• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    KRAUN
    KRAUN --- ---
    Sakryš, tak mi papričky napadly svilušky, zřejmě jsem si je musel přinést domů s nějakou bylinkou, nebo bůh ví, kde se vzaly. Máte s nima nějakou zkušenost, nebo nějakej recept, jak se jich zbavit? Hned, jak jsem to zjistil, kytky jsem osprchoval a listy otřel, teď na ně několikrát denně rozprašuju odvar z cibule. Přijde mi, že se nerozšiřujou, ale jsou tam pořád. Draví roztoč jsou drahý a navíc jejich dodávka podle toho, co jsem četl na netu, trvá, a tak nemají moc význam, když potřebuju zasáhnout teď. Máte nějakou zkušenost s odvarem z tabáku? Nechci na ně zatím používat chemii, protože už prakticky všechny šly do květu a většina i plodí. Nebo znáte nějakej jinej přírodní přípravek? O kytky zatím strach nemám, jsou velký, silný a listů maj dost, ale musím to řádění těch roztočů zarazit.
    CZTWEETY
    CZTWEETY --- ---
    Habanero Tasmania Red

    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    APPU: s květy to mám to samé. Navíc všechno, co jsem zasázel ven na zahradu po přechodu "zmrzlých", když bylo ještě hezky, buď úplně zastavilo růst, nebo jde úplně do kopru. Slimákům nevím proč zachutnaly zrovna jolokie a zbývá z nich poslední žalostně ožužlaná kytka. Doma zachraňuju zbylý sazenice, outsidery, co jsem už chtěl vyhodit, aby bylo později co dát ven :-(
    Ale v práci za oknem, když nám teď ještě topili, to celkem jde... A tady tapeta

    slibné začátky :

    Jalapeňa jely jak draci, největší brzdy byly jolokie.



    Převoz sazenic z práce domů na zahradu.


    Kytky v práci na okně. Mají tam celkem fajn podmínky, lepší než doma :




    A ještě vzpomínka na Vánoce - přezimující feferonka začala kvést a dokonce dozrála, synek ji aktivně sklidil, prý aby mi nezplesnivěla :-)



    APPU
    APPU --- ---
    Nějak moc mi odpadaj květy na chilly chili. Tak každej 4 jde do prapričky, zbytek upadá :( Někde sem četl že to je normální ale nevim nevim. Tak sem trochu přihnojil a uvidíme. JInak květy stále nový a nový ale jako by se zastavil růst papriček. To ale přikládám nedostatku sluníčka.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Robb Walsh, "The Hot Sauce Cookbook: Turn Up the Heat with 60+ Pepper Sauce Recipes"
    English | ISBN: 1607744260 | 2013 | EPUB | 144 pages | 11 MB

    From veteran cookbook author Robb Walsh, this definitive guide to the world's most beloved condiment is a must-have for fans of dishes that can never be too spicy.

    Here's a cookbook that really packs a punch. With dozens of recipes for homemade pepper sauces and salsas--including riffs on classic brands like Frank's RedHot, Texas Pete, Crystal, and Sriracha--plus step-by-step instructions for fermenting your own pepper mash, The Hot Sauce Cookbook will leave you amazed by the fire and vibrancy of your homemade sauces. Recipes for Meso-american salsas, Indonesian sambal, and Ethiopian berbere showcase the sweeping history and range of hot sauces around the world. If your taste buds can handle it, Walsh also serves up more than fifty recipes for spice-centric dishes--including Pickapeppa Pot Roast, the Original Buffalo Wing, Mexican Micheladas, and more. Whether you're a die-hard chilehead or just a DIY-type in search of a new pantry project, your cooking is sure to climb up the Scoville scale with The Hot Sauce Cookbook.

    The Hot Sauce Cookbook: Turn Up the Heat with 60+ Pepper Sauce Recipes
    http://avaxhome.ws/ebooks/1607744260.html
    FKA82
    FKA82 --- ---
    ZRK: Když tak je nech přezimovat a budou ti plodit hned na jaře.
    ZRK
    ZRK --- ---
    Tak vy už sem házíte fotky plodů a já se jdu chlubit, že mi vyrašily první kousky na světlo :)
    Jsem zvědavá, jak to letos dopadne. Přinejhorším budu bez plodů a zkusím příští rok zasadit včas...
    4JANE
    4JANE --- ---
    FKA82: urcite dam fotku
    FKA82
    FKA82 --- ---
    4JANE: Uvidíš, dej pak vědět do jaké barvy dozraje.
    4JANE
    4JANE --- ---
    FKA82: podle fotek je to tomu docela podobny. No jsem zvedava, co z toho nakonec vyroste teda :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    4JANE: Vyapdá to trochu jak kříženec chilhuacle negro :)

    APPU: To se mi nezdá, haba má trochu jiný tvar.
    4JANE
    4JANE --- ---
    APPU: nekdo si ze me udelal legraci :)) jestli ona to neni obyc paprika :(
    APPU
    APPU --- ---
    4JANE: vypadá to jako Habanero chocolate ale to je spíš hnědočervený než černý :)
    http://www.seminka-chilli.cz/fotografie/max/habanero-chocolate-98-2.jpg
    4JANE
    4JANE --- ---
    CAPTAIN_TACUD: skoro to tak vypada :)))
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    4JANE: to je lilek ne? :)))))
    4JANE
    4JANE --- ---
    Může mi někdo říct, co mi to doma roste? :) Dostala jsem sazenici s tím, že je to Fireflame, ale nějak to vypadá úplně jinak.. A je to obrovský. Samozřejmě jako úplný začátečník, jsem nevěděla o tom, že se mám zbavit prvních náznaků květů, takže mi tam roste tohle
    APPU
    APPU --- ---
    Sory foceno mobilem. První chilli-chily a druhá v pozadí
    FKA82
    FKA82 --- ---
    APPU: Já byla první rok taky vyplašená ale paprika je skoro nesmrtelná kytka :) Předloni mi pár kytek tak ožral hmyz (svilušky a mšice) a že zůstal jen pahýlek, do měsíce krásně obrostla.
    APPU
    APPU --- ---
    FKA82: tak díky za uklidnění :)) Já sem něco vrátil zase za okno, ale jak sem přesadil tak tam všechno už nedám. A jak sem psal takový krásný sazeničky a teď ohnutý stonky, listy jak po vyprání :)
    Na příští rok zasklívám celej balkon :)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    APPU: Dostanou, opadne jim pár listů, ale budou v pohodě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam