• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: Tak já hlavně chtěla varovat, že největší peklo to pak je pro tu matku samotnou. Coby spolucestující si narvu do uší sluchátka, pustím Leningradskou symfonii a je to PNJ.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: ano, to mě taky napadlo, ale nechtěla jsem být za starou prudnou matku :-) Však víš, měla jsem dítě, s nímž cestovat nešlo, tak holt se necestovalo, stejně jako s ním nebylo lze chodit do kina, divadla a tak podobně, až když povyrostlo.


    EDERA: slyšela jsem o takových případech! A taky může prohlubovat depresivní stavy, takže asi tak, no.
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: A ještě ke Kinedrylu - na mě má teda účinky až paralyzující. Dodnes si nemůžu vzít víc než půlku. Jednou jedinkrát jsem to porušila a vzala si při turbulencích celej. Rázem jsem se proměnila v Šípkovou Růženku a ještě po šesti hodinách mi dělalo problém zaostřit obě oči do jednoho místa a polykat sliny dřív, než mi začnou vytékat z koutku úst.:-O
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ja teda nevim, mozna to je nevychovne, ale nam vzdycky zabralo prasatko pepa a krtek v tabletu :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    EDERA: jojo pripravim ji mliko, letime ve 12, tak to bude mit i uspavaci efekt..
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    EDERA: u nas byla zatim nejdelsi cesta hodinu a pul vlakem a musim rict, ze nic moc, dost pomohlo to prochazeni se. to mu bylo 9 mesicu, v dobe letu mu bude rok.
    EDERA
    EDERA --- ---
    SIMCIIQ: Základ je pití na start a ještě víc teda na přistávání. A asi bych volila flašku s dudlíkem, i kdyby dítě už dávno umělo pít z něčeho jiného. Přimět ho polykat, polykat a polykat a vyrovnávat tak tlak v uších. Jako vím, že se to píše všude a furt dokola, ale přesto při každém letu narazím na bolestí řvoucí dítě, jehož rodiče to ani nezkusili.:-(
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Manzel chtel mit nejakou jistotu sebou. Nejsou nutny leky, ale treba i homeo nebo tak. Oba s manzelem leky skoro neuzivame, takze nejsme zastanci zbytecnych leku. Jen ho to napadlo a ja jeste nic nezjistovala..
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: Právě. Pokud nejsou nezbytné, tak mi přijde blbost sahat k lékům. Osobně bych teda ani nebrala do letadla dítě, u kterého nemám ověřeno, že ho dokážu aspoň hodinu v kuse zabavit u sebe na klíně.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SIMCIIQ:
    EDERA: a ne každé dítě uklidní ;-) Většinu ano, ale stoprocentní to není, na některé působí kupodivu přesně naopak.

    SIMCIIQ: já bych to u takhle malého dítěte lékama určitě neřešila, prostě holt zabavovat a zabavovat.
    KATIA
    KATIA --- ---
    SIMCIIQ: bez zkušenosti bych to asi neřešila léky... naše dítě třeba bylo dost v klidu - lízal lízátko, zobal rozinky a dalo se to přečkat (skoro 2 roky teda).
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    EDERA: aha, dobre a neco jineho je nebo neni? Chtela jsem se o tom poradit s dr, ale ma dovolenou az do konce mesice
    EDERA
    EDERA --- ---
    SIMCIIQ: Kinedryl je pro děti až od dvou let.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Za 14 dni nas tohle ceka. Hele a co nejaky uklidnovadlo. To se nedava?? Kinedryl nebo tak.. (15 mesicu)
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    POZITRON: Cas pred vzlitnutim je fakt nejhorsi, protoze musite sedet pripoutany a nic se nedeje. Po vzlitnuti klesne trochu tlak, tak je trochu sance na usnuti :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    POZITRON: zabralo mi velke mnozstvi drobnosti. vino, susenky, hrozinky, drobne ovoce...aby nemela cas moc rvat. plus prohlizeni fotek v mobilu. ale i tak je litani s nasim hypercvokem o nervy.
    KATIA
    KATIA --- ---
    POZITRON: sklo vám vůbec nemusí na palubu povolit...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KATIA: jo kapsicky by byly lepsi, to je fakt
    KATIA
    KATIA --- ---
    POZITRON: s jídlem nám prošlo všechno, ale měli jsme prostě tak normálně na cestu. přesnídávky kapsičky, ne sklo
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KATIA: to bude prave problem, protoze nase ero nevydrzi chvilku v klidu. jedine ho co nejvic utahat, aby uplne odpadal a modlit se, ze let prospi. a ty prikrmy nevis?
    KATIA
    KATIA --- ---
    POZITRON: ad pochodovat - s tím moc nepočítej na takhle krátkým letu, než vám dovolí odepnout pásy, pojede občerstvení atp - ne že by to vůbec nešlo, ale bude to podle mě dost omezený - spíš co nejvíc zábavy s sebou (u nás nejhorší bylo čekání na odlet - musíš sedět připasana a nic se neděje...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam