• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    KATIA
    KATIA --- ---
    POZITRON: ad pochodovat - s tím moc nepočítej na takhle krátkým letu, než vám dovolí odepnout pásy, pojede občerstvení atp - ne že by to vůbec nešlo, ale bude to podle mě dost omezený - spíš co nejvíc zábavy s sebou (u nás nejhorší bylo čekání na odlet - musíš sedět připasana a nic se neděje...)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    prosim, nemate nekdo relativne cerstvy zkusenosti s ryanairem? chapu to spravne tak, ze dite na kline ma narok na plne skladaci kocar, zavazadlo 5kg plus jeste treba skladaci postylku, coz nevyuzijeme, pricemz na tech 5kg se nevztahuji pravidla na mnozstvi tekutin? takze treba 4 klasicky sklenicky prikrmu jsou ok, i kdyz ma kazda cca 200ml objem? jeste by me zajimalo pri dobe letu 2 hodiny a kousek, kdy jde o dite dost neklidny, ktery neposedi, ze s nim muzu pochodovat v ulicce? nikdy jsem nezkoumala, jak to lidi s detma na palube delaj, jen jsem zazila let s detma, ktery rvaly skoro celou dobu a tomu bych se rada vyhla.
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    Taky, velké sportaky nebyly problém ani na Říčkách ani v Rokytnici. Obsadili s nimi další trojsedacku.
    EUFORIA
    EUFORIA --- ---
    MONI:
    Nam loni na podzim na lanovku na Medvedin kocar normalne nalozili.. (sportak Britax) dali ho na dalsi sedacku za nas
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    PROMETHEA: Taxiterminal - teď mi to napsali tak posílám dál =)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    PROMETHEA: Tic tac by to meli umet
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    MAAJAA: to by bylo fajn!!
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    PROMETHEA: na konkrétní tip nemám, ale když to řešili kamarádi tak našli nějakou menší taxislužbu, zkusim jim napsat jestli si vzpomenou jaká to byla...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    ANDREJKA: asi pojedu busem :D
    Kdyz neco zjistis, budu rada !!
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    PROMETHEA: a nejlevnejsi-taxi.cz rezervace dela, ale autosedacky pro deti do 1 roku vubec nevedou?!! Wtf
    LIBORNSR
    LIBORNSR --- ---
    Zdravím. Máte prosím někdo nějaké rady kam zajet s dítětem 1.5 roku. Jsme z jižní Moravy (Uherské Hradiště). Spíš myslím jestli někdo nemáte nějaké nápady kousek za hranice Rakouska, Slovenska atd. Děkuji
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Mate doporuceni na konkretni taxi sluzbu z letiste, kde mi udelaji rezervaci predem? Taxi Praha Comfort Class me vehementne posila k prepazce u priletu a rezervaci proste neudela :)
    A ja po letu s kojencem se netesim na noc tak, jako stat frontu u prepazky, zarizovat si tago, abych ve finale treba zjistila, ze jedina autosedacka v nasi velikosti pred 5 min zmizela....
    MONI
    MONI --- ---
    IKARIE: Tak to je dobrý :-) My jsme právě kdysi byli na Mísečkách na výletě z ubytování na Benecku a fascinovalo mě, že se tam musí jet úplně jiným údolím a člověk se dostane vlastně nad Špindl. Navigace na mapy.cz ukazuje cestu přes Vrchlabí, což je krásných 48km a 1:03h.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    MONI: no... :) jak to tam znam jen v zime z lyzi, tak jsem nad tim moc nepremyslela a zadala jsem do navigace od hotelu "horni misecky" viz obrazek. ve spindlu u prehrady nas to stocilo prudce doprava a asi po 300 metrech na polnacce nam doslo, ze nas to vede jakousi prisernou strmou cestou podel sjezdovky. byli sme v bode, kde se uz neslo otocit. rozhodne nemame terenni vuz, takze ja uz jsem videla 1) prasklou pneumatiku 2) xtisicovou pokutu za projizdeni lesem v narodnim parku (oba bychom s muzem prisahali, ze tam teda dole zakaz vjezdu nebyl, toho jsme si vsimli az kdyz jsme vyjeli nahore na miseckach, ze je pak tam na zacatku ze masarykovy silnice, jak uz muze jen autobus, co vyvazi turisty k vrbatce).

    no vyjeli jsme to, ale rozhodne nedoporucuju.

    lanovka ale nejezdila a nas terenni sportak jane bychom tam zcela urcite nenarvali, je to trosku tank

    MONI
    MONI --- ---
    IKARIE: Jak jste se dostali na Mísečky? Objížděli jste to ze Špindlu autem nebo jeli lanovkou na Medvědín? A nechá se na lanovku nějak naložit sporťák? Taky jsme o tomhle výletu uvažovali, ale pak ho kvůli komplikaci a hlavně ceně za lanovku zavrhli...
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    Krkonose

    diky tady mistnimu osazenstvu za tip na Erlebachovu boudu (Resort Svaty Frantisek) https://www.erlebachovabouda.cz/index

    vratili jsme se dnes a bylo to opravdu skvele. opet, je to uplne baby friendly, vyborne tam vari, je tam bazen, wellness, minizoo, zviratka, hriste... vylety po okoli asi ani nemusim zminovat, akorat na tu snezku jsme se nevyhrabali, pac muz jel za nama az o den pozdeji a zapomnel v praze krosnu, takze jsme byli omezeni kocarkem (ale i tak jsme neco usli, dneska treba z hornich misecek k prameni labe a zpet). snezka nekdy priste :)

    k hotelu, dala jsem to memu muzi k narozkam a priplatila za pokoj s balkonem a myslim, ze na tomto miste to fakt stoji za ty prachy navic:

    IKARIE
    IKARIE --- ---
    Kokorinsko

    byli jsme minuly vikend a chci se podelit o super ubytovani. nasla jsem nahodou na airbnb a je to uplne poklad, idealne misto pro setkani dvou az tri rodin. byvaly mlyn primo v kokorinskem dole (3km od nebuzel, 8km od msena, asi 10 km od melnika)

    my byli tri rodiny, sest dospelych a ctyri deti ve veku 1-3,5. v mlejne bydli i majitelka, moc prijemna pani bela, s detma (1 a 4 roky), manzelem a maminkou. bydli v podkrovi a pronajimaji velky a nove zrekonstruovany apartman v 1. patre: tri loznice, koupelna, obyvak s plne vybavenou kuchyni (vse na vareni, mycka a tak). venku je velky dvur, kde jsme vyuzivali sezeni pod stoletou lipou, krb na opejkani burtu, piskoviste a trampolinu pro deti.

    jedina nevyhoda: bacha si musi dat alergici a astmatici, kamaradka tam pod tema perovyma duchnama trosku otekla (ale byla jedina, kdo z nas vsech mel problem, ona a jeji syn jsou velci alergici).

    opravdu jinak moc doporucuju, je to navic i pomerne levne (cca 450 na dospelou osobu) - my se tam urcite vratime https://www.airbnb.cz/rooms/14053170

    (jinak se tam muzete i komorne provdat, pronajimaji to i na mensi a dost DIY svatby:)

    jinak v okoli je toho milion: samozrejme kokorin a okoli, melnik (zamek, super pivovar a burgery "nemy medved" , soutok labe a vltavy), pivovar lobec (tam je to tak krasny, ja jim strasne fandim, zreonstuovali to z niceho, vari skvele pivo, ale ted zacali nove i provozovat restauraci a ta teda trpi zatim hodne velkyma porodnima bolestma). kousek uplne fantasticky koupaliste Mseno, uplne jak z rozmarneho leta: http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Koupaliste-Mseno-u-Melnika.aspx
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    LADY_MYSKA: to je fakt.... a občas má člověk šok i tam, kde to nečeká....viz dnes výstava světlo a život v NM, hezká výstava, pěkně udělané, děti si to užily včetně pracovních listů (už vytištěných z domova), ale byla tam taková kosa, že to bylo o rýmu
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ZEMINO: pokud planujete navstevu jeskyne, doporucuje se do batohu pribalit teple obleceni ( urcite dlouhe kalhoty a mikinu) preci jen teplotni skok je velky.

    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ACKO: proč myslíš? Protože je málo vody?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam