• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Znáte někdo hornické muzeum v Příbrami? Asi to nebude pro děti 1,5 a 3r?
    A nebo třeba nějaký tip na procházku v okolí?
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    IKARIE: no hele ja jsem diteti v mirakulu vzala polivku, jsem si rikala, nejmensi zlo a ty jo, ta byla pekelna :) jeste tam meli, abych jim nekrivdila, grilovanou zeleninu jako prilohu, ale ta svou nejlepsi chvilku zazila snad loni :) ja je nechci pomlouvat, urcite si to lidi najde.

    sobehrdy - my tam byli snad v dubnu, sice vikend, ale jeste nebyla uplne sezona, takze stanky taky bida. jo pockej, ale byl otevreny ten dole. a asi uz jsem vytesnila z hlavy, co jsem tam diteti davala, ale urcite to nebylo nic zdravyho.

    holt brat s sebou no. nebo aspon sklenicku, v takovych chvilich mi ta sklenicka prijde jako mensi zlo.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    COQUINE: me by zajimalo, jestli je v ramci detskych atrakci a zabavnych parku nekde jidlo ok.

    vylozene jsem se tesila do farmparku sobehrdy, kde meli mit stanek s grilovanyma rybama, ale byli jsme ve vsedni den a vse krome “tackarny” v hlavni budove vse zavrene. tackarna hruza.
    o nabidce v ruznych zoo ani nemluvim.

    pritom mi prijde, ze by neco jinyho nez smazene sve kupce melo, ale mozna na to koukam jen optikou sve bubliny ..
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    jenom odlozim zkusenost s 1,5 letym ditetem v mirakulu. uzila si to tam i pres nizky vek. ten vodni svet byl super, tam by mohla travit hodiny. zviratka taky fajn a detske hriste pro nejmensi taky dobry, trampoliny oblibuje, takze to bylo taky dobry.

    za me bych to doporucila i pro takhle maly (chodici) deti, ta cena mi neprijde tak strasna, protoze se tam da urcite prozit dost hodin, ne-li den. samozrejme zdaleka nevyuzije vsechny atrakce, ale i tak si myslim, ze to za navstevu stoji.

    jen to jidlo mi prislo.. ponekud nevhodne pro deti, samy smazeny atd., ale nic nebrani vzit si vlastni.

    jo a prvni zkusenost, kde dite fakt premerili, jestli ma pod 90 cm, a tudiz vstup zdarma.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    Dekuji :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    COQUINE: jo je, jen je občas trochu písku
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    COQUINE: urcite jo, jen teda asfaltka to neni, ty cesty jsou piskove
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    nevite nahodou nekdo, jestli radouc v mlade boleslavi je sjizdna kocarkem? nejak se mi tato info nedari dohledat. diky
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    PETATA: pridavam se. Byli jsme pred mesicem. Meli jsme kola a i dite zvladalo celodenni trasy. Tercino udoli, za Novymi hrady na hranicich s Rakouskem je Skanzen zelezne opony, na rak.strane krasne vyhlidka Mandelstein, na jih od Novych hradu je rozhledna na Kravi hore, niz pak hojnovodsky prales,... videli jsme toho spoustu. Temer bez lidi, krasna priroda.
    PETATA
    PETATA --- ---
    a málem bych zapomněla... ještě výstava historických traktorů
    PETATA
    PETATA --- ---
    musim sem dat zacerstva typ na Novohradske hory
    kousek za mestem Nove Hrady, smerem na Veveri, kde je doslova romanticky kemp na konci sveta, je uzasne misto Zevluv mlyn
    prohlidky mlyna, pivovar, kiosek s obcerstvenim, farma a hriste
    uzasne misto pro deti

    Zevlův mlýn – Ekologická farma v Novohradských horách
    http://www.zevluvmlyn.cz/
    KATIA
    KATIA --- ---
    RYNA: ty chodníčky s tekoucí vodou nejsou určené na cachtani. je to asi jediné místo, kde se to nějak toleruje (fontána ne), ale není to uzpůsobené, klouže to - to jen na vysvětlenou, pochopitelně moje dítě tam strávilo také hodně času.
    jinak doporučuju slézt k Labi na "oranžové hřiště (za náměstím doprava dolů), u toho streerfood bar (hřiště je pod velkými stromy, lepší než hřiště u kostela - odtamtud ale zase jezdí vláček). na jezeře bude volněji leda na nudaplaži :-) my tam v sezóně vůbec nechodíme, maximálně večer. jinak na druhé jezero na "divoko".
    RYNA
    RYNA --- ---
    VENIKA: Poděbrady jsou naše oblíbená letní výletní destinace, doporučuju! Na začátku lázeňského parku jsou naprosto boží stříkající fontány a chodníčky s tekoucí vodou pro děti, naši kluci by tam mohli strávit celé dopoledne. Na dosah jsou pak
    klasické lázeňské libůstky oplatky, zmrzky nebo mléčnékoktejly v našemoblíbeném mléčném baru u nádraží. Naopak moc nedoporučuju místní koupák, minulý víkend hlava na hlavě na hranici únosnosti. Ale pokud budete mít kola, dá se do vody hupsnout i jinde mimo placené úseky. A voda prima.
    CALLUNA: Ahoj, to jsou na mě trochu komplikované dotazy. Stan máme třetí sezónu a jezdíme v něm každé léto tak na 4-5 nocí, takže zase tolik času jsme v něm nestrávili a z loňska už jsem toho dost zapomněla.
    Obecně jsme se stanem spokojení, nemám výtky ani ke stabilitě ani ke kvalitě tropika. Žádné extra dramatické počasí jsme ale myslím zatím nezažili a navíc nemám srovnání - v jiném stanu podobné velikosti jsem nespala.
    Podlážka v chodbičce mi přijde prima, ve vlhkém počasí podle mě ohnuté strany oceníš.
    Řekla bych, že matka plus dvě děti se v každé komůrce vyspí. Nejsem si jistá, zda už někdo nebude trochu narvaný ke stěně, ale to asi záleží. My aktuálně spíme vždy jeden dospělý s jedním mrnětem a rezervu máme dostatečnou.
    V klasickém kempu jsme zatím nespali, takže velké místo jsme neřešili. Na dětském táboře, kam se stanem jezdíme, rovné místo neexistuje, takže prostě spíme ve svahu a taky to nějak jde :) To samé se týká zahřívání. Na táboře nemáme možnost postavit si stan někde ve stínu, stavíme ho zkrátka uprostřed louky. Když paří slunce, být se v něm prostě nedá jako asi v žádném stanu :)
    CALLUNA
    CALLUNA --- ---
    MONI: diky! zel nejsem, jestli nepodlehnu tedka pnuti mysli a nekoupim najezdove, zajedu si tam pristi tyden.
    PETATA: diky! dve loznice proti sobe prez chodbicku byla i nase idealni predstave usporadani sveta. jak jste s Vasim Pinguinem spokojeni?
    CALLUNA
    CALLUNA --- ---
    RYNA: díky, zrovna tyto Colemany mne zajimaji, rozhoduji se mezi nima a ekvivalentem od Huskyho (serie Boston, model 6 nebo 8).
    Jak vnimas komfort z pohledu barva stanu/jeho zahrivani sluncem? Colemany jsou svetlejsi nez Husky, meli by se zahrivat min ... .
    Jaka je kvalita tropika? Prislo mi jemnejsi, krehci svym zpusobem nez Husky, povedlo se Vam jej protrhnout?
    Jak jste spokojeni se stabilitou? Zasahl Vas v nem jiz velky vitr nebo boure?
    Kolik nejvic lidi by se dalo narvat do te ctyrky? Vyspaly by se tam dve deti plus matka v kazde z loznic?
    Posledni dotaz: ta zvednuta podlazka v chodbicce (Husky ji ma jenom rovnou), svini se Vam diky tomu do chodbicky min, je to zasadni vyhoda?
    Uplne posledni dotaz: mivate problem najit dostatecne velke dostatecne rovne misto aby to slo pohodlne postavit?
    Predem diky za strpeni vyslechu!
    MARI
    MARI --- ---
    VENIKA: Ze Srbska do Berouna jsem šla jako těhule zrovna loni, na konci cesty Blackdog nebo Koza Róza, jestli máte rádi burgery. Vím, není to moc lákadlo pro dítě, ale doporučuji i tak. ;)
    KATIA
    KATIA --- ---
    VENIKA: Myslím, že Poděbrady se tu různé probírali, mrkni to do historie, nebo za ptej, co by tě zajímalo ;-)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    DYNK: no jo, vlastne. Ja mam dokonce v Podebradech detnyho znamyho, ten bude mit urcite konkretni tipy, diky!
    MUFLONEK: kolem Pernikove chaloupky jsme zrovna minuly tyden jeli, to nas zaujalo. Tak fajn, na to mrknu taky, dik moc.
    a ten web akcni rodice jsem neznala, ukladam.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    VENIKA: Já bych doporučila Pardubice a okolí a cyklostezku podél Labe ke Kunětické hoře - https://cestujnakole.cz/cs/cycling-routes/pardubice-kuneticka-hora - je tam jednak hrad, pod ním restaurace s minizoo, a pak taky perniková chaloupka.
    Perníková chaloupka
    https://www.pernikova-chaloupka.cz/program/rezervace_k2.phtml
    http://www.podkunkou.cz/ - restaurace s velkou zahradou a trampolínovým centrem.

    V HK je pro změnu nedaleko cyklostezek rytířské hradiště a třeba i další stezky by mohly být zajímavé...
    Rytířské hradiště | Městské lesy Hradec Králové a.s.
    http://www.mestske-lesy.cz/tipy-na-vylet/rytirske-hradiste.html

    Nebo pak okolí Mělníka a mini zoo v Zelčíně.o)
    https://www.vylety-zabava.cz/...k/okoli-prahy/128-novou-cyklostezkou-podel-vltavy-a-labe-na-melnicku.
    Teď o tom pěkně psala Martina s akční rodiče: http://akcnirodice.cz/2019/06/23/zoopark-zelcin/ - tam to lze asi využít i s ubytováním.o)

    Ale konkrétní doporučení na ubytování teda nemám:O(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam