• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    QUAACA: Viz Katia. Moje zkusenosti z letiste jsou takove, ze na letisti to resi u deti vcelku dost
    KATIA
    KATIA --- ---
    QUAACA: podle musíš posoudit, jestli si jsou dostatečně podobní...
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    ahoj, mám dotaz. možná se to tady už řešilo, ale mám přes 400 nepřečtených a filtr nic nenachází... :)

    jako cestovní doklad mají naše děti občanky. jsou platné, ale už asi 3 roky staré, takže jsou momentálně v reálu o ty tři roky starší než na fotkách
    musíme jim nechat vystavit nové doklady nebo nad tím případná hraniční kontrola /ojedeme do zahraničí autem/ mávne rukou? už vloni na letišti na synovu (na fotce jsou mu 2 roky) koukali dost divně...

    díky za vaše zkušenosti! :-)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LENZIE: kupujeme pres net, je to nejpohodlnější a no problem.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    MEDVED007: LORAIN: Děkuji :)
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LENZIE: Koupit ji lze i u nás na poště nebo moji rodiče ji kupují v Čedoku.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LENZIE: Ano, lze koupit i před hranicemi a na hranicích pak i mimo benzinku. "Vignette" mají i desetidenní a od letoška je možné ji koupit předem i přes internet (nutno dostatečně dopředu, aby se jim stihla nahrát do systému).
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LENZIE: jo, každá benzinka u hranic to má....to není problém
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    LORAIN: Díky, známka mě vůbec nenapadla. Musím se podívat, kam případně pojedeme (zase aby to tam dítě aspoň trochu bavilo). Počítám, že ta půjde koupit někde na benzince u hranic?
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    LENZIE: Občanka stačí. A nejspíš ji nebudete potřebovat, jezdíme do Rakouska celkem zhusta a i když jsme několikrát spadli do "Schengen kontrolle" a stavěla nás i celní správa a jiní dohližitelé na pořádek, doklady dětí nikdy nikdo nechtěl. S čím se nevyplatí riskovat, je dálniční známka, tu rozhodně pořídit.
    KATIA
    KATIA --- ---
    LENZIE: obecně nej je ověřovat aktuální info na zamini/ambasádě, ale jako eu/ehp obvykle nemá žádný problém. nejspíš doklad ani nepoužijete;-)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KATIA: Já se jen chtěla ujistit, že OP postačí... Abychom pak na rakouské straně nemuseli řešit nějaký problém ;)
    KATIA
    KATIA --- ---
    LENZIE: zatím jsme stále v EU/Schengenu, ne?;-) rakousko taky :-)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Pokud bychom chtěli s mládětem (1,5 roku) v rámci dovolené kouknout do Rakouska, bude mu stačit občanka nebo musí mít pas?
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    KATIA: tak dolu jsem nescrollovala, díky :)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Nevíte, jak je to s tou lávkou v Troji? Chtěli bychom jet parníkem do Zoo, tak jestli se tam dostaneme. Díky.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    TRISSIE: historka je silne slovo. proste zacvaknutim pasu se dite zmenilo v bajneho tvora. krizenec hada, sireny a chobotnice. nesla udrzet na miste az do vteriny nez se smela odpoutat. pak najednou slunicko jasne. a pristani stejny. vyvlikala se z pasu a zoufale chtela na klin. bohuzel od dne druhych narozenin musi sedet sama. zkousela jsem je ukecat,ze na kline bude klid.
    cesta zpet nastesti byla ok
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TRAMIN: povídej, přeháněj, je to historka, co je s odstupem lepší, nebo tě při té vzpomínce stále polévá studený pot? :-)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    TRISSIE: horsi nez nase cesta do Svycarska to byt nemuze. a taky nas nevykopli nad Nemeckem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam