• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    HUJERKA: díky, klouzačky vypadají spíš pro menší do brouzdaliště, že?
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    IBERIA: Toho je strašně moc. Dej si to hledat na invii nebo nějaké cestovce, zadej parametry a pak kontroluj vzdálenost od moře, případně vzdálenost od letiště a recenze hotelu...
    KATIA
    KATIA --- ---
    IBERIA: Tip nemám, ale imho má Řecko spíš lepší moře, takže dobrá volba ;-)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    Potřebuji poradit s výběrem konkrétního hotelu. Máma chce vzít první týden v červenci dcery (9 a 12) k moři. Klasická válecí dovolená all incusive. S tím nemám vůbec zkušenosti. Mám prý hledat Řecko, něco úplně u moře, s hezkým bazénem v hotelu (např. i s tobogánem). Já si trochu myslím, že takové resorty jsou spíš v Turecku nebo Bulharsku, ale ona by raději do Řecka. Pojede s nimi i sousedka rovněž s vnoučaty, takže nějaký rodinný apartmán může být. Myslím, že tu někdo přesně takový resort kdysi vychvaloval, ale nedaří se mi to dohledat...
    KATIA
    KATIA --- ---
    Koukám, že tu moc není zimní Harrachov, tak třeba někdo využije:

    Menší sjezdovka/poma pro začátečníky: https://www.hilbert.cz/
    Je u toho bar a taky svah na pekáče a jiná vozítka (dost prudký)
    Naproti svahy pro úplně začátky
    Jezdí tam tahle škola: https://www.jpk.cz/cs/harrachov - syn s nima byl dva dny na skupinové výuce a byl spokojen (doporučuju rezervovat online se slevou, kvalitu jinak posoudit nedokážu)

    pro lehce pokročilejší je modrá sjezdovka doplik v tom hlavním areálu: https://www.skiareal.com/cz/zima/lanovky-a-vleky-v-harrachove/ - ale je k tomu trochu horší přístup a na sjezdovce se potkávají lidi, co sjíždí červenou z vrchu, s těma, co jezdí tu modrou...

    kousek od hlavní kasy je plácek na stadionu a tam se dá pěkně rozjezdit na běžkách, je odtamtud nástup na vcelku začátečnický okruh pěkně lesem (lze volit různou délku) a taky ja tam mírnější svah na sáňkování

    při nepřízni počasi funpark mamutek: https://funpark.likro.cz/ taková ta klasická chaotická herna, ale děti to to zabaví

    na jídle jsme byli jen tady: http://www.roubenka-harrachov.cz/uvod/restaurace-2/, moc dobré, večeře ne rezervaci, jinak jsme měli dovezené jídlo z bistro rohlík, což bylo dost fajn

    měli jsme víc štěstí než rozumu, protože celý týden mrzo a svítilo sluníčko, teď už to s počasím zas moc nevypadá...
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    Lanzarote s detma skoro 4 a 6,5yo:

    uplne spontanni akce, letenky jsem koupila last minute od ryanairu z nemeckeho Memmingemu (ano, je to daleko, od nas 5 hodin cesty, ale kupovala jsem je ve ctvrtek na sobotni odlet za 60 euro / osoba / zpatecni, coz je uplne bezkonkurecni cena). dali jsme to jen s malym 5kg prirucnim zavazadlem (pravda je, ze kdyby byli na letisti prisni, asi nam par cm i kg prebyvalo)

    interne vyhodnoceno jako nase nejlepsi dovolena s detma, coz nebylo uplne tak mistem, ale tim, ze decka uz jsou fakt pohodovi cestovatele snasejici mnoha nepohodli, partaci co se spolu zabavi, kdybych mela prostor v baglu na knihu, tak ji za ten tyden v pohode prectu :)

    Lanzarote byl nas 3. kanarsky ostrov, v lete jsme byli 3 tydny na Tenerife a ten u me vede kvuli prasne prirode a zeleni. Lanzarote je podobny jako Fuerteventura, mensi, pro me krasnejsi i diky pusobeni Cesara Manrique, ktery ostrovu vtiskl vyznamnou vizualni stopu.

    pocasi bylo promenlive, 18-19 stupnu ve stinu, kdyz svitilo slunce, dost to pralo, vratili jsme se opaleni a musela jsem nas mazat. obcas bylo polojasno, dvakrat nam sprchlo, nicmene to deti zvladly v trickach a kratasech a keen sandalech po vetsinu casu. koupali jsme se kazdy den, atlantik mel 20 st, ze zacatku deti v neoprenech, pak uz i normalne v plavkach.

    co je must see:

    narodni park Timanfaya - pro me asi nejeexotictejsi krajina, co jsem v Evrope videla, obalst tvorena lavovymi poli a sopecnymi kuzely

    ostrov Graciosa - dali jsme si dvoudenni dovolenou uprostred dovolene, nechali jsme auto na Lanzarote a trajektem se prepravili na prakticky opusteny ostruvek, kde je par baracku, dva supermarkety, par restauraci, zadne silnice a uplne panenske plaze, kam se musi dojit pesky (nebo na pujcenem kole)

    dilo Cesara Manrique - my jsme navstivili jeho dum a atelier v Haría, nadaci Fundacion Cesar Manrique a jeho dilo Jameos de Agua - bavilo to i deti!

    dlouha divoka plaz Famara na zapade s vlnami a surfarskymi spoty a naopak klidne plaze a zatoky na jihu (Playa de Papagayo)


    co za to?
    - letenky za 7000 pro nas 4 byly haluz, parking v nemecku 70 euro / tyden.
    - pujceni auta drazsi nez na Tenerife (mozna to ale bylo zpusobeno bookingem na posledni chvili), pujcujem vzdy u autoreisen, sedacky jsou gratis, vyslo nas na 25 euro na den (a tenerife v lete to bylo 16 na den, ale na delsi casovy usek). ostrov jsme objeli krizem krazem a projeli benzin za 20 e :)
    - ubytko docela drahe, prumerne 3000 za noc, spali jsme na 4 ruznych mistech (Playa Blanca, Costa Tequise, La Graciosa a krasne neturisticke mestecko Arrienta)
    - jidlo v supermarketech jak u nas, restaurace jsme si uzivali a chodili na mistni speciality (chobotnice, kanarske brambory, morske plody a ryby) prumerna utrata kolem 50 euro

    snad se nam to pristi rok na jarnaky postesti znovu, jeste nam par ostrovu zbyva :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    FEROBAGR: prosim klidne o n plejaky obecny tipy k fungovani s detma v tropech:)
    Zanedlouho nas s 1,5r ceka mesic v Malajsii a Thajsku, poprvne s mimi jedeme takto daleko.
    FEROBAGR
    FEROBAGR --- ---
    Ahoj všem, jen bych tady chtěl napsat trip tip - právě jsme se vrátili ze Srí Lanky a nezbejvá než doporučit! Máme 2 a 3 letý děti a myslim že si to užili stejně jako my. Dovedu se představit, že se školákama, kteří už dokážou sami i něco ujít by to byla dvakrát taková paráda. I tak jsme zvládli projet velkou část země a vidět spoustu krás a hlavně zažít trochu jiný přístup k životu. V Asii už jsme dřív, bez dětí, na pár místech byli, ale Sri Lanka je velmi specifická. Jediná nepříjemnost je cena letenek, ale ta se během roku dost mění a dají se jistě sehnat i za rozumnou cenu. No a samotný život na místě nás, čtyřčlenou rodinu vyšel průměrně na 1000Kč za den (za všechno - ubytování, strava, doprava, vstupné..). Tak kdyby se někdo chystal navštívit ostrov čaje a slonů, rád přidám nějaký konkrétní tipy. Cestování zdar
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Já bych jen ráda řekla, že teda já jsem seděla se svým dítětem. Moje máma dostala sedačku jinde. O tři řady před námi na sedadle do uličky. Stejném sedadle, které si s námi slečna vyměnila. jen o tři řady jinde. jako že - fakt nemusela. Ale není moje zodpovědnost, jestli někdo bude sedět vedle mého dítěte. Mohli tam v klidu sedět. Nebo se mohli vyměnit. Nebudu platit víc peněz kvůli cizím lidem s přehnanou představou, jestli jim to náhodou nebude nepříjemné. Já tam se svým dítětem byla.
    KATIA
    KATIA --- ---
    HOJ_TY_STEDRY: Tak ono samotné dítě asi personal nenechá sedět, tak se holt najde jiné řešení...
    KATIA
    KATIA --- ---
    POZITRON: Já neříkám, že je to jednoduchý. Ale dost pročistí vztahy, když lidi dělají to, co chtějí a nedělají, co nechtějí. Je super neprijemne, když někoho požádáš, on ti vyhoví a pak se zpětně dozvíš, že to vlastně nechtěl udělat a ty se máš cítit blbě, protože si to měl vytušit....
    HOJ_TY_STEDRY
    HOJ_TY_STEDRY --- ---
    KATIA: mne to prave bezohledne přijde. Představa, že si zaplatím místo u uličky, abych měla místo na nohy a pak se tam chce někdo vyměnit, aby seděl vedle svyho dítěte. Já řeknu ne a pak za prvý trpí všichni brecicim dítětem a za druhý trpi dítě, který za to celý nemůže. Takovy citový vydírání ostatních cestujících skrze deti. Pustila bych, ale o rodičích bych si pomyslela nepekne věci.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    HANELA: ono to sem nepatri, ale co jsem chodila na skupinu pro lidi se socialni uzkosti/fobii, tak tam tohle bylo dost caste tema. akorat ze treba vetsine lidi, tady to je ted krasne videt, to prijde uplne snadny - "je ti neco neprijemny? tak rekni ne a hotovo, ses snad svepravna. tak prosim te neres kraviny. hahaha." jenze prave ne pro kazdyho to je snadny a nebo neco, nad co se behem par minut povznese a uz o tom ani nevi, jakkoli to komukoli muze prijit jako reseni totalnich picovin.
    HANELA
    HANELA --- ---
    KATIA: jenže ono prave ne každý umí říci NE a pak se uzira!!!
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ale uznavam, ze sezeni vedle nejakeho treba nesnesitelneho ciziho ditete, ktere let provzteka, muze byt horsi varianta nez ozelet napr. misto u okynka, to rozhodne. :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KATIA: tak to teda lol, ja se nicim fakt neuziram, jen rikam, jak to taky muze nekdo vnimat. :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    POZITRON: No a mě na tom nepřijde nic sobeckého, prostě se lidi nějak dohodnou podle aktuální situace. A komu to vadí, tak řekne ne. A je to :-) Jen se ti snažím ukázat, že se na to dá dívat z různých úhlů pohledu a není nutné hned se užírat tím, jaký jsou lidi sobci...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KATIA: ano, neni to dobry na nervy a mozna by se temhle situacim dalo predejit tak, ze by lide nemuseli byt bezohledni a nepocitali predem s tim, ze se jim nekdo kdyztak prizpusobi, coz se snazim rict. :) samozrejme kazdy at si jedna tak, jak to sam povazuje za nejlepsi. ja bych si pripadala jako sobecka krava, kdybych mela predem pocitat s tim, ze si nekdo presedne. kvuli mne.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    POZITRON: v pohodě, ten člověk, co by se nevyměnil, mohl sedět vedle mě a mimina. klidně, no problem..... já to zvládala. rádi se vyměnili.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam