• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLUSIstřední amerika
    Diskuze by měla být o cestování po menších státech střední ameriky (tj všechny vyjma Mexika). Takže Belize, Guatemala, Honduras, El Salvator, Nicaragua, Panama. Překvapivě tu takový klub chybí.
    rozbalit záhlaví
    PAZNE
    PAZNE --- ---
    FIRED: cau projel sem ji ale jen castecne ale asi mesic sem tam stravil
    FIRED
    FIRED --- ---
    Ahoj, najde se tady nekdo, kdo projel Nicaraguu a byl by mi ochotny v poste odpovedet na par veci? :) Diky
    PAZNE
    PAZNE --- ---
    Cau nekdo by mel zajem se pripojit na ROAD TRIP in CENTRAL AMERICA approx. route - Colombia, Panama, Costa Rica, Nicaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Mexico (Yucatan)...... a mozna dal, kdovi?
    Jsme zatim 3, 2 kluci a jedna holka a hledame ctvrteho idealne holku aspon se zaklady spanelstiny a musi mit hodne casu a odvahu.
    Zaciname v Kolumbii ale auto ,nakej obytnak, planujeme koupit v Panama city odhadem koncem brezna. Pro vice detailtu pm
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TURKIN: nakonec jsme je koupili s tím, že na auto kasleme a dáme jen Guatemalu a pár dní v Hondurasu.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ahoj, chtěla bych poprosit o radu. plánovali jsme na únor letět do Cancún, půjčit auto na letišti a projet si Yucatán. Belize a Guatemalu a zpět. bohužel se nám zatím nedaří sehnat letenky.
    dneska vyšla ale akce na letenky do Guatemala City a já se ptám, slo by to udělat i obráceně? půjčit si v Guatemala city auto a s ním se projet přes Belize na Yucatán a zpět? nebude to půjčení auta v Guatemale levnější než v Mexiku? je to naše první cesta na tento kontinent, tak nemáme zkušenosti.
    díky moc za rady:)
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    Hola amigos! Mam jednu vykutalenou otazku kterou tady uz snad nekdo resil a i vyresit.
    Pristi rok planuju koupit auto v Paname jak tipicky, jet s nim do Mexika.
    Znate nekdo mistni legislativni process jak to auto legalne koupit a prepsat na moje jmeno, aby me pak nepopotahovali na kazdy hranici?
    GGG
    GGG --- ---
    byl jste mekdo v Pnanme rijen-listopad? Jak moc tam prsi? Da se to v pohode vydrzet?
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    Nekdo ma zakusenosti s plavbou z Kolumbie do Panamy? Letadlem jet nechci, to je pro túristy :D
    BOMBERCLAD
    BOMBERCLAD --- ---
    je tu koukam mrtvo, ale presto to zkusim: nekdo zitra (nedele 3.4.) na pivo v Panama City?
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    Nemate nekdo jakoukoli zkusenost s Haiti nekdo ?
    Co jsem tak nasel na netu je hodne odkazu na 2010 a celkove problemy s chudobou ...nekdo nejake osobni zkusenosti, nebo odkazy ?
    LEMS
    LEMS --- ---
    TOMAS_13: 3 tydny, na vychode sem nebyl.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    TOMAS_13: zkus to spis tady [ LATINSKA AMERIKA ]
    TOMAS_13
    TOMAS_13 --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s panamou?
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    TURKIN: krasa!

    nemate nekdo Lonely planet Mexico?
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    TURKIN: Tu trasu ještě jezdí transnica :) jeli jsme s něma teď z Tegucigalpy do San Jose. Jinak info o tom, že bys potřeboval doklad o vycestování sice žádné nemám, ale připadá mi to zvláštní .. je přece docela normální někam doletět a nevědět přesně co a jak/kdy budeš dělat ne? Nestačilo by jim říct, že zkrátka plánuješ pokračovat jinam? Nás se třeba takhle ptali na hranici Nicaragua/Kostarika jestli máme potvrzení ohledně opuštění země a stačilo jim říct, že za pár dní letíme pryč.

    Švýcar, který byl za námi taky žádné potvrzení neměl, ale řekl na férovku, že neví jak dlouho se zdrží a dali mu razítko jen s povolením pobytu na 5 dní. Hned o pár metrů dále nám řekl, že tam dopíše jedničku a pohoda :D takže tak. Jinak co se týče hranic střední ameriky, tak z těch států co jsme projeli to má Kostarika nejvíce "striktní a organizované" - na ostatních hranicích to vypadá podle toho spíše jak na nějakém tržišti.
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    OFFINKAA: V Cancunu dle mne nic zajimavy krome mezinarodniho letiste neni, doporucuju odjet smerem na jih - Playa del Carmen, Tulum a nekde na plazi si najit chatku ci hotel.
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    Cau, nekdo zkusenosti z Cancunu? Lze to absolvovat ne uplne turisticky, zavreny v hotel. komplexu a na privat plazich? Ubytovani budu resit formou Airbnb - pomerne dost na vyber a zajima me jak je to pujcenim auta, resp. s dopravou v Mexiku a nejake vylety do okoli. Mam rozdilne reference, tak by se mi jich hodila dalsi, pokud nekdo mate.
    EM303
    EM303 --- ---
    zdravím, pokouším se rozject auditko o možnostech ubytování.
    Doufám, že se tady najdou lidi, kteří by mohli zásadně přispět:)
    [ Hotely/Motely/Pensiony/Accommodation ]
    EM303
    EM303 --- ---
    Je tu někdo kdo má nějaká zkušenosti s Kostarikou?
    Především mě zajímá jak to tam je s cenama za jídlo a ubytko ( nemusím bydlet v 5* hotelech:)
    Je drahé půjčit si tam auto? Nějaké zajímavosti k tomu?

    Které oblasti jsou podle vás top?
    Jak je to na Kostarice s bezpečností?
    Je tam mobilní a datové(3G atc..) připojení i mimo města?

    Pak mě zajímá jestli máte někdo zkušenosti s výpravou do džungle s průvodce.

    Budu rád za jakékoli rady/info/postřehy/dojmy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam