekla bych, ze patek a nedele budou plnejsi. Jinak nemam tuseni.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LADY_MYSKA: nakrájené jablko vždy evergreen, pak buď obloženou housku, nebo na kousky domácí perník, v nouzi balený croissant/brumíka (já to nenávidím, ale děti občas vyžadujou...)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    LADY_MYSKA: pro jaky vek? u nas kupovane kapsicky, ovoce v krabicce, voda. a pak se obcas prizivuje na mem jidle
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam