• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GREVE: Mimochodem Bluestyle fakt nedoporučuju, snad všichni z mého okolí včetně mě s ním mají dost mizerné zkušenosti. Zkus Firo, Čedok nebo Fischera.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    Plus taky možná můžou být problém moc striktní data, jestli zadáváš přesná... Jinak nevím 🤔
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GREVE: Problém bude asi ten počet osob, pro víc než 4 se hledá blbě.
    GREVE
    GREVE --- ---
    HUJERKA: Hm, díky. Vypadá to zajímavě, ale pořád stejný problém - když si u těch tvých tipů zadám požadované datum a počet osob (5), tak mi to napíše, že žádná nabídka není k dispozici. V té Athině na Korfu mi to něco našlo (mimochodem 7 nocí za 250.000 Kč - to je normální?), ale pak jsem zadal odlet z Prahy a zase mi to ukázalo, že není k dispozici.
    Já tyhle vyhledávače fakt nechápu :-(
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    GREVE: můžeš si mě vyfiltrovat, na řecké ostrovy jezdíme v létě pravidelně
    GREVE
    GREVE --- ---
    Mohl bych poprosit o radu? Příští rok bych chtěl poprvé v životě jet na standardní dovolenou někam k moři, třeba do Řecka nebo něco podobné. S dětmi, letecky z Prahy.
    Ovšem nikdy jsem nic podobného nehledal a teď zjišťuju, že to neumím. Prostě si s vyhledávači dovolených nerozumím, nevyhazuje mi to relevantní výsledky. Teď jsem zkoušel Bluestyle a po zadání kritérií Řecko a dovolená o prázdninách mi to vyhodilo jeden jediný výsledek, přičemž by půlka rodiny spala na rozkládací pohovce (??). Obecně najít něco jako rodinný apartmán se mi nepovedlo nikdy...

    Kde mám začít? Případně máte nějaký konkrétní tip, kam jet a kde to bude pro děti 6-10 let zajímavé?
    Díky
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    LORD_DE_SEIS: Hele, dobrý mírný vlek je třeba i na Nové vsi u JBC nebo v Lučanech. Ale Hrabětice jsou pro malé top.
    KATIA
    KATIA --- ---
    LORD_DE_SEIS: Syn se učil jezdit na Horních Mísečkách, ta lokalita sama o sobe zrovna klidná není, ale tahle sjezdovka je bokem (hned vlevo po vjezdu do obce, je tam maličkej areálek s pásem pro úplné začátečníky a pak Poma na opravdu pohodovém svahu, kde z mojí zkušenosti primárně jezdí jen děti - kdo na tom umí, tak se posune na další sjezdovky. A půjčovna je hned u sjezdovky a bufet a kousíček hospoda, kde skvěle vaří.
    PETATA
    PETATA --- ---
    RYBKA: pořád jsem přemýšlela, kam jste to jen jezdili do Jizerek!
    Jasně, Severák je super. Je tam pro nejmenší pás a mají takový ohraničený prostor a když už si pak troufnou na vlek, je tam pomalá poma a velmi pozvolný svah
    Přímo v areálu je půjčovna, dětský koutek,, lyžařská škola a parkoviště hned pod areálem, ubytování kolem
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    LORD_DE_SEIS: Naše děti se učily v Hraběticích (kousek od Bedřichova).
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Kvilda je ale podle me totalne preplnena, zvlaste v dobe prazskych prazdnin.
    PETATA
    PETATA --- ---
    LORD_DE_SEIS: Kvilda
    Ubytování je všude kolem sjezdovky, je to vlastně sjezdovka uprostřed města
    A ten Boží Dar mi přijde taky super a ubytka je taky plné město a ty sjezdovky jsou hned u nosu
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    HANELA: tady už mám trochu obavu z vyššího počtu lidí, ale i tak děkuju za tip
    HANELA
    HANELA --- ---
    LORD_DE_SEIS: my si oblibovali Boží Dar, záruka sněhu, ale už je to dlouho, nevím, jestli to ještě pořád platí.
    Vlek Novako
    IORETH
    IORETH --- ---
    LORD_DE_SEIS: Naše děti se učily lyžovat v Nové vsi v Jeseníkách, na sjezdovce u chaty Severky.
    Sjezdovka je přímo u chaty, je tam půjčovna se strašně milou paní, malý vyloženě tréninkový "svážek" pro úplné začátečníky a navíc tam většinu víkendů bývají instruktoři, se kterými se dá domluvit, že děti naučí úplné základy.
    Chata Severka Jeseníky
    http://www.severkajeseniky.cz/
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    Nemáte někdo tip na nějakou klidnou lokalitu s mírným kopcem pro dva lyžaře začátečníky (4 a 6 let), kteří na lyžích nikdy nestály?
    Úplně ideálně s ubytováním poblíž svahu a kdyby u toho byla i pujčovna lyží, bylo by to perfektní (ale neni to nutné)

    Destinace nerozhoduje, ale čim méně lidí, tim lépe (určitě ne Bedřichov apod.)
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    VVENDY: v listopadu ne. Ale byli jsme v prosinci a lednu... GC nebo Tenerife... většinou je příjemné teplo na kraťasy. Večer stačí na sebe hodit mikinu. A to nejezdíme vyloženě na jih. Na Tenerife jsme si oblíbili El Medáno... a odtamtud vyjíždíme na výlety.

    Ubytování většinou v apartmánu. většinou bytové kondominium a u nich bazén.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    IKARIE: Minulej rok dva tydny na Tenerife a bylo to bozsky. Teplo furt a ocean prekvapive tak teplej, ze i muj beztucnej syn, kterej je jinak v neoprenu furt, se koupal porad a bez. Ovsem bazeny studeny, rozdil mezi aspon prihrivanym byl dost citelnej.

    (s vyhrivanyma bazenama stejna zkusenost jako Ikarie, a i tak se clovek musi dost pidit, co to vlastne vyhrivanej znamena, protoze nekdy je to z dvaceti na dvacet jedna)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    VVENDY: my byli prvni tyden v prosinci na fuerteventure par let zpatky. pres den kolem 25, atlantik chladny, na koupani to uplne nebylo, ale syn mel neopren a na blbnuti na brehu to bylo ok. v jednom ubytku jsme meli vyhrivany bazen a to byla pecka, ale bylo to dost slozite to sehnat, vlastne kvuli tomu bazenu jsme byli par dni v hotelu s all incl :) - pak jsme meli jeste dve obycejnejsi ubytka s nevyhrivanym bazenem a v tom sme se teda nekoupali, to bylo studene.

    v tomhle terminu bych priste volila urcite tenerife nebo gran canarii, jizni cast ostrova.
    VVENDY
    VVENDY --- ---
    Máte někdo zkušenost s počasím na Kanárech v listopadu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam