• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLUSIstřední amerika
    Diskuze by měla být o cestování po menších státech střední ameriky (tj všechny vyjma Mexika). Takže Belize, Guatemala, Honduras, El Salvator, Nicaragua, Panama. Překvapivě tu takový klub chybí.
    rozbalit záhlaví
    PAZNE
    PAZNE --- ---
    FIRED: cau projel sem ji ale jen castecne ale asi mesic sem tam stravil
    FIRED
    FIRED --- ---
    Ahoj, najde se tady nekdo, kdo projel Nicaraguu a byl by mi ochotny v poste odpovedet na par veci? :) Diky
    PAZNE
    PAZNE --- ---
    Cau nekdo by mel zajem se pripojit na ROAD TRIP in CENTRAL AMERICA approx. route - Colombia, Panama, Costa Rica, Nicaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Mexico (Yucatan)...... a mozna dal, kdovi?
    Jsme zatim 3, 2 kluci a jedna holka a hledame ctvrteho idealne holku aspon se zaklady spanelstiny a musi mit hodne casu a odvahu.
    Zaciname v Kolumbii ale auto ,nakej obytnak, planujeme koupit v Panama city odhadem koncem brezna. Pro vice detailtu pm
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TURKIN: nakonec jsme je koupili s tím, že na auto kasleme a dáme jen Guatemalu a pár dní v Hondurasu.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ahoj, chtěla bych poprosit o radu. plánovali jsme na únor letět do Cancún, půjčit auto na letišti a projet si Yucatán. Belize a Guatemalu a zpět. bohužel se nám zatím nedaří sehnat letenky.
    dneska vyšla ale akce na letenky do Guatemala City a já se ptám, slo by to udělat i obráceně? půjčit si v Guatemala city auto a s ním se projet přes Belize na Yucatán a zpět? nebude to půjčení auta v Guatemale levnější než v Mexiku? je to naše první cesta na tento kontinent, tak nemáme zkušenosti.
    díky moc za rady:)
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    Hola amigos! Mam jednu vykutalenou otazku kterou tady uz snad nekdo resil a i vyresit.
    Pristi rok planuju koupit auto v Paname jak tipicky, jet s nim do Mexika.
    Znate nekdo mistni legislativni process jak to auto legalne koupit a prepsat na moje jmeno, aby me pak nepopotahovali na kazdy hranici?
    GGG
    GGG --- ---
    byl jste mekdo v Pnanme rijen-listopad? Jak moc tam prsi? Da se to v pohode vydrzet?
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    Nekdo ma zakusenosti s plavbou z Kolumbie do Panamy? Letadlem jet nechci, to je pro túristy :D
    BOMBERCLAD
    BOMBERCLAD --- ---
    je tu koukam mrtvo, ale presto to zkusim: nekdo zitra (nedele 3.4.) na pivo v Panama City?
    JIKOO
    JIKOO --- ---
    Nemate nekdo jakoukoli zkusenost s Haiti nekdo ?
    Co jsem tak nasel na netu je hodne odkazu na 2010 a celkove problemy s chudobou ...nekdo nejake osobni zkusenosti, nebo odkazy ?
    LEMS
    LEMS --- ---
    TOMAS_13: 3 tydny, na vychode sem nebyl.
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    TOMAS_13: zkus to spis tady [ LATINSKA AMERIKA ]
    TOMAS_13
    TOMAS_13 --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s panamou?
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    TURKIN: krasa!

    nemate nekdo Lonely planet Mexico?
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    TURKIN: Tu trasu ještě jezdí transnica :) jeli jsme s něma teď z Tegucigalpy do San Jose. Jinak info o tom, že bys potřeboval doklad o vycestování sice žádné nemám, ale připadá mi to zvláštní .. je přece docela normální někam doletět a nevědět přesně co a jak/kdy budeš dělat ne? Nestačilo by jim říct, že zkrátka plánuješ pokračovat jinam? Nás se třeba takhle ptali na hranici Nicaragua/Kostarika jestli máme potvrzení ohledně opuštění země a stačilo jim říct, že za pár dní letíme pryč.

    Švýcar, který byl za námi taky žádné potvrzení neměl, ale řekl na férovku, že neví jak dlouho se zdrží a dali mu razítko jen s povolením pobytu na 5 dní. Hned o pár metrů dále nám řekl, že tam dopíše jedničku a pohoda :D takže tak. Jinak co se týče hranic střední ameriky, tak z těch států co jsme projeli to má Kostarika nejvíce "striktní a organizované" - na ostatních hranicích to vypadá podle toho spíše jak na nějakém tržišti.
    DEAD_RAT
    DEAD_RAT --- ---
    OFFINKAA: V Cancunu dle mne nic zajimavy krome mezinarodniho letiste neni, doporucuju odjet smerem na jih - Playa del Carmen, Tulum a nekde na plazi si najit chatku ci hotel.
    OFFINKAA
    OFFINKAA --- ---
    Cau, nekdo zkusenosti z Cancunu? Lze to absolvovat ne uplne turisticky, zavreny v hotel. komplexu a na privat plazich? Ubytovani budu resit formou Airbnb - pomerne dost na vyber a zajima me jak je to pujcenim auta, resp. s dopravou v Mexiku a nejake vylety do okoli. Mam rozdilne reference, tak by se mi jich hodila dalsi, pokud nekdo mate.
    EM303
    EM303 --- ---
    zdravím, pokouším se rozject auditko o možnostech ubytování.
    Doufám, že se tady najdou lidi, kteří by mohli zásadně přispět:)
    [ Hotely/Motely/Pensiony/Accommodation ]
    EM303
    EM303 --- ---
    Je tu někdo kdo má nějaká zkušenosti s Kostarikou?
    Především mě zajímá jak to tam je s cenama za jídlo a ubytko ( nemusím bydlet v 5* hotelech:)
    Je drahé půjčit si tam auto? Nějaké zajímavosti k tomu?

    Které oblasti jsou podle vás top?
    Jak je to na Kostarice s bezpečností?
    Je tam mobilní a datové(3G atc..) připojení i mimo města?

    Pak mě zajímá jestli máte někdo zkušenosti s výpravou do džungle s průvodce.

    Budu rád za jakékoli rady/info/postřehy/dojmy
    AGLOT
    AGLOT --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: tak to bohuzel moc neporadim, ja se na pevnine hondurasu v podstate nezdrzoval, prijel jsem dalkovym autobusem z guatemaly a pak zas odjel dalkovym autobusem do salvadoru.. jak jsi asi cetl i jinde, bezpecnostni situace neni zrovna dobra ale staci dodrzovat nejake zakladni pravidla bezpecneho cestovani dle selskeho rozumu bych rekl... zeme je obrovska, takze pokud mate jenom sest dnu, tak se stejne dostanete asi jen na tech par hlavnich mist... ale ani v hondurasu, ani v guatemale ani v salvadoru jsem nepotkal behem 6 tydnu cestovani jedineho cloveka, ktery by si pronajal auto a cestoval tak (ja to obvykle v jinych destinacich taky delam)... tak preju hodne stesti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam