• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    4JANE
    4JANE --- ---
    CUNESK8: souhlasim s klukama, je pravda, ze do oleje jsou lepsi suseny, ale chtela jsem to prave vyzkouset, jak dlouho tam vydrzej ty cerstvy, tak dam vedet :)
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    4JANE: jak dlouho vydrží v tom oleji? minuly rok jsme sušili (je to fajn, ale není to ono). máte nějaké nápady jak skladovat papričky, aby byly co nejčerstvější?
    4JANE
    4JANE --- ---
    APPU:
    Ja jsem je nalozila do oleje, dalsi se chystam ususit


    Jinak se mi to urodilo na tech rostlinkach, ktery jsem koupila v v zeleninove hale v Holesovicich a nikdo mi tam nebyl schopny rict, co je to za papricky. Bala jsem se, aby vubec palily, ale neni to vubec spatny, palivost jako ty, co davame do Wakata housek :) A taky mam napadeno sviluskama, ale bojuju..
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    OSTROVAN: mno, v obchodě to prodávali mezi jedlejma bylinkama, tak snad to jedlý bude :)

    jinak se tý moji papričce daří dobře, přesadil jsem ji a zatím jsem jí neutrápil :)

    se mi akorát trochu naklání :))


    jinak začala znova kvést (prvních pár dní u mě ztratila nějaký lístky a květy)


    a papričky se začínají pěkně vybarvovat :)
    APPU
    APPU --- ---
    nějakej nápad co s pár sklizenejma feferonkama ? Nějak jednoduše naložit ?

    A po návratu z dovolený sem musel vyhodit 2 kytky plný svilušek ale jako že moc. Vypadaly jak když maj lepru :(
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    MRNOUS: hele tyhle fialový, jednou jsem koupil v květináči a bylo tam psáno, že jsou jenom okrasný, nejedlý...
    EASYWAY
    EASYWAY --- ---
    Zdar vyhulený ucho, to je pravděpodobně Black Tonque Scorpion, je moc dobrá čerstvá do vaření


    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    nejaky noname, semena z darovanych paprik...

    nejdriv byla cerna, tedka zcervenala. jednu uz sem chutnal, spokojenost


    jo, takhle je zatim furt tmave fialova, ale minulej tejden sem jednu rozriznul, vevnitr jeste zelena, paliva, ale kurevsky horka. tak je jeste necham.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    VIRUS31: kolega kupoval z tohohle : http://www.seminka-chilli.cz/?utm_source=chilli-forum.cz&utm_medium=hlavicka. Byl to nějaký všehochuť mix balíček. Zbytek semen co nevyužil jsem zdědil já, vzešlo mi všechno a jeho manželka ho taky proklíná, že nemaj na balkóně k hnutí :-)
    ...a bral jsem od nich i tu omáčku "moruga mučíto," co mají na hlavní straně a skutečně docela mučila :-)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    S kterym eshopem na semena/sazenice mate nejvetsi zkusenost? Chtel bych neco na doma (ikdyz asi neni nejvhodnejsi doba pro start pestovani)
    4JANE
    4JANE --- ---
    Tak moje papricka byla tmave fialova, pak zelena, pak zase tmave fialova a ted je cervena. Znamena to, ze je zrala? A co je to za papricku? Nebo je to paprika?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: přesně jak říká FKA82, je jedno, jak se to jmenuje, teď to roste a hlavně aby to rostlo i nadále, abych to svou nezkušeností nezabil úplně :) rady jsem dostal, tak snad se zadaří :)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK:
    FKA82:

    díky za rady do života mojí neplánové papričky, zvlášť o tom zalívání (mám tendence přelívat:), snad se jí bude pod mojí péčí dobře dařit .. dneska přesadím (mezi okno se vejde kontejner max o 21 cm sirky s objemem čtyři litry) a uvidíme ..
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: Ono je to v podstatě jedno, hlavně že roste :)
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FKA82: ajaj, tak teď už nevím, co by to mohlo být. Ničemu dalšímu, co jsem sázel, to už neodpovídá :-( No, ale hlavně že z toho nějaký papričky budou :-)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: BR to taky není, ta zraje přes fialovou, oranžovou, žlutou a konečná fáze červená.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    FKA82: jo jo, teď mi akorát došlo, že to od začátku není perla, ale to, čemu jsme říkali "bolivian rainbow." Tak až budete zase někdy podnikat cestu na severní pól, nezapomeňte si nechat cedulky i po přesazování, případně nedovolte dětem, aby vám na to hrabaly :-)
    FKA82
    FKA82 --- ---
    RIVEEK: Ono těchto papriček je fakt dost, co zrajou z fialové do červené.
    FKA82
    FKA82 --- ---
    MRNOUS: S názvem ti nepomůžu, takových papriček je několik ale to je v podstatě jedno.
    Přesaď, čím větší květináč, tím lépe
    Můžeš hnojit tím, čím hnojíš ostatní zeleninu, já používám bio bizz. Ale není to nutné, hlína je předhnojená na pár týdnů dopředu a těsně před sklizní je lepší nehnojit, pohnoj až ostříháš papričky
    Hůře reaguje na přelití než na přeschnutí, ale obecně platí zalívat až když je substrát suchý
    Meziokní ideální, je možné že na začátku opadá pár listů
    Jít můžeš už teď, jinak dozraje do červené, takže zralá je červená a pokud si budeš chtít schovat semínka, tak taky až z červené
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRNOUS: to vypadá jako tahle moje mrcha : RIVEEK: podívej se na navazující vlákno. Myslel jsem, že je to černá perla nebo nějaký její kříženec z podomácku pěstovaných papriček, ale vypadá to, že jde o nějakou ofiko odrůdu a jen se pomíchala semínka nebo sazenice...
    Každopádně, včera jsem zkusmo okoštoval jeden z těch temně fialových plodů - podle semen zjevně nezralý, pálivost nulová, chuť nijaká. Ale ty nejstarší plody začínají světlat a nabírat růžovo červený odstín. Projdi si obrázky dozadu, DZEJDZEJ tu měl podobné fotky, kde byly vidět ty barevné rozdíly a hádal bych ta tvoje i moje bude stená jako jeho Numex Twillight, nebo jí hodně příbuzná.
    Roste mi v cca 5 litrovém květináči, obyč substrát pro pokojové kytky pančovaný pískem a trochou staré omítky + granulové hnojivo pro račata a papriky do základu. Mám ji na východním, možná trochu jihovýchodním okně, kam jde přímé sluníčko pouze tak do 12:00. Během vegetu příležitostně přihnojuji kristalonem. ze všech co mám doma nebo na zahradě se má tahle kytka nejvíc k světu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam