• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FKA82: ještě minulý rok byly kulatý a semínka jsou z jejich plodů - předpokládám, že se mi to začalo křížit s něčím jiným :-)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: Krásná, ale není to spíš black namaqualand nebo tak něco? Perla má víc kulaté a menší plody.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    Černá perla vrací úder !
    Konečně něco na chlubení - bohužel, doma za oknem nemá dostatečné světelné podmínky - venku na plném světle by měla temně černo fialové listy a plody ještě víc do černa. Ale ty venku, vzhledem k počasí zarazily růst a teprv teď nesměle nasadily pár kvítků... Klasický kulatý feferonky a jalapeňa určitě máte, "červená raketa" zatím nasazuje na malé zelené plody, tak až budou barevně zajímavé...



    4JANE
    4JANE --- ---
    Ja se zas domnivam, ze moje papricka je normalni paprika :)
    APPU
    APPU --- ---
    APPU: tak mám pocit že se nejedná o chilly chili který bylo objednáno, ale o chinese ornamental
    http://www.seminka-chilli.cz/fotografie/max/chinese-ornamental-214-4.jpg
    který tomu odpovídá velikostí plodu a růstem
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KRAUN: pokud uz mas plody, tak bez chemie hledej "Biool - postrik"
    jinak v podstate jakejkoliv insekticid ze zahradnictvi, ale to sou jedy tezky...

    svilusky jsou svine, loni sem s nima zapasil, papriky zachranil a pak mi je zlikvidovala sousedka nekdy v lednu, protoze jsem je mel v baraku na schodistovym okne, byly na nich jeste nejaky hotovy jalapena, ja ji je dovolil vzit, kdyz se me zeptala, ze uz sou tam dlouho a jestli si je muze jako vzit. No a vecer sem zjistil, ze kvetinace sou pryc, papriky taky a druhej den sem ji potkal a ptala se me, jestli mi muze vratit kvetinace. No ja bych ji zabil... :) ale omlouva ji zavislost na alkoholu, prasky od doktora a schizofrenni manzel...

    tady moje habanero chili, severni okno, u prazsky vypadovky. prihnojovano hnojkama ghe, substrat kokos.



    APPU
    APPU --- ---
    a tady Rodeo ty mi dělaj radost :)
    APPU
    APPU --- ---
    a pro srovnání jedno malé chilli - chilly napravo, nalevo malý kozí roh

    APPU
    APPU --- ---
    tak zase jedna chilly-chili
    APPU
    APPU --- ---
    a jaderné hlavice Rodeo
    APPU
    APPU --- ---
    Tak jalapeno tormeta po 4 dnech narostla na objemu
    APPU
    APPU --- ---
    a ještě jedna rodeo co se v pařníku rozjela do krásy
    APPU
    APPU --- ---
    a chilly-chili v plné parádě
    APPU
    APPU --- ---
    Tak jedno Jalapeno Tormeta foceno v sobotu ráno. Dneska je asi 4x větší :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    Černá perla konečně vykvetla...
    FKA82
    FKA82 --- ---
    APPU: Nepomůže, svilušky jsou největší kurvy :)

    KRAUN: Mám na chalupě obal od toho co jsem použila loni, mrknu se ti o víkendu a napíšu.
    KRAUN
    KRAUN --- ---
    Díky... A kdybych musel nakonec používat nějaký chemický přípravky, máte s něčím zkušenost? Jinak do sklizně je ještě daleko, takže by to mohlo z těch kytek do tý doby vyčichnout, ne?
    APPU
    APPU --- ---
    FKA82: nepomůže hodit to na balkon přes noc třeba ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam