• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    VERCA_ZABA: Díky moc za nápady. Dovolenou máme celý srpen, chceme taky do ČR 😅ale to je jiný druh odpočívání. Zatim jsme v módu, že chceme základnu a z ní případně někam vyrazit na půl den, na den moc né, protože odpo spaní maj teďka v jeslích a budou mít i v mateřské školce.
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Ak by ste sa tento rok niekto chystali do Legolandu v Billunde, napíšte mi.
    Mám slušný zľavový kód na rodinnú vstupenku, ktorý sa mi nepodarí využiť (lebo som iniciatívne kúpila lístky dopredu).
    MASOUMEH
    MASOUMEH --- ---
    Ja som rezervovala na Alonissose toto https://odyssia-seaside.com/
    Predpokladám, že tam veľa ľudí nebude.

    Ithaka je nádherný ostrov. Trajektom z Kefalonie.
    Na rozdiel od Skiathosu tam ale nelieta z Prahy Ryanair, len Smart Wings, ktorý bude asi o trochu drahší
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    IKARIE: zkusila bych treba Skopelos a vedle Allonissos... ze Skiathosu lodi.. chci to tam jet nekdy omrknout
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    QUANTI: hele kolegyne :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAMPY: Učím se na Duolingo řecky, hned důvod víc zabrat 😁
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    IKARIE: Jsem se schvalne mrkla na airbnb a clovek najde rozhodne zajimavy mista uplne opusteny v uplnych dirach a najde i hezky mista se soukromou plazi v necem vic obydlenem. Viz: https://www.airbnb.com/slink/o6YIlc7e Otazka je spis jaky je budget…
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    VAMPY: Ale jinak je to ostrov, jakoze fakt prdel sveta. Jedna vesnice, s jednim obchodem, pouze mistni, pry moc nemluvi anglicky, co si nedovezes to nemas… zato zrejme pomerne soukromi.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    IKARIE: Mam znamy izraelce, co takovy domek koupili minuly rok. Ale jeste to neni teda zadnej luxus. Na tuhle sezonu vymenili jen zachod, jinak to je postel kuchyn strecha nas hlavou hned u plaze… nevim jestli to uz je na airbnb, ale bude
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    VAMPY: tip na opusteny ostrov v recku se soukromou plazi, kde V SRPNU nikdo nebude prosim?! :))

    my letos bookli na zaklade konkretniho doporuceni v tomto auditku na par dni toto a opravdu od toho mam ocekavani, ze tam narvano nebude, tak snad nebudu zklamana. https://ktimabilioni.gr/
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    TOOMIX: Děkuju.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    VAMPY: Island je megadrahej. Ale treba Pobalti je super, i pratelske k detem, i cenove ok. Estonsko a ostrov Saaremaa treba, parada
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    GRETKA: ja jsem nakonec na tebe nedala a v srpnu na ten jih na 2 tydny jedeme, pronajali jsme si barak a no, sama jsem zvedava, jak OH pocitime :) jinak bych ti doporucila rakousko, pokud to nemusi byt more, kombinace hory, horske hriste (maji dost baby friendly), jezero a koupacka, za me super. v tomhle veku jsme s nimi byli v dachstein koenig hotelu, stal raketu uz tehdy, ted jeste vic, ale ta lokace, vylety, vsude nejaky hriste, jezero, bylo to pokazde skvele.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GRETKA: No a co pak treba nejakej cestovaci sever? Island by mohl bejt super a nebo pak klasika nejaky recky opusteny ostrov domecek se soukromou plazi a je to.
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    VAMPY: Dík za reakci. 😊
    Jih Francie je v srpnu právě ta hlava na hlavě. Byla jsem jedno léto na stáži v Marseille a o víkendech jsme cestovali a prostě krásný vzpomínky but never more 😂 Navíc teď tam bude tuplem hlava na hlavě, protože všichni kdo můžou z Paříže vypadnout odjedou a hodně po Francii. Navíc jak sama píšeš tahat tam děti je ještě další level obtížnosti.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    GRETKA: Na jak dlouho máte dovolenou? A chcete někam odletět a být tam nebo si půjčit auto a popojet/zkusit pár míst během dovolené?
    Co máme zkušenosti s dětmi:
    Sardinie je krásná, není tak přecpana (protože ostrov). Super pláže, jídlo, dá se ale jet i do vnitrozemí do hor, je malá a tak ji člověk může objet křížem krážem..
    Tchanovci loni v srpnu byli s vnoučata v Burgasu a moc si to chválili (letos tam syna berou zase). Letiste v Burgasu, taxík za pár šupu do apartmanu, obrovská pláž, všude levno, lidi milý
    My teď akorát cestujeme po Španělsku a za mě top. Lidi tu děti milujou, všude jsou dětská hřiště, v restauraci na tebe nekoukaji skrz prsty, když přijdeš s dítětem, je tu poměrně levno (ve srovnání s ČR a oproti Francii tuplem). Líbilo se nám třeba v Chilches a Sagunto - kousek od Valencie, která taky stojí za návštěvu, a nebo teď v Salobreña a Nerja - ty jsou zase dostupné z Malagy.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GRETKA: A jih Francie autem by nesel? Saint Tropez, Saint Maxime a tyhlety vesnicky, Monaco… tam to bylo tak krasny. Asi ne pro deti, ale no och ach
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    Jdu si pro rady. Jsme donuceni okolnostmi si položit dovolenou v srpnu, čemuž se roky vyhýbáme, protože je to top sezóna, takže ceny jsou vysoké a “všude” mraky lidí, aspoň si to tak myslíme. Máme dvouletý dvojčata, takže se chceme vyhnout dlouhým letům (nad pět hodin z Paříže) a nočním letům (charter). Navíc letos je tu olympiáda, takže je to ještě větší oříšek.
    Upřednostňujem pronájem apartmánu nebo domu v airbnb než all inclusive. Často máme svůj rytmus, hlavně na dovolené.
    V zásadě by jsme chtěli k moři, avšak beru typy i jinam. Jedno dítě má dost respekt k vodě, druhý je skoro jako ryba. 😄
    Co nám doporučíte za destinaci nebo dokonce destinace?
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    Nemáte někdo zkušenosti s kempy případně s apartmány v Polsku u moře? Koketujeme s výpadem tam na část letních prázdnin. Dítě 3 roky, takže moc turistiky nehrozí, spíš vyžití formou hřišť a dalších věkově úměrných atrakcí. Filtr nic moc nevyhodil, možná špatně hledám…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam