• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JENDAVBElektro centraly ,dieselagregaty
    JENDAVB
    JENDAVB --- ---
    DIM42: co v tom je za motor ?
    DIM42
    DIM42 --- ---
    co si myslite o tomhle: https://aukro.cz/generator-elektrocentrala-diesel-kraftwele-sdg16000-6970953548 ?
    a o kraftwele obecne? zda se mi to nejak podezrele levny... a podezrele lehky - je mozny aby kapotovamej 16kw diesel vazil jenom 210kg?
    PAJUS
    PAJUS --- ---
    NOZISS: bych věděl napiš sz
    NOZISS
    NOZISS --- ---
    Nevíte někdo o agroši tak 7KW na půjčení na 23.-27.7. prosím???
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    HOUH: na pár akciček za rok ti bude sloužit cokoliv. ale musíš počítat s vysokou poruchovostí (zkušenost s heronem).
    HOUH
    HOUH --- ---
    LAKSYMO: Jo plyn, to jsem vybral omylem, bude to klasika benzín. A máš prosím typ na něco lepšího teda +- v podobné cenové relaci a výkonu? Já Vím, že hondy jsou asi top ale stojí o 10k víc :).
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    HOUH: heron obecně je funkční, ale kvalita nic moc a brzy odejde. ale to se zde dočteš všude. proč proboha cng??
    HOUH
    HOUH --- ---
    Co si myslíte o téhle, bylo by to jen na privátní akcičky s bednou a chlaďákem? Případně napadá Vás nějaká lepší/levnější alternativa pro tyhle účely?

    HERON - elektrocentrála benzínová a plynová (LGP/NG) 6,3HP/2,4kW, elektrický start
    http://www.heron-motor.cz/cs/produkty/plynove-elektrocentraly/8896317/
    TUTENSMUK
    TUTENSMUK --- ---
    EA 3000 - jednofázová elektrocentrála Honda
    https://www.ancer.cz/cz-detail-1183274-ea-3000-jednofazova-elektrocentrala-honda.html#top
    Todle pouzivame v praci
    TUTENSMUK
    TUTENSMUK --- ---
    STENNY: tak treba tohle pouzivame v praci na el. Naradi...vrtacky,pily,bouraci kladiva atd...a v pohode to dava vse...jen proste nevim jesi by to utahl njakej levnejsi stroj...
    Mel sem treba levnejsi centralu za 5k a kdyz sem ji ttochu vic zatizil okamzite schorel stabilizator napeti...
    Myslim ze treba tohle by tu pilu melo taky utahnout...zalezi jakou to bude mit zivotnost
    https://www.domacitechnika.cz/produkt/heron-eph-50-8895101
    STENNY
    STENNY --- ---
    LAKSYMO: Den a půl běžně, pamatuju tří a čtyřdenní... a to místo, kde strom překáží, byl za toho třídenního i dům.
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    STENNY: jasný, taky žiju na "větrné hůrce" a výpadky proudu jsou u nás při každé větší bouřce víceméně jistotou. jenže než bych se dostal k likvidaci škod tak proud v řádu hodin opět funguje.. u vás vypadává na delší dobu, tj několik dní?
    STENNY
    STENNY --- ---
    SPECZ: Dik, na tuhle kombinaci mrknu.

    LAKSYMO: Pokud je takový vítr, že shazuje stromy (což je u mě tak jednou za dva roky) tak občas pila není něco, co by se dalo odložit, protože si strom lehne někam, kde fakt překáží :)
    LAKSYMO
    LAKSYMO --- ---
    STENNY: jen tak ze zvědavosti, to tu pilu potřebuješ denně?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: Takze za klidu odber skoro nic, a pak pilu 2kW. Hmm, na to mi prijde centrala hrozne neefektivni - bud pobezi na doraz, a nebo "skoro naprazdno" - mrazak bezi jednou za cas a led skoro nejsou zatez - to mi prijde pricetnejsi mit LED a mrazak na AKU, ktery prinejhorsim pri delsim vypadku jednou za cas dobijes z centraly - je dost pakarna startovat centralu a nechavat bezet (palit benzin, smrdet a hlavne rachotit) kvuli sviceni, jeste blbejsi je chodit startovat jen kdyz si chci rozsvitit ... Takze pokud jde jen o samotnou pilu, asi nejlepsi by bylo zkusit ukecat nekoho kdo ma centralu co vypada ze by to mohla zvladnout, a udelat praktickou zkousku - takhle od stolu ti to imho nikdo nedokaze kvalifikovane rict pro tvou konkretni situaci, tak aby centrala nebyla zbytecne predimenzovana. Ale treba me nekdo zkusenejsi vyvede z omylu.
    STENNY
    STENNY --- ---
    TUTENSMUK: Dík za tenhle rozbor, protože mi došlo, že jsem nenapsal zásadní věc: Když budu potřebovat nahodit pilu, tak na tu chvíli, co pojede, můžu všechno ostatní odpojit. "Kritické spotřebiče" jsou zejména mrazák a osvětlovací okruh se třemi LED svítidly; největší nároky má jednoznačně pila, proto ji tak řeším.
    TUTENSMUK
    TUTENSMUK --- ---
    STENNY: tak pocitej,centrala ktera ma utahnout pilu plus spotrebice musi bejt 3fazova protoze tu jednu fazi si veme pila...zbili dve na ostatni spotrebice...takova centrala aby to bylo neco rozumnyho
    pocitej 30k a vice....
    njaka jednofazova centrala pouze na spotrebice 10k a vice + nova motorova pila mi proste vychazi levneji a jednoduseji

    pro njakou blizsi specifikaci by bylo dobry kdyby si uvedl jake spotrebyce chces udrzovat a kolik odebyraji watt
    pak se da kalkulovat jesi by ti stacila njaka mala jednofazovka nebo neco vic...dalsi vec je ze kdyz si poridis njakou slabou jebku a pila ji bude hodne zatezovat muzes mit pak podpeti v siti a ne vsechny spotrebyce tohle snesou....
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: A jaký potřebuješ celkový výkon pro ostatní spotřebiče (mimo pily) ?
    STENNY
    STENNY --- ---
    SPECZ: To by bylo nejelegantnější řešení, ale se zkušenostmi za poslední roky musím "benzínová se využije i jindy a jinak" rozporovat (kabel zatím nikdy nebyl významně omezující faktor), čili to považuju za zbytečně nákladný postup pro řešení "co kdyby."
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    STENNY: No, v tom pripade mi prijde asi nejpricetnejsi (byt ne nejlevnejsi) reseni poridit ciste benzinovou verzi pily ( protoze ta se vyuzije i jindy a jinde ) a k tomu nejakou levnou centralu na ten zbytek spotrebicu ... Ja tim dotazem miril na to jestli je to "klasicka motorovka" nebo napr. nejaka stolni potvora, cirkularka nebo tak neco. Ona centrala by nejspis ustala rozjezd pily naprazdno, ale videl bych problem ve chvili kdy se ti nejak blbe kousne v materialu a potrebujes ji rozjet znovu ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam