• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    MIDORI: Teď je Týden mozku a v Akademii věd na Národní je výstava z IQ Landie a Memory park.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MIDORI: nafilm
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    KATIA: to vypadá dobře, to by se dětem líbilo, díky! :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    MIDORI: Ted si lidi kolem mě docela pochvalují to muzeum iluzí - Jindřišská, jestli jsem to dobře chytla...
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ANDREJKA: jedinýho města na světě - Prahy :)
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    Nevíte co by se dalo podniknout s dětmi (8 a 5 plus jeden kočárek) v centru?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    ALTAIYA: Hele mám starší typ hamaxky siesta. Zvládla jsem s ním i maraton horských kol na Pálavě. Ono s tím zakloněním se mění těžiště. Moje mládě baví, mě pipohanět, jako tlačit rukama na zadek, když jedeme do kopce, vždy mu řeknu, že teď mi musí pomoci. Vyhodou je i to, že se dá dokoupit ten bazmek na sedlovku samostatně, takže přendaní sedačky na druhé kolo je otázka minuty. Na kratší popojíždění ok, ale na delší trasy dávám raději přednost chariotu.
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    KATIA: Nakonec zkusím tuhle (a obratem pošlu zpátky, pokud nebude vyhovovat)
    Na "řídítka" si udělám sama polštář s gumičkami.

    Bobike Exclusive - bicycle safety seat
    https://www.youtube.com/watch?v=MMQHkFh3plk


    A přikoupím zadní někde z bazaru, to už není taková investice. Díky!
    EDERA
    EDERA --- ---
    Jo, a jenom ještě k tomu, že lyžovat v ČR vyjde skoro na stejné peníze jako v Alpách. Tak ani smykem, přátelé. Přišly nám výpisy z kreditek. Muž v tom je za 18 tisíc, já za 13 (plus jsme dali 28 za bydlení s polopenzí). Vloni nás Harrachov stál 24 tisíc za ubytování (rovněž s polopenzí) a 10 tisíc útraty na místě. A to teda hotel v Harrachově byl o kategorii lepší (taky by letos byl za 30 tisíc).
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: jsem z Polabí a jak jsem psala, mně to vůbec nevyhovovalo ani na dovezení do školky. menší batoh s věcma do práce jsem na záda normálně dala, akorát občas to bylo s komentářem (výhoda sklápěcí sedačky, případně šlo dítě trochu zaklonit).
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KATIA: já měla pocit, že když vezu dítě vzadu, tak fakticky nic jiného vézt nemůžu, takže my to používali na rodinné výlety, jeden táhl dítě a druhý bagáž. měli jsme i tu vepředu, ale to je fakt na popojíždění po městě, pár kilometrů, hezká silnice....horší terén, horší silnice, delší vzdálenost - to si s tou vepředu neumím představit.
    takže by si každý měl asi vybrat podle použití, pro polabí je ta vepředu super :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALTAIYA: trochu se tam hejbe, zásadní problém jsem s tím neměla (jezdím převážně na rovině), vozila jsem v tom cca do pěti let (pod 20 kilo).
    vepředu mi to zavazelo - nohy, zatáčení, nenechavé ručky...i se mi hůř nandaval. možná jde taky o zvyk...
    vzadu je blbé, že není moc místo na batoh na záda, menší tašku jsem vozila nacvaklou na řídítka.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ANDREJKA: imho na popojíždění po městě je to podle mě úplně ok. na nějaké delší výlety pochopitelně ne. plus je to pro větší dítě, které fakt už může delší dobu v klidu sedět. do té polohovací níže jde dítě už cca kolem 9 měs+samostatné sezení.
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    KATIA: já mám právě blbý pocit z toho, že se mi vzadu bude dítě "blemcat", já vezmu balanc a spadnu, to přidává body přední sedačce. Proč tě štvala? Bylo to těžší? Zavazelo to kolenům? Nebo ti dítě hrabalo do řízení? Zadní sedačku otestuju vklidu, ale někoho s tou přední jen tak nepotkám...


    ANDREJKA: nízkého opěradla jsem si všimla, samozřejmě bod mínus.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALTAIYA: Jee, to je dobrý :-)) jinak podle mě to chce vyzkoušet. mně třeba sedačka vpředu totálně štvala (taková ta kovová klasika, co byla i za nás :-) a vůbec jsem s tím nejezdila, vzadu mi to vyhovovalo. kamarádka to má naprosto naopak.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALTAIYA: Asi podle modelu kola/sedačky, muž sundaval. ono je to mimo jiné pružné, takže to potřebuje prostor pro výkyv a ne aby to drclo do nosiče.
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    Hmm, po brouzdání netem mě oslnilo toto:
    WeeRide® SAFEFRONT přední dětská cyklosedačka - Weeride CZ
    https://www.weeride.cz/produkt/weeride-safefront-detska-cyklosedacka-2/
    Na dítě si uvidím, což je obrovské plus, a jde to přemontovat na koloběžku, což je další malé plus. Akorát ten protivítr.... zas ale, které dítě nebaví, když to fičí a má rozhled, že...? A na nosiči dál můžu mít košík s nákupem!
    DYNK
    DYNK --- ---
    ALTAIYA: může zůstat na kole, ničemu tam nevadí.
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    KATIA:
    DYNK:
    díky, ten nosič pod tím může zůstat, nebo zavazí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam