• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: chutná chutná, a taky dost pálí:))

    jako první jsem ochutnal tu malou černou (předpokladam že black pearl), protoze se mi desne libi a chtel bych je taky pestovat, ta pálila ale dalo se ..
    taky jsem ochutnal tu na obrazku druhou z leva nahore, jak si rikal, ze byva zradna .. tak ta zase skoro nepalila na jednom konci a na druhem palila dost :) ale zatim ziju ..

    jinak moje papricka za oknem stale vesele kvete a plodi, ale nastehovali se mi na ni msice a ne a ne zmizet, sice je peclive obiram, ale mnozi se moc rychle a usazujou se na kvetech a poupatech .. tak nevim nevim, co na ne zabere ..
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    APPU: jojo, taky jsem zkousel ruzny dochucovaci variace s tamari, peprem, cukrem, soli a cesnekem - ale nejak mi prijde takhle jednoducha nejlepsi. Jednoducha pasta k jednoduchymu Riveekovi :-)

    MRNOUS: rado se stalo, at ti chutnaj ;-)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: díky moc za feferonky i pastu, pasta je moc dobrá a úplně mě to neodrovnalo, papričky zkusím radši až doma :))
    APPU
    APPU --- ---
    RIVEEK: díky moc :)
    my doma dělali taky a přidali sme ještě trochu rajčat a hnědého cukru. Taky nebylo marný
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    APPU: nejjednodušeji, jak jen to jde
    1) vezmu čistý papričky a trochu je pokrájím
    2) dám je do hrnku a cmrndnu k tomu trochu vinnýho octa
    3) rozšmelcuju to mixerem na kaši
    4) podle požadované / očekávané hustoty doředím dalším octem

    technická poznámka - ten, kdo není držgrešle a koupil si kvalitní, silný mixer může přeskočit bod 1) ^__^
    APPU
    APPU --- ---
    RIVEEK: jak jí děláš :
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRNOUS: ...a MRNOUS tímto vyhrává i testovací vzorek domácí chilli pasty "směs červeně zrajících plodů" ^_^
    Linku na stůl máš pro jistotu v poště.


    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: no já že bych si sešel těch pár pater dolů :)) ale asi abych přišel s bagetou na zajezení, kdyby to jóo pálilo :))
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    MRNOUS: a tak proč ne - Praha 4 - Roztyly, během chvilky můžu být u metra, ale v 17:00 balím a jedu domu + kolem poledne jdu na oběd.
    Palívý ? To je dost subjektivní - já bych ani neřek, manželka zas tvrdí, že je to Sodoma Gomora... asi jak pro koho. Taky je to často plod od plodu - ty zelený HoyHoty, Thai démoni + Jalapeňa jsou dost sázka do loterie, někdy je to jak obyč sladká paprika, jindy jen lehce štípne, pak mi to zas propálí krk :-) jak kdy, no...
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    RIVEEK: tak já se stavím místo kolegy :)) jen jestli teda nejsou moc pálivý :))
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    vzal jsem kolegovi do práce na ochutnání takový malý párty mix - a on si klidně vzal dovolenou !

    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    INXS: ploděj všechny...
    a záleží jakej máš truhlík... já mam takovej klasickej 50cm na dýlku a mam v něm osm rostlin a jde to v pohodě, dokonce začaly podruhý kvést
    INXS
    INXS --- ---
    Plodej vsechny kytky nebo jsou samci a samice?
    INXS
    INXS --- ---
    Dala jsem ze srandy naklicit par seminek chilly dve odrudy nazvy neznam jedny cerveny jedny oranz. Ted mam asi 15 klicku jak postupovat dal? Kazdej zasadit zvlast nebo muzu do truhliku vedle sebe? Vim ze neni vhodna doba ale co uz nejaky rady co dal?
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    NEGI: Tak je jasny ze kdyz dobre zakonzervujes solí tak to prezije
    NEGI
    NEGI --- ---
    Dotaz: na první pohled stejné podmínky - zálivka, teplo, světlo - přesto u některých rostlin opadají květy (téhož druhu) a jiné plodí... čím to? Napadá mne jedině ta zálivka, že bych omylem někde nedopřál vláhy...
    CAPTAIN_TACUD: syrový ve vrstvách prosolit, dolít oliváčem, takhle furt dokola až po hrdlo nádoby, vrazit do ledničky, od podzimu stejná konzistence
    FKA82
    FKA82 --- ---
    NGR: omáčky, pasty plus jak píše
    KRAUN:
    A když není místo klasika nasušit a pomlít.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Mrazit, nebo udělat omáčku/pastu a zavařit.
    NGR
    NGR --- ---
    KRAUN: a je tam nejaka ztratovost co se tyce paleni ?
    KRAUN
    KRAUN --- ---
    Já dělám buď pasty, nebo mrazím... Z rozmražených papriček jde pak udělat další pasta, nebo se dá použít do vaření... Nasekat na ozdobu a servírovat pak nedoporučuju, páč jsou ty papričky po rozmražení takový rozblemclý, ostatně jako každý jiný ovoce a zelenina po zmražení.
    NGR
    NGR --- ---
    jo a co delate se sviluskama ?
    kdyz to urodi a stihne to plody jsou problem ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam