• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    YELI: v dobe letu mu bude rok. bude to peklicko, ale musi to jit.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    YELI: samolepku fungují i na deti 3 a 7 let, to je jistota od malinká.
    YELI
    YELI --- ---
    POZITRON: V Ruzyni a např. v Madridu v pohodě i sklenička s prikrmem... Možná i dvě, kromě dalšího obr množství jinych pochutin... Nevím, jak je dítě staré, ale u nás nejlépe zabírají samolepkove knížky (20mesicu a dal)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    POZITRON: kdyz si ho cvaknes na pas,tak to ani nemuzou pocitat
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    POZITRON: s ryanairem jsem ho mela, uz ani nevim, jestli v prebalovaci tasce nebo kusove, ale vubec nikdo se na nic neptal, a neresil
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PROMETHEA: ha, nositko! to si muzu vzit.na palubu bez problemu v ramci detskejch veci?
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    EDERA: Jojo, taky po pulce padam jak svestka a neudrzim oci.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANNAWA: Problém Někoho Jiného ;)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: všechny tyhle akce jsou peklem především pro matku, pokud je dítě nedává a za mě, někdy to fakt nemá smysl lámat přes koleno.

    PNJ asi není Psychiatrická nemocnice Jihlava? ;-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: Tak já hlavně chtěla varovat, že největší peklo to pak je pro tu matku samotnou. Coby spolucestující si narvu do uší sluchátka, pustím Leningradskou symfonii a je to PNJ.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    POZITRON: pred rokem jsme leteli s ryanair, naprosto nevyslo nacasovani spanku, a do letadla nastoupilo dite jiz notne pretazene...no a rvalo a rvalo :) tak jsem ho vzala do manducy a uhoupala v tom prostoru vepredu u letusek...(sedeli jsme hned pred nima). Letusky i spolucestujici meli pochopeni, hlavne ze prestala jecet zeano :)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: ano, to mě taky napadlo, ale nechtěla jsem být za starou prudnou matku :-) Však víš, měla jsem dítě, s nímž cestovat nešlo, tak holt se necestovalo, stejně jako s ním nebylo lze chodit do kina, divadla a tak podobně, až když povyrostlo.


    EDERA: slyšela jsem o takových případech! A taky může prohlubovat depresivní stavy, takže asi tak, no.
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: A ještě ke Kinedrylu - na mě má teda účinky až paralyzující. Dodnes si nemůžu vzít víc než půlku. Jednou jedinkrát jsem to porušila a vzala si při turbulencích celej. Rázem jsem se proměnila v Šípkovou Růženku a ještě po šesti hodinách mi dělalo problém zaostřit obě oči do jednoho místa a polykat sliny dřív, než mi začnou vytékat z koutku úst.:-O
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ja teda nevim, mozna to je nevychovne, ale nam vzdycky zabralo prasatko pepa a krtek v tabletu :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    EDERA: jojo pripravim ji mliko, letime ve 12, tak to bude mit i uspavaci efekt..
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    EDERA: u nas byla zatim nejdelsi cesta hodinu a pul vlakem a musim rict, ze nic moc, dost pomohlo to prochazeni se. to mu bylo 9 mesicu, v dobe letu mu bude rok.
    EDERA
    EDERA --- ---
    SIMCIIQ: Základ je pití na start a ještě víc teda na přistávání. A asi bych volila flašku s dudlíkem, i kdyby dítě už dávno umělo pít z něčeho jiného. Přimět ho polykat, polykat a polykat a vyrovnávat tak tlak v uších. Jako vím, že se to píše všude a furt dokola, ale přesto při každém letu narazím na bolestí řvoucí dítě, jehož rodiče to ani nezkusili.:-(
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Manzel chtel mit nejakou jistotu sebou. Nejsou nutny leky, ale treba i homeo nebo tak. Oba s manzelem leky skoro neuzivame, takze nejsme zastanci zbytecnych leku. Jen ho to napadlo a ja jeste nic nezjistovala..
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: Právě. Pokud nejsou nezbytné, tak mi přijde blbost sahat k lékům. Osobně bych teda ani nebrala do letadla dítě, u kterého nemám ověřeno, že ho dokážu aspoň hodinu v kuse zabavit u sebe na klíně.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SIMCIIQ:
    EDERA: a ne každé dítě uklidní ;-) Většinu ano, ale stoprocentní to není, na některé působí kupodivu přesně naopak.

    SIMCIIQ: já bych to u takhle malého dítěte lékama určitě neřešila, prostě holt zabavovat a zabavovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam