• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK:
    FKA82:

    díky za rady do života mojí neplánové papričky, zvlášť o tom zalívání (mám tendence přelívat:), snad se jí bude pod mojí péčí dobře dařit .. dneska přesadím (mezi okno se vejde kontejner max o 21 cm sirky s objemem čtyři litry) a uvidíme ..
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: Ono je to v podstatě jedno, hlavně že roste :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FKA82: ajaj, tak teď už nevím, co by to mohlo být. Ničemu dalšímu, co jsem sázel, to už neodpovídá :-( No, ale hlavně že z toho nějaký papričky budou :-)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: BR to taky není, ta zraje přes fialovou, oranžovou, žlutou a konečná fáze červená.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FKA82: jo jo, teď mi akorát došlo, že to od začátku není perla, ale to, čemu jsme říkali "bolivian rainbow." Tak až budete zase někdy podnikat cestu na severní pól, nezapomeňte si nechat cedulky i po přesazování, případně nedovolte dětem, aby vám na to hrabaly :-)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: Ono těchto papriček je fakt dost, co zrajou z fialové do červené.
    FKA82
    FKA82 --- ---
    MRNOUS: S názvem ti nepomůžu, takových papriček je několik ale to je v podstatě jedno.
    Přesaď, čím větší květináč, tím lépe
    Můžeš hnojit tím, čím hnojíš ostatní zeleninu, já používám bio bizz. Ale není to nutné, hlína je předhnojená na pár týdnů dopředu a těsně před sklizní je lepší nehnojit, pohnoj až ostříháš papričky
    Hůře reaguje na přelití než na přeschnutí, ale obecně platí zalívat až když je substrát suchý
    Meziokní ideální, je možné že na začátku opadá pár listů
    Jít můžeš už teď, jinak dozraje do červené, takže zralá je červená a pokud si budeš chtít schovat semínka, tak taky až z červené
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRNOUS: to vypadá jako tahle moje mrcha : RIVEEK: podívej se na navazující vlákno. Myslel jsem, že je to černá perla nebo nějaký její kříženec z podomácku pěstovaných papriček, ale vypadá to, že jde o nějakou ofiko odrůdu a jen se pomíchala semínka nebo sazenice...
    Každopádně, včera jsem zkusmo okoštoval jeden z těch temně fialových plodů - podle semen zjevně nezralý, pálivost nulová, chuť nijaká. Ale ty nejstarší plody začínají světlat a nabírat růžovo červený odstín. Projdi si obrázky dozadu, DZEJDZEJ tu měl podobné fotky, kde byly vidět ty barevné rozdíly a hádal bych ta tvoje i moje bude stená jako jeho Numex Twillight, nebo jí hodně příbuzná.
    Roste mi v cca 5 litrovém květináči, obyč substrát pro pokojové kytky pančovaný pískem a trochou staré omítky + granulové hnojivo pro račata a papriky do základu. Mám ji na východním, možná trochu jihovýchodním okně, kam jde přímé sluníčko pouze tak do 12:00. Během vegetu příležitostně přihnojuji kristalonem. ze všech co mám doma nebo na zahradě se má tahle kytka nejvíc k světu.
    DZEJDZEJ
    DZEJDZEJ --- ---
    VIRUS31: Diky, no byly ze seminka, zasazene zhruba v pulce unora...na dalsi sezonu jsem nechal dve zazimovat, sestrihl stonek a uskladnil ve spajzu - rozhodne muzu doporucit vsem, po presazeni do vetsiho kvetinace ma ta kytka sakra naskok a je z toho krasne rozvetveny drevnaty ker
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    DZEJDZEJ: Fatali jsou moc pekny. Vseobecne ten stromek je moc hezkej, vyrostlo ze sazenice/seminka?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    tohle jsem dneska potkal v Lidlu v sekci bylinky a za 29 korun jsem ji ta nemohl nechat (chudinku jednu samotnou) .. s pěstováním jedlých plodin začínám teprve letos, takže jsem totální lama a papričky jsem chtěl zkusit až příští rok, takže bych potřeboval rychlou radu do života:)

    odrůda neznámá, píšou chilli paprička
    - mám to přesadit? (do jak velkýho?)
    - mám tomu dát nějaký hnojivo nebo stačí obyč substrát?
    - je to citlivý na přelití nebo na vysušení?
    - stačí tomu šest hodin slunce (nebo je to naopak moc)? a vydrží mi to v meziokní (okno z každé strany, orientace na jih, takže je to takový skleníček) nebo to chce jiné podmínky k životu?
    - jak poznám, že už je to zralý, resp. kdy to můžu začít jíst?:)

    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    RIVEEK: jasne, zmatl me ten mutant nalevo :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    DOUPLE: ty dlouhý světle zelený ? Normální Jalapeňosky, alespoň tedy doufám - osivo je zdá se nestabilní a Mendele a Mengele by se z toho asi tetelili blahem, jak se to lidem po balkónech kříží mezi sebou... :-)
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    RIVEEK: Co jsou zac ty predposledni pls?
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    Zrají, zraješ, zrajeme - venku se mi kytky konečně trochu probraly k životu a snad i něco sklidím :
    DZEJDZEJ
    DZEJDZEJ --- ---

    Sorry za tapetu, ale kdyz uz je v nazvu "chlubenicko" tak se musim podelit...fota nejsou aktualni, letosni rok jsem zlenivel :/ (= zasadil pozde, ale snad z toho neco cerstveho bude)

    Habanero Orange

    Fatalii

    Etna

    Numex Twillight

    APPU
    APPU --- ---
    Tak jeden dnešní záběr

    tady nejsou moc vidět, ale najít se daj
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: Jo to je možné, ono je to v podstatě je to, kytka je to moc pěkná.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FKA82: ještě minulý rok byly kulatý a semínka jsou z jejich plodů - předpokládám, že se mi to začalo křížit s něčím jiným :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam