• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    KATIA
    KATIA --- ---
    ANNAWA: proto právě jedeš do velkého hotelu, kde je pro děti program :-))) ale zatím si taky myslím, že by mě to prostředí víc vyčerpalo :-))
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: když o tom tak uvažuju, jen by to nemusela být pláž, válet bych se dokázala, ale s dvěma malejma dětma je to no way.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    IKARIE: před ca 1,5r-2r jsme sháněli (poprvé v životě) kanáry přes cestovku. Za takový průměrný služby se nám to zdálo dost drahý, a paní říkala, že kvůli politický situaci a možnosti teroristickejch útoků, a tenkrát uprchlické krize odpadlo turecko, řecko, egypt, tunis, a vlastně je strašnej přetlak na Španělsko. S tím, že teda německej cestovní trh je velikánskej, tak bych řekla, že to bude příčina
    KATIA
    KATIA --- ---
    PROMETHEA: Asi tak. Mně to už párkrát "cukalo", ale je fakt, že je pořád hrozně moc míst, kde jsem nebyla a jsou relativně bezpečnější...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    KATIA: rozhodně. Pro nás třeba do doby, než budou děti velké, odpadají oblasti s malárií a horečkou dengue..
    EDERA
    EDERA --- ---
    ANNAWA: Tak nakonec se mi povedlo se tím proklikat k rozumné ceně. Ale je tam vidět trend, že lidi mají v posledních letech peníze a chtěj je za dovolenou vydat. Nejvíc je to vidět na nabídce last minute.

    A jinak teda zjišťuju, že ten jeden válecí týden ročně potřebuju. Se čtečkou, časopisama a kamarádkou se nudit rozhodně nestihnu.:-D
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    jsou lidi co preferuji "znam=libi se mi". takze jedna plaz a identicka cesta na hotel v nich vyvolava super pocit :-D
    ja uz par let lamu muze na dovolenou "po mem" tedy s planem, ale na nezname misto a letadlen. a do toho bylo mimino nenavidici cestovani. nejdal jsem dosla s kompromisem Jede se do Slovinska autem a jen cesta trvala tri dny tam a tri dny zpet. a veci jako kam pujdeme na obed jsem mela rozplanovane uz z prahy.
    ja si o lidech v hotelu na AI myslela nepekne veci. s ditetem mi doslo, ze neni k zahozeni se placnout do stinu a vypnout mozek
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KATIA: tak to pak jo, ja znám právě i jedince, kteří to tak maji, jedna pláž, jedem hotel, žádné výlety.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ANNAWA: ne. naposledy na válecí dovče jsme byli na Korfu, střídali jsme bazén a dvě pláže, udělali několik menších výletů a bylo to tak akorát. loni s babičkou se tam Ben naučil šnorchlování, s tím si taky dost vystačil. on obecně třeba dost rád jde opakovaně někam, kde se mu líbí a je rád, že si to užije a zjišťuje, co je dneska jinak než včera...
    jako pochopitelně válecí dovolená pro mě neznamená, že jsem denně od rána do večera na jednom místě na pláži a jim celou dobu v jednom hotelu :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    PROMETHEA: ja bych k tomu jen podotkla, že třeba pro mě je dost ke zvážení, jaké už má v té době dítě očkování (třeba spalničky jsou až dost později) a celkově dostupnost dobré lékařské péče. v tom jsou ty evropské destinace dost výhodné...
    plus teda s dvěma děckama na klíně bych osobně volila kratší let kvůli sobě :-)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ANNAWA: lidi maj prachy :)
    ja jsem z oboru, ale nedelame evropu ani vicemene krome malediv, mauriciu a mexika pobytove destinace. obecne je mnohem vetsi poptavka, lidi ale vyzaduji mnohem vetsi kvalitu sluzeb a ty sluzby (jak lety v nekterych exponovanych obdobi, tak i kapacita hotelu) jsou omezene. v evrope bych to videla stale jeste i na urcity strach z destinaci, kam se jezdilo drive (egypt, tunis), z cehoz tezi takove spanelsko, italie, recko. spanelsko ma za sebou posledni dva roky zdaleka nejlepsi sezonu za posledni obdobi. hotely jsou casto plne uz behem first minute akci, z last minute zajezdu uz si narocnejsi clovek moc nevybere.


    PROMETHEA: oman bych rada pristi zimu! blby je, ze uz tam muz byl a procestoval ho komplet, ale pry se nebrani tomu se tam vratit. COQUINE: mrkni na oblast Salalah, plaze tam jsou fakt krasne.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EDERA: a cim to je, že ceny tak stouply? Ne, že bych chtěla zkusit cestovku, ale trochu v obraze člověk byt může.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    COQUINE: my jsme si říkali, že zkusíme váleci dovolenou uz nekolikrat, ale zjevně na to nikdo u nas doma, ani ty deti nema povahu - loni v lete uz jsme nicméně pokročili tak daleko, ze jsme na plazi strávili skoro dva celé dny ze dvou týdnů :-)) Ale samozřejmě pak ty cesty vsude mozne stojí ranec penez.
    Apartmanove bydlení je každopádně základ, hotely proto nebereme vlastně nikdy.

    KATIA: nenudej se? Ja uz asi po hodině, naše děti po dvou max.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    SAAYURI: obytnakem je to skvely :)
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    COQUINE: Lipno taky dobry. Ja chci letos obytnakem Rakousko, Slovinsko a treba vrsek Italie s morem ,)
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    PROMETHEA: aktualne jsme u zanzibaru, tak uvidime, kde skoncime. zatim jsem prstem po mape procestovala pulku sveta, takze pocitam, ze skoncime na lipne :-D
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    COQUINE: tak leťte někam dál..Čím menší bude to mladší mimi, tím větší šance, že let prospí, to větší už by se zase dalo zabavit pohádkama, hračkama, v nouzi i pohádky na tabletu...
    Možná je délka letu zbytečně limitující ve výběru...pokud bude let přímý a třeba o hodinu dvě dál by se už daly najít úplně jiné nabídky...co třeba jižní afrika, omán, mauricius?
    (My teda vybíráme rozhodně krátké lety, ale to spíš kvůli muži, který preferuje evropské destinace)
    EDERA
    EDERA --- ---
    COQUINE: To chápu. My řešili dovolenou zrovna tenhle týden (chceme jet zase dvě rodiny, tak je třeba to řešit s předstihem) a po prvním naklikání parametrů jsem taky měla dojem, že se v těch cestovkách letos zbláznili.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TRISSIE: ha, chtela jsem uz pozadat o link, ale pak jsem precetla posledni vetu :) chapu, nechces na dovoleny potkat pulku nyxu :D
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    EDERA: tak to preci zalezi, jake tam naklikas parametry. mne neslo o nejlevnejsi cenu, jen jsem konstatovala, ze kdyz zadam nase pozadavky, vyjde to skoro na kilo a mallorka za kilo fakt ne :-) to radsi poletim na ten reunion, zanzibar apod.

    TORUVIEL: diky, mrknu se. zakynthos nam dost lidi doporucuje, tak se podivam konkretne na to tvoje mesto.

    HUJERKA: ju, dekuji. prostuduji a pripadne se ozvu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam