• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    DYNK
    DYNK --- ---
    Potvrzuji dva tydny na obcanku. Pásy na tom byly stejně. Na webu úřadu jde dohledat z jakého data mají aktuálně hotové průkazy, tam člověk vidí momentální situaci.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    POZITRON: delala jsem ted oboji za 150,-
    Doklady za dva tydny..
    EDERA
    EDERA --- ---
    POZITRON: Novou občanku si teď nechával dělat muž a byla za dva týdny. Naše pasy v zimě byly stejně rychle.
    Dětský pas i občanka mají platnost 5let/dokud nedojde k výrazné změně podoby. Tříleťák s dokladem, kde má fotku z doby, kdy mu byl rok, nejspíš v pohodě projde, pětiletý už spíš ne.
    EDERA
    EDERA --- ---
    POZITRON: Novou občanku si teď nechával dělat muž a byla za dva týdny. Naše pasy v zimě byly stejně rychle.
    Dětský pas i občanka mají platnost 5let/dokud nedojde k výrazné změně podoby. Tříleťák s dokladem, kde má fotku z doby, kdy mu byl rok, nejspíš v pohodě projde, pětiletý už spíš ne.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    EDERA: ok, udelam oboji. mam zkusenost, ze treba obcanka byla vzdycky driv, nez slibovali, klidne uz za dva tejdny. a jak dlouho pak ten doklad vydrzi? precijen dite vypada jinak v roce a jinak ve trech. :)
    EDERA
    EDERA --- ---
    POZITRON: Občanka stačí, ale když už tam stejně půjdeš, tak dává dobrý smysl nechat udělat obojí najednou. Za pas ve standardní lhůtě chtějí 100 Kč, za občanku 50. A jde jim to obvykle rychleji než za měsíc.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    totiz ja jsem se na to vykaslala a ted, kdyz bych rada kupovala letenky, to bez Mareckova dokladu nejde. a resim, co bude rychle a snadno, ale zase expresni poplatek platit nechci.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    pro cestovani v ramci EU staci pro v dobe cesty rocni miminko obcanka? a udelaj mi ji normalne v miste, kde jsem si ji delala ja?
    EDERA
    EDERA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: Přijde mi, že to splňuje vše z Tvého zadání.:-)
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    EDERA: dík, to vypadá skvěle!
    EDERA
    EDERA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: Penzion Uko, Bedřichov.
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo tip na ubytování někde v přírodě. Bylo by to pro dva dospělé (já a moje máma) + 1,5 roku staré dítě. Chtěli bychom něco vhodného pro děti (herna, ideálně i v jídelně, přístup k mikrovlnce a rychlovarné konvici), aby na chatě šla zakoupit aspoň polopenze. Zároveň aby tam bylo i něco pro mojí mámu - ideálně sauna s bazénem, případně aby to bylo v okolí nějakého města, do kterého se dá zajít na výlet.
    Ani jedna z nás neřídí, tak bychom také potřebovaly, aby to buď bylo nedaleko nějakého města, nebo aby chata měla nonstop personál na místě (kdyby se něco přihodilo, třeba bylo dítě nemocné - odvoz tam a zpět máme). Oblast cokoli do dvou hodin od Prahy. Budu ráda za jakýkoli nápad :)

    Líbilo se nám třeba toto:
    Dovolená s dětmi Krkonoše | Relax Hotel Bára
    http://www.hotelbara.cz/
    Bohužel měli plno, tak sháníme dál.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    INUSHKA: musím říct, že jako cyklista tenhle přístup vlastně oceňuju a v podstatě mě mrzí, že to tak zdaleka nemají všichni :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    MEDVED007: Jestli je minus ode mě, tak se omlouvám, není záměrný, uklepla jsem se na mobilu a neumím to vrátit.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    MEDVED007: Pokud tam bude takové vedro, že by tam nejeli cyklisti, tak to není správné místo ani pro nás. A i kdyby, tak to se prostě nedělá. Cyklostezka je pro cyklisty a když se tam motají malé děti a pes je to nepříjemné a nebezpečné pro obě strany. Netoužím po tom celou dobu držet psa u nohy a děti za ruce. Takže děkuju za tip, ale tohle fakt ne.
    Hledám dál.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    INUSHKA: já myslím, že jich tam v tom vedru moc nebude :-)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    MEDVED007: Tu znám, tam to, aspoň ty úsek z Ústí, moc zastíněné není. Navíc po cyklostezce pěšky s dětmi, kočárkem a psem? Ne, to těm cyklistům fakt dělat nebudu.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    INUSHKA: a nesplňovala by to cyklostezka podél Labe. My tam jeli z ústí na děčín a bylo to moc příjemné. akorát moc nevím, které úseky jsou pod stromy a které ne. na dost místech je to pod stromy, ale určitě ne všude.v děčíně je hned u cyklostezky na začátku děčína takové veliké hřiště a vedle velká restaurace.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Nemáte někdo tip na výlet v Ústeckém kraji, někam do přírody, kde bude stín a chládek a nebude tam o víkendu přelidněno?
    My známe samé kopce, hrady a skály s holými vršky, kde praží sluníčko. A samozřejmě Hřensko, ale tam o prázdninovém víkendu nechci.

    Jedeme k našim a nechceme sedět v rozžhaveném paneláku. Budeme mít tři děti do 5 let a psa, takže žádné hrady, zámky, skanzeny, muzea a jiné památky. Prostě pěkný les s cestou sjízdnou kočárkem v dojezdové vzdálenosti z Ústí.
    Děkuji.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Tip na výlet v Krkonoších - na Portáškách je nové lesní hřiště. Lanovkou se dá vyjet nahoru, pak třeba ještě procházka na Růžohorky, kde je občerstvení (je to tedy do kopce, ale cesta není moc dlouhá). Zpátky pak třeba na koloběžkách.. Hřiště je pěkný, všechno ze dřeva. Je to nově otevřené, teprve asi týden. Vstupné žádné, jen za lanovku se platí (plus případné parkování dole ve Velké Úpě).

    http://www.pec-ka.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam